притисни ентер »

Мадона за две песни на Евросонг добива два милиона долари , 135 лица задолжени за нејзиниот настап

Мадона за две песни на Евросонг добива два милиона долари , 135 лица задолжени за нејзиниот настап

Без оглед кој утре ќе победи на Евросонг, главната ѕвезда сепак ќе биде Мадона . 60 – годишната кралица на поп музиката се уште не е појавена на пробите во Израел , но договорот е конечно постигнат. Нејзиниот настап ќе го финансира израелско – канадаскиот милијардер Силван Адамс. Овој 59- годишен бизнисмен пред три години со сопругата Маргарет се пресели

Мадона пристигна со приватен авион и 135 луѓе, од сумата пари кои ќе ги добие од настап ќе ви се заврти во глава

Мадона пристигна со приватен авион и 135 луѓе, од сумата пари кои ќе ги добие од настап ќе ви се заврти во глава

Поп ѕвездата Мадона пристигнала во Тел Авив со што дефинитивно го потврдува нејзиното учество во финалето на Евровизија кое ќе се оддржи во сабота на 18-ти мај. Веќе ја направила првата проба, а деталите ги објавила на социјалните мрежи. Како што пишуваат од Times of Israel, Мадона пристигнала со приватен авион на аеродромот „Бен Гурион“. На главата

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Со товарен авион со 30 тони опрема, 70 скали и лифт за настапот, Мадона пристигна на финалето во Тел Авив, Израел. Таа треба да испее две песни, „Like a prayer“ и новата песна „Future“. Мадона На настапот в сабота Мадона ќе ја придружуваат раперот Кову, хор од 40 лица, 25 танчари и десетици кореографи Таа веќе ја имаше првата проба, без потпишан договор,

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Со товарен авион со 30 тони опрема, 70 скали и лифт за настапот, Мадона пристигна на финалето во Тел Авив, Израел. Таа треба да испее две песни, „Like a prayer“ и новата песна „Future“. Мадона На настапот в сабота Мадона ќе ја придружуваат раперот Кову, хор од 40 лица, 25 танчари и десетици кореографи Таа веќе ја имаше првата проба, без потпишан договор,

Драма во Тел Авив: Мадона пристигна со приватен авион и 135 луѓе, еве колку пари ќе земе за настапот на Евровизија

Драма во Тел Авив: Мадона пристигна со приватен авион и 135 луѓе, еве колку пари ќе земе за настапот на Евровизија

Драма во Тел Авив: Мадона пристигна со приватен авион и 135 луѓе, еве колку пари ќе земе за настапот на Евровизија Поп ѕвездата Мадона пристигнала во Тел Авив со што дефинитивно го потврдува нејзиното учество во финалето на Евровизија кое ќе се оддржи во сабота на 18-ти мај. Веќе ја направила првата проба, а деталите ги објавила на социјалните мрежи

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Со товарен авион со 30 тони опрема, 70 скали и лифт за настапот, Мадона пристигна на финалето во Тел Авив, Израел. Таа треба да испее две песни, „Like a prayer“ и новата песна „Future“. Мадона На настапот в сабота Мадона ќе ја придружуваат раперот Кову, хор од 40 лица, 25 танчари и десетици кореографи Таа веќе ја имаше првата проба, без потпишан договор,

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Со товарен авион со 30 тони опрема, 70 скали и лифт за настапот, Мадона пристигна на финалето во Тел Авив пристигна во Израел. Таа треба да испее две песни, „Like a prayer“ и новата песна „Future“. Раперот Кову, хор од 40 лица, 25 танчери и десетици корегорафи ја придружуваат Мадона за настапот во сабота. Таваа веќе ја иамше првата проба, без потпишан

Колку чини и кој го финансира настапот на Мадона на Евровизија?

Колку чини и кој го финансира настапот на Мадона на Евровизија?

По неколку месеци исполнети со шпекулации, конечно е потврдено дека Мадона ќе настапи на финалето на Евросонг. По неколку месеци исполнети со шпекулации, конечно е потврдено дека Мадона ќе настапи во една од паузите на финалето на Евросонг . Мадона е придружувана од тим од повеќе од 60 луѓе и според најновите информации на ЕБУ ( European Broadcasting

Видео: Мадона утре ќе настапи на натпреварот за избор на  песна на Евровизија за  1,5 милиони долари

Видео: Мадона утре ќе настапи на натпреварот за избор на песна на Евровизија за 1,5 милиони долари

По пристигнувањето во вторник навечер, Мадона веднаш се фати за работа. Првата проба ја одржа во средата, а одржа и втора проба, која беше затворена за јавноста. Инаку мадона пристигнала во Тел Авив со околу 135 луѓе, а на сцената со неа ќе има 25 танчари и цел хор од 40 вокали. Поп иконата допатува во Тел Авив од Лондон, со приватен авион од израелско-канадскиот

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Со товарен авион со 30 тони опрема, 70 скали и лифт за настапот, Мадона пристигна на финалето во Тел Авив, Израел. Таа треба да испее две песни, Like a prayer и новата песна Future. Раперот Кову, хор од 40 лица, 25 танчери и десетици короеграфи ја придружуваат Мадона за настапот в сабота. Таа веќе ја имаше првата проба, без потпишан договор, но од

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Со товарен авион со 30 тони опрема, 70 скали и лифт за настапот, Мадона пристигна на финалето во Тел Авив, Израел. Таа треба да испее две песни, „Like a prayer“ и новата песна „Future“. Мадона На настапот в сабота Мадона ќе ја придружуваат раперот Кову, хор од 40 лица, 25 танчари и десетици кореографи Таа веќе ја имаше првата проба, без потпишан договор,

(Видео) За милион долари: Мадона на Евросонг со „Like a prayer“ и „Future“

(Видео) За милион долари: Мадона на Евросонг со „Like a prayer“ и „Future“

Израел – Поп-ѕвездата Мадона утре, на финалето во арената „Експо“ , ќе испее две песни: хитот „Like a prayer“ и новата песна „„Future“. Од дваесетминутниот настап, специјалната гостинка ќе заработи милион долари, кои и ги обезбедува канадско-израелскиот милијардер и филантроп Силван Адамс. Со неговиот приватен авион ѕвездата слета неделава во Тел Авив

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Товарен авион со 30 тони опрема, 70 скали и лифт за настапот на Мадона на финалето во Тел Авив пристигна во Израел. Се очекува Мадона да изведи песната „Like a prayer“ и новата песна „Future“. Раперот Кову, хор од 40 лица, 25 танчери и десетици корегорафи ја придружуваат Мадона за настапот во сабота. Претходно објавивме оти таа ја имаше првата проба,

Поп кралицата Мадона спремна за финалето на Евровизија

Поп кралицата Мадона спремна за финалето на Евровизија

Поп кралицата Мадона ќе настапи на финалето на натпреварот за избор на најдобра песна на Евровизија во Тел Авив утре , 18 мај, изјавуваат од израелската телевизија „KAN“. По пристигнувањето во вторник навечер, Мадона веднаш се фати за работа. Првата проба ја одржа во средата, а одржа и втора проба, која беше затворена за јавноста. Инаку Мадона пристигнала

Поп кралицата Мадона спремна за финалето на Евровизија

Поп кралицата Мадона спремна за финалето на Евровизија

Поп кралицата  Мадона ќе настапи на финалето на натпреварот за избор на најдобра песна на Евровизија, во Тел Авив утре , 18 мај, изјавуваат од израелската телевизија „KAN“. По пристигнувањето во вторник навечер, Мадона веднаш се фати за работа. Првата проба ја одржа во  средата, а  одржа и втора проба, која беше затворена за јавноста. Инаку Мадона

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Мадона пристигна во Израел со 30 тони опрема

Товарен авион со 30 тони опрема, 70 скали и лифт за настапот на Мадона на финалето во Тел Авив пристигна во Израел. Се очекува Мадона да изведи песната „Like a prayer“ и новата песна „Future“. Раперот Кову, хор од 40 лица, 25 танчери и десетици корегорафи ја придружуваат Мадона за настапот во сабота. Според странските медиуми, Мадона со приватен авион

Мадона пристигна во Тел Авив, а вака ќе изгледа на голема сцена (фото+видео)

Мадона пристигна во Тел Авив, а вака ќе изгледа на голема сцена (фото+видео)

фото:инстаграм/мадона Иако беше неизвесно дали кралицата на попот ќе се појави во финалната евровизиска вечер во Израел -Тел Авив, дилемата е тргната, а тоа го потврди и самата на социјалните мрежи. Мадона веќе ја имаше првата проба од која објави неколку снимки и фотографии на Инстаграм, а со тоа откри како ќе изгледа нејзиното шоу. View this post

Мадона пристигна во Тел Авив со приватен авион и 135 луѓе

Мадона пристигна во Тел Авив со приватен авион и 135 луѓе

Поп ѕвездата Мадона пристигнала во Тел Авив со што дефинитивно го потврдува нејзиното учество во финалето на Евровизија која ќе се оддржи во сабота на 18-ти мај. Веќе ја направила првата проба, а деталите ги објавила на социјалните мрежи. Како што пишуваат од Times of Israel, Мадона пристигнала со приватен авион на аеродромот Бен Гурион. На главата

Мадона пристигна во Тел Авив со приватен авион и 135 луѓе: Резервирала цел кат од хотел за нејзиниот тим

Мадона пристигна во Тел Авив со приватен авион и 135 луѓе: Резервирала цел кат од хотел за нејзиниот тим

Поп ѕвездата Мадона пристигнала во Тел Авив со што дефинитивно го потврдува нејзиното учество во финалето на Евровизија која ќе се оддржи во сабота на 18-ти мај. Веќе ја направила првата проба, а деталите ги објавила на социјалните мрежи. Како што пишуваат од Times of Israel, Мадона пристигнала со приватен авион на аеродромот Бен Гурион. На главата

Мадона пристигна во Тел Авив со приватен авион и 135 луѓе: Резервирала цел спрат од хотел за нејзиниот тим

Мадона пристигна во Тел Авив со приватен авион и 135 луѓе: Резервирала цел спрат од хотел за нејзиниот тим

Поп ѕвездата Мадона пристигнала во Тел Авив со што дефинитивно го потврдува нејзиното учество во финалето на Евровизија која ќе се оддржи во сабота на 18-ти мај. Веќе ја направила првата проба, а деталите ги објавила на социјалните мрежи. Како што пишуваат од Times of Israel, Мадона пристигнала со приватен авион на аеродромот Бен Гурион. На главата