притисни ентер »

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Премиерот Зоран Заев, во рамките на дводневната работна посета на Атина, денеска ќе оствари средби со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу, со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, како и со лидерот на опозициската СИРИЗА, Алексис Ципрас, а утрово ќе учествува на панел дискусија за Западен Балкан на конференцијата на „Економист“. Средбата

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Премиерот Зоран Заев, во рамките на дводневната работна посета на Атина, денеска ќе оствари средби со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу, со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, како и со лидерот на опозициската СИРИЗА, Алексис Ципрас, а утрово ќе учествува на панел дискусија за Западен Балкан на конференцијата на „Економист“, јави дописничката

РАБОТНО ВО ГРЦИЈА: Заев ќе руча со Мицотакис

РАБОТНО ВО ГРЦИЈА: Заев ќе руча со Мицотакис

Премиерот Зоран Заев, во рамките на дводневната работна посета на Атина, денеска ќе оствари средби со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу, со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, како и со лидерот на опозициската СИРИЗА, Алексис Ципрас, а утрово ќе учествува на панел дискусија за Западен Балкан на конференцијата на „Економист“, јави дописничката

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Премиерот Зоран Заев, во рамките на дводневната работна посета на Атина, денеска ќе оствари средби со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу, со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, како и со лидерот на опозициската СИРИЗА, Алексис Ципрас, а утрово ќе учествува на панел дискусија за Западен Балкан на конференцијата на „Економист", јави дописничката

Заев на низа средби во Атина

Заев на низа средби во Атина

Заев на низа средби во Атина Премиерот Зоран Заев, во рамките на дводневната работна посета на Атина, денеска ќе оствари средби со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу, со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, како и со лидерот на опозициската СИРИЗА, Алексис Ципрас, а утрово ќе учествува на панел дискусија за Западен Балкан на конференцијата

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Премиерот Зоран Заев, во рамките на дводневната работна посета на Атина, денеска ќе оствари средби со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу, со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, како и со лидерот на опозициската СИРИЗА, Алексис Ципрас, а утрово ќе учествува на панел дискусија за Западен Балкан на конференцијата на „Економист“, јави дописничката

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Фото: Б. Грданоски Премиерот Зоран Заев, во рамките на дводневната работна посета на Атина, денеска ќе оствари средби со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу, со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, како и со лидерот на опозициската СИРИЗА, Алексис Ципрас, а утрово ќе учествува на панел дискусија за Западен Балкан на конференцијата на „Економист“,

Вчера со Ципрас, денеска средба на Заев со Мицотакис

Вчера со Ципрас, денеска средба на Заев со Мицотакис

Премиерот Зоран Заев, кој престојува во дводневна работна посета на Грција со владината делегација денеска ќе разговара со премиерот Кирјакос Мицотакис и со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу. Заев во Атина учествува на 24-та тркалезна маса со грчката влада, организирана од магазинот „Економист“ за борбата против пандемијата со ковид-19

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Атина, 16 септември 2020 () – Премиерот Зоран Заев, во рамките на дводневната работна посета на Атина, денеска ќе оствари средби со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу, со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, како и со лидерот на опозициската СИРИЗА, Алексис Ципрас, а утрово ќе учествува на панел дискусија за Западен Балкан на конференцијата

Во Атина средба меѓу премиерите Заев и Мицотакис

Во Атина средба меѓу премиерите Заев и Мицотакис

Премиерот Зоран Заев, кој престојува во дводневна работна посета на Грција со владината делегација денеска ќе разговара со премиерот Кирјакос Мицотакис и со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу. Заев во Атина учествува на 24-та тркалезна маса со грчката влада, организирана од магазинот „Економист“ за борбата против пандемијата со ковид-19

Заев денес на средба со Сакеларопулу и работен ручек со Мицотакис во Атина

Заев денес на средба со Сакеларопулу и работен ручек со Мицотакис во Атина

Премиерот Зоран Заев, во рамките на дводневната работна посета на Атина, денеска ќе оствари средби со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу, со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, како и со лидерот на опозициската СИРИЗА, Алексис Ципрас, а утрово ќе учествува на панел дискусија за Западен Балкан на конференцијата на „Економист”, јави дописничката

Заев на работен ручек со Мицотакис, и на средби со Сакеларопулу и Ципрас во Атина

Заев на работен ручек со Мицотакис, и на средби со Сакеларопулу и Ципрас во Атина

-Реклама- Премиерот Зоран Заев, во рамките на дводневната работна посета на Атина, денеска ќе оствари средби со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу, со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, како и со лидерот на опозициската СИРИЗА, Алексис Ципрас, а утрово ќе учествува на панел дискусија за Западен Балкан на конференцијата на „Економист“,

Заев во Атина: Вчера другаруваше со Ципрас, ама денеска „ќе пее“ кај Мицотакис

Заев во Атина: Вчера другаруваше со Ципрас, ама денеска „ќе пее“ кај Мицотакис

Денеска е вториот ден од посетата на премиерот Зоран Заев и владината делегација што ја предводи во Атина во рамки на Конференцијата на „Економист“, а на агендата е средба со претседателот на грчката влада Киријакос Мицотакис, но и со претседателката на Грција, Катерина Сакеларопулу Од она што до сега пренесоа грчките медиуми, Мицотакис ја коментираше

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Премиерот Зоран Заев, во рамките на дводневната работна посета на Атина, денеска ќе оствари средби со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу, со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, како и со лидерот на опозициската СИРИЗА, Алексис Ципрас, а утрово ќе учествува на панел дискусија за Западен Балкан на конференцијата на „Економист“. Средбата

Заев на работен ручек со Мицотакис, ќе се сретне и со Ципрас

Заев на работен ручек со Мицотакис, ќе се сретне и со Ципрас

Премиерот Зоран Заев, во рамките на дводневната работна посета на Атина, денеска ќе оствари средби со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу, со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, како и со лидерот на опозициската СИРИЗА, Алексис Ципрас, а утрово ќе учествува на панел дискусија за Западен Балкан на конференцијата на „Економист“, јави дописничката

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Заев на работен ручек со Мицотакис и на средба со Сакеларопулу во Атина

Премиерот Зоран Заев, во рамките на дводневната работна посета на Атина, денеска ќе оствари средби со претседателката на Грција Катерина Сакеларопулу, со грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, како и со лидерот на опозициската СИРИЗА, Алексис Ципрас, а утрово ќе учествува на панел дискусија за Западен Балкан на конференцијата на „Економист”, јави дописничката

Заев сака да ја приклучи Македонија кон гасоводот од Азербејџан

Заев сака да ја приклучи Македонија кон гасоводот од Азербејџан

Македонија се вклучува во транс атланскиот гасовод попознат уште како ТАБ. При денешната посета на Грција Заев оставил средба со првиот човек на Гастрејд каде бил изразен взаемниот интерес земјава да се вклучи во изградбата на терминалот за течен природен гас во близина на Александрополис во Грција во близина на границата со Турција, објави Канал 5

Во Атина утре средба на премиерите Заев и Мицотакис

Во Атина утре средба на премиерите Заев и Мицотакис

Премирот Заев ја почнува дводневната посета на Грција, но фокусот очекувано е ставен на утрешната средба со грчкиот колега Мицотакис во Атина. На маса, според најавите, се ставени европската перспектива и Преспанскиот договор, но нејасно е дали Мицотакис ќе го начне прашањето срочено во неговата изјава пред два дена, кога рече дека Договорот од Преспа

Заев договара приклучување на Македонија на гасоводот од Азербејџан

Заев договара приклучување на Македонија на гасоводот од Азербејџан

Македонија се вклучува во транс атланскиот гасовод попознат уште како ТАБ. При денешната посета на Грција премиерот Заев оставил средба со првиот човек на Гастрејд каде бил изразен взаемниот интерес земјава да се вклучи во изградбата на терминалот за течен природен гас во близина на Александрополис во Грција во близина на границата со Турција. Овој