притисни ентер »

Какво изненадување подготвува Samsung за фановите?

Какво изненадување подготвува Samsung за фановите?

Samsung подготвува ново изненадување за сите фанови со новиот настан кој го закажа за 23 септември насловен како Galaxy Unpacked for Every Fan. Иако во официјалната покана за сите фанови нема многу детали, според играта на зборовите се претпоставува дека на 23 септември ќе бидат претставени новите Fan Edition модели на Samsung Galaxy S20 серијата.

Samsung подготвува нешто специјално за фановите

Samsung подготвува нешто специјално за фановите

Samsung Mobile по големиот настан Galaxy Unpacked кој неодамна го одржа најавува дека нема да запре тука. Овој пат го очекуваме новиот настан наречен Galaxy Unpacked for Every Fan. Иако во официјалната покана за сите фанови нема многу детали, според играта на зборовите се претпоставува дека на 23 септември ќе бидат претставени новите Fan Edition модели

Galaxy Z Fold2 – Дизајниран да ја промени иднината!

Galaxy Z Fold2 – Дизајниран да ја промени иднината!

МОБИЛНИ , Тренди Galaxy Z Fold2 – Дизајниран да ја промени иднината! 5 минути 1 1 Втората генерација на флексибилниот уред на Samsung претставува огромна надградба во однос на првиот Fold. Samsung на неодамнешниот виртуелен Unpacked настан, освен очекуваните смартфони од Galaxy Note20 серијата и уште неколку други интересни уреди (Galaxy Tab S7 и S7+,

Samsung Galaxy S30/S21 Ultra би можел да добие две телефото камери

Samsung Galaxy S30/S21 Ultra би можел да добие две телефото камери

МОБИЛНИ , Тренди Samsung Galaxy S30/S21 Ultra би можел да добие две телефото камери 6 минути 1 1 Според наводите на јужнокорејскиот сајт The Elec, што ги цитира индустриските извори, најмоќниот модел од Galaxy S30 или Galaxy S21 серијата на Samsung ќе има четири камери на задната страна, вклучувајќи и две телефото камери. Попрецизно, Galaxy S30 Ultra

Што подготвуваат од Samsung за овој септември?

Што подготвуваат од Samsung за овој септември?

Во последните неколку недели Samsung претстави многу нови уреди, а сега се подготвуваат за нова презентација.. Како што веќе е познато, во изминатиот период се претставени Galaxy Note 20 Ultra, Note 20, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Watch 3, два таблета. Новиот настан ќе биде одржан на 23 септември. Новата виртуелна презентација ќе биде

Samsung на 23. септември ќе го претстави Galaxy S20 Fan Edition

Samsung на 23. септември ќе го претстави Galaxy S20 Fan Edition

МОБИЛНИ , Топ Samsung на 23. септември ќе го претстави Galaxy S20 Fan Edition 5 минути 1 1 Во последните неколку недели Samsung претстави многу уреди, а сега се подготвува за нова презентација. Како што е веќе познато, во изминатиот период беа претставени Galaxy Note 20 Ultra, Note 20, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Z Flip 5G, Galaxy Watch 3 и два таблет