притисни ентер »

Ѓоковиќ обезбеди четвртфинале на мастерсот во Синсинати

Ѓоковиќ обезбеди четвртфинале на мастерсот во Синсинати

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ обезбеди четвртфинале на мастерсот во Синсинати откако ноќеска славеше победа со 2-0 (6-3 и 6-4) над шпанскиот тенисер, Пабло Карењо-Буста. Српскиот ас за 91 минута го прескокна 53. светски тенисер според АТП Ѓоковиќ повеќе проблеми со Шпанецот имаше во вториот сет откако првиот го реши во своја полза за 32 минути. Карењо-Буста

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до четвртфиналето на турнирот во Синсинати, САД. Србинот ноќеска го совлада Шпанецот Пабло Карено Бусто со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Лук Пуи од Франција. Наградниот фонд на престижниот турнир во Синсинати изнесува шест милиони долари. Текстот Ѓоковиќ избори четвртфинале

Ѓоковиќ обезбеди четвртфинале на мастерсот во Синсинати

Ѓоковиќ обезбеди четвртфинале на мастерсот во Синсинати

Српскиот тенисер, Новак Ѓоковиќ обезбеди четвртфинале на мастерсот во Синсинати откако ноќеска славеше победа со 2-0 (6-3 и 6-4) над шпанскиот тенисер, Пабло Карењо-Буста. Српскиот ас за 91 минута го прескокна 53. светски тенисер според АТП Ѓоковиќ повеќе проблеми со Шпанецот имаше во вториот сет откако првиот го реши во своја полза за 32 минути. Карењо-Буста

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ лесно се пласираше во наредната фаза на Мастерс-турнирот во Синсинати, САД. Првиот носител на турнирот во осминафиналето беше подобар од шпанскиот ас Пабло Карено-Буста, кого го совлада со 2-0 во сетови (6-3, 6-4). Ѓоковиќ до победата дојде за час и пол, благодарение на два брејка. Првиот падна за 4-2, додека

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до четвртфиналето на турнирот во Синсинати, САД. Србинот ноќеска го совлада Шпанецот Пабло Карено Бусто со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Лук Пуи од Франција. Наградниот фонд на престижниот турнир во Синсинати изнесува шест милиони

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Синсинати, 16 август 2019 (МИА) – Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до четвртфиналето на турнирот во Синсинати, САД. Србинот ноќеска го совлада Шпанецот Пабло Карено-Буста со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Лукас Пуј од Франција. Наградниот фонд на престижниот турнир во Синсинати изнесува шест милиони долари

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до четвртфиналето на турнирот во Синсинати, САД. Србинот ноќеска го совлада Шпанецот Пабло Карено Бусто со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Лук Пуи од Франција. Наградниот фонд на престижниот турнир во Синсинати изнесува шест милиони долари.

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

САД – Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до четвртфиналето на турнирот во Синсинати, САД. Србинот ноќеска го совлада Шпанецот Пабло Карено Бусто со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Лук Пуи од Франција. Наградниот фонд на престижниот турнир во Синсинати изнесува шест милиони долари.

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до четвртфиналето на турнирот во Синсинати, САД. Србинот ноќеска го совлада Шпанецот Пабло Карено Бусто со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Лук Пуи од Франција. Наградниот фонд на престижниот турнир во Синсинати изнесува шест милиони долари.

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до четвртфиналето на турнирот во Синсинати, САД. Србинот ноќеска го совлада Шпанецот Пабло Карено Бусто со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Лук Пуи од Франција. Наградниот фонд на престижниот турнир во Синсинати изнесува шест милиони долари.

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до четвртфиналето на турнирот во Синсинати, САД. Србинот ноќеска го совлада Шпанецот Пабло Карено Бусто со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Лук Пуи од Франција. Наградниот фонд на престижниот турнир во Синсинати изнесува шест милиони долари. Извор: Нетпрес

ВИДЕО: Ѓоковиќ по 90 минути игра до четвртфинале на Синсинати

ВИДЕО: Ѓоковиќ по 90 минути игра до четвртфинале на Синсинати

Новак Ѓоковиќ по 90 минути игра со 6-3 и 6-3 го победи Пабло Карено Буста од Шпанија за пласман во четвртфиналето на Мастерсот во Синсинати од серијата 1000. Србинот ја запиша деветата победа едно по друго, втора на овој Мастерс со награден фонд  6,05 милиони долари. Ѓоковиќ има три од три против Буста. за пласман во полуфналето најдобриот тенисер

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до четвртфиналето на турнирот во Синсинати, САД. Србинот ноќеска го совлада Шпанецот Пабло Карено-Буста со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Лукас Пуј од Франција. Наградниот фонд на престижниот турнир во Синсинати изнесува шест милиони долари.

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ избори четвртфинале во Синсинати

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ стигна до четвртфиналето на турнирот во Синсинати, САД. Србинот ноќеска го совлада Шпанецот Пабло Карено Бусто со 2-0, по сетови 6:3 и 6:4. Следен противник на Ѓоковиќ ќе биде Лук Пуи од Франција. Наградниот фонд на престижниот турнир во Синсинати изнесува шест милиони долари.

(ВИДЕО) Синсинати: Ѓоковиќ во два сета до четирифиналето, следи Пуј

(ВИДЕО) Синсинати: Ѓоковиќ во два сета до четирифиналето, следи Пуј

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ се пласира во четвртфиналето од Мастерсот во Синсинати, совладувајќи го Шпанецот, Пабло Каренјо-Буста со 2: 0 во сетови. Србинот славеше против 53. рекет на светот со 6: 3, 6: 4 за 91 минути игра и на патот кон одбраната на трофејот сега се соочува со дуел против Французинот Лук Пуја, кој го совлада со 6: 7,

Ѓоковиќ за час и пол до четвртфинале во Синсинати

Ѓоковиќ за час и пол до четвртфинале во Синсинати

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ лесно се пласираше во наредната фаза на Мастерс-турнирот во Синсинати, САД. Првиот носител на турнирот во осминафиналето беше подобар од шпанскиот ас Пабло Карено-Буста, кого го совлада со 2-0 во сетови (6-3, 6-4). Ѓоковиќ до победата дојде за час и пол, благодарение на два брејка. Првиот падна за 4-2, додека