притисни ентер »

Тепачка на тенисерки по завршен меч во Лас Вегас (видео)

Тепачка на тенисерки по завршен меч во Лас Вегас (видео)

Канандска тенисерка Кетрин Себов (20) и Американката Алисија Паркс (19) меѓусебниот дуел во осминафиналето на ИТФ турнирот во Лас Вегас го завршија со тепачка. Канадската тенисерка триумфираше со 2-0 (6-0 и 7-6), па после последниот поен беше јасно дека Американката е нервозна, оти се гледа на снимката како го фрла рекетот. Наводно „масло на огнот“

Тенисерки се степаа на меч во Лас Вегас поради банална причина, пресилно и ја стиснала раката при спортскиот поздрав (ВИДЕО)

Тенисерки се степаа на меч во Лас Вегас поради банална причина, пресилно и ја стиснала раката при спортскиот поздрав (ВИДЕО)

Мечот од ИТФ фјучерсот во Лас Вегас помеѓу Американката Алиша Паркс и Канаѓанката Катерина Себов заврши со мала физичка конфротација, тенисерките тргнаа да се пресметаат поради банална причина и пресилно стискање на раката при спортскиот поздрав на крајот од дуелот. Две млади тенисерки приредија сцени кои ретко се гледаат. На ИТФ фјучерсот во Лас Вегас,

Тепачка на тенисерки по завршен меч во Лас Вегас (видео)

Тепачка на тенисерки по завршен меч во Лас Вегас (видео)

Канандска тенисерка Кетрин Себов (20) и Американката Алисија Паркс (19) меѓусебниот дуел во осминафиналето на ИТФ турнирот во Лас Вегас го завршија со тепачка. Канадската тенисерка триумфираше со 2-0 (6-0 и 7-6), па после последниот поен беше јасно дека Американката е нервозна, оти се гледа на снимката како го фрла рекетот. Наводно „масло на огнот“

ВИДЕО: Физичка пресметка меѓу две анонимни тенисерки на турнирот во Лас Вегас

ВИДЕО: Физичка пресметка меѓу две анонимни тенисерки на турнирот во Лас Вегас

На турнирот во Лас Вегас се случи мала физичка пресметка помеѓу тенисерките  Канаѓанката Катерина Себов и Американката Алисија Паркс. Канаѓанката славеше со убедливи 6-0 и 7-6, а по крајот на мечот ситуацијата кулминираше. Имено, при поздравувањето Себов и ја стиснала силно раката на противничката, а тоа воопшто не и се допадна на Американката и тргна

Тенисерки се степаа поради поздрав (ВИДЕО)

Тенисерки се степаа поради поздрав (ВИДЕО)

Спектакуларен влез на теренот имаше и таткото на една од тенисерките. Тенискиот дуел помеѓу Катерина Себов од Канада и Американката Алисија Паркс на турнир во Лас Вегас за малку ќе завршеше со тепачка, поради поздрав. Сенов триумфира со 6:0,7:6 по што Американката го фрли рекетот и тргна кон мрежата да се позрави со противничката. Двете тенисерки се

Го завршија мечот, се поздравија и тргнаа да се тепаат (ВИДЕО)

Го завршија мечот, се поздравија и тргнаа да се тепаат (ВИДЕО)

Тенискиот меч меѓу Канаѓанката Катерина Себов и Американката Алисија Паркс на ИТФ турнирот во Лас Вегас за малку ќе завршеше со тепачка. Сенов победи со 6:0 и 7:6 кога Паркс го фрли рекетот, а потоа тргна на мрежа за да се поздрави со победничката. Двете се ракуваа, но потоа Паркс изгуби контрола, тргна на страната на противничката да се пресмета со

ВИДЕО: Тенисерки заборавија на фер-плејот и тргнаа да се тепаат по мечот

ВИДЕО: Тенисерки заборавија на фер-плејот и тргнаа да се тепаат по мечот

Катерине Себов и Алисија Паркс беа дел од несекојдневна завршница на тениски меч одигран во Лас Вегас. Победата ја однесе Канаѓанката, што предизвика револт кај нејзината противничка. Откако се поздравија на мрежа, двете тенисерки си дофрлија некои зборови, а целата ситуација заврши со физички контакт. Уште пошокантна беше реакцијата на таткото на

Тенисерки тргнаа да се поздрават, па за малку ќе се „фатеа за коси“ (ВИДЕО)

Тенисерки тргнаа да се поздрават, па за малку ќе се „фатеа за коси“ (ВИДЕО)

Малку недостигаше дуелот меѓу Катерина Себов од Канада и Алисија Перкс од Америка да зврши со тепачка во осминафиналето на турнирот во Лас Вегас. Тенисерката од Канада славеше со 2-0 во сетови, односно 6-0 и 7-6, па се пласираше во четвртфинале, по што следеше драма на теренот. Дека нешто не е како што треба беше јасно веднаш по завршување на тај-брејкот,