притисни ентер »

Испитувањата открија од што боледува Чедомир Јовановиќ

Испитувањата открија од што боледува Чедомир Јовановиќ

Лекарите во Белград, по серија прегледи и испитувања, открија на што се должи тешката состојба во која се наоѓа српскиот политичар Чедомир Јовановиќ, кој е на интензивна нега откако компликациите поврзани со дишењето. Според пишувањата на српските медиуми, кои се повикуваат на извори од Клиничкиот центар „Драгиша Мишовиќ“, лидерот на партијата ЛДП

Чедомир Јовановиќ на морфиум, се справува со последиците од Ковид-19

Чедомир Јовановиќ на морфиум, се справува со последиците од Ковид-19

Србија- Српскиот лидер на Либерално-демократската партија, Чедомир Јовановиќ, конечно спиел цела ноќ без болка, бидејќи терапијата што му ја препишале лекарите му донела очекувани резултати, објавија српските медиуми. – Сега е многу подобро. Болката ја снема и тој дише сам. Утврдено е дека нема ништо акутно во неговиот случај. Тој беше подложен на

НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА ЧЕДО ЈИВАНОВИЌ: Конечно почна самостојно да дише, терапијата дала резултати

НАЈНОВИ ИНФОРМАЦИИ ЗА ЗДРАВСТВЕНАТА СОСТОЈБА НА ЧЕДО ЈИВАНОВИЌ: Конечно почна самостојно да дише, терапијата дала резултати

Лидерот на Либерално-демократската партија на Србија, Чедомир Јовановиќ, конечно спиеше цела ноќ без болка, бидејќи терапијата што му ја препишале лекарите ги даде очекуваните резултати. -На Чедо сега му многу продобро. Му беше направена и магнетна резонанца на белите дробови, крвните садови и стомакот и сите други потребни тестови и беше утврдено

Сопругата на Чедомир Јовановиќ: Лошо е, прима морфиум, се гуши и има ужасни болки

Сопругата на Чедомир Јовановиќ: Лошо е, прима морфиум, се гуши и има ужасни болки

По коронавирусот што го прележа во јули, кога едвај преживеа, Чедомир се придржуваше кон сите совети на лекарите. Не е вистина дека тој бил несовесен и дека неговата состојба се влошила поради тоа, изјави за српски „Блиц“ Јелена Јовановиќ, сопругата на лидерот на ЛДП. Јовановиќ пред шест месеци имаше сериозна обострана пневмонија на белите дробови,

,,На морфиум е, тешка му е состојбата” , Чедомир Јовановиќ шест месеци се бори против короната

,,На морфиум е, тешка му е состојбата” , Чедомир Јовановиќ шест месеци се бори против короната

Јелена Јовановиќ ги отфрла обвинувањата дека сопругот не се придржувал до советите на докторите , вели за српски ,,Блиц”  и додава дека пред шест месеци сопругот едвај спасил жива глава , но дека сега е уште полошо. - Лошо е, тој страда од страшна болка, поради што прима кетанол, троодон, па дури и морфиум со четири антибиотици. Сите негови параметри

Сопругата на Чедомир Јовановиќ: Лошо е, прима морфиум, се гуши и има ужасни болки

Сопругата на Чедомир Јовановиќ: Лошо е, прима морфиум, се гуши и има ужасни болки

По коронавирусот што го прележа во јули, кога едвај преживеа, Чедомир се придржуваше кон сите совети на лекарите. Не е вистина дека тој бил несовесен и дека неговата состојба се влошила поради тоа, изјави за српски „Блиц“ Јелена Јовановиќ, сопругата на лидерот на ЛДП. Јовановиќ пред шест месеци имаше сериозна обострана пневмонија на белите дробови,

Се огласи и сопругата на Чедомир Јовановиќ: „Состојбата е лоша, на морфиум е“- лекарите признале дека никогаш не виделе такво нешто

Се огласи и сопругата на Чедомир Јовановиќ: „Состојбата е лоша, на морфиум е“- лекарите признале дека никогаш не виделе такво нешто

Лидерот на ЛДП на Србија Чедомир Јовановиќ е во тешка состојба по прележаната корона во јули , вели неговата сопруга Јелена и додава дека се придржувал до советите на докторите . Јелена Јовановиќ ги отфрла обвинувањата дека сопругот не се придржувал до советите на докторите , вели за српски ,,Блиц” и додава дека пред шест месеци сопругот едвај спасил

Српскиот политичар Чедомир Јовановиќ претрпел еден вид „инфаркт на белите дробови“

Српскиот политичар Чедомир Јовановиќ претрпел еден вид „инфаркт на белите дробови“

Лидерот на Либерално-демократската партија, Чедомир Јовановиќ (49) се опоравува по здравствените компликации предизвикани од ковид 19, пренесува Курир.рс. Во петокот, Јовановиќ беше хоспитализиран во сериозна состојба, а првите проценки беа целосно неповолни. Се претпоставуваше дека Јовановиќ има воспаление на белите дробови, па се сомневаше на белодробна

Чедомир Јовановиќ е во тешка состојба, шест месеци се бори со коронавирусот

Чедомир Јовановиќ е во тешка состојба, шест месеци се бори со коронавирусот

Лидерот на ЛДП на Србија Чедомир Јовановиќ е во тешка состојба по прележаната корона во јули , вели неговата сопруга Јелена и додава дека се придржувал до советите на докторите. Јелена Јовановиќ ги отфрла обвинувањата дека сопругот не се придржувал до советите на докторите , вели за српски ,,Блиц” и додава дека пред шест месеци сопругот едвај спасил

Чедомир Јовановиќ во критична состојба

Чедомир Јовановиќ во критична состојба

Јовановиќ пред шест месеци имал ковид- 19 и имаше сериозна билатерална пневмонија. Неговата сопруга Јелена Јовановиќ ги негираше обвинувањата дека лидерот на ЛДП не го следел советот на лекарот. Во интервју за „Блиц“, таа истакна дека нејзиниот сопруг цело време одел на контроли и ги следел сите совети. “Лошо е, тој страда и има страшна болка, поради

Чедомир Јовановиќ во тешка состојба: Имал силни болки во градите

Чедомир Јовановиќ во тешка состојба: Имал силни болки во градите

Негативен е на тестот за коронависус, но лидерот на српската партија ЛДП има сериозно јаки болки во градите. Тој од петокот е во болница и според информациите има воспаление на белите дробови. Неофицијално неговата здравствена состојба е тешка и комплицирана и политичарот трпи силни болки. „Лекарите се сомневаат на емболија на белите дробови или воспаление

Чедо Јовановиќ во тешка состојба: Лекарите не можат да утврдат зошто трпи силни болки

Чедо Јовановиќ во тешка состојба: Лекарите не можат да утврдат зошто трпи силни болки

Лидерот на ЛДП, Чедомир Јовановиќ се наоѓа во болница поради воспаление на белите дробови, а неговиот тест не покажал дека е заразен со коронавирус. Неофицијално, Курир.рс дознава дека неговата здравствена состојба е тешка и комплицирана и политичарот трпи силни болки. „Лекарите се сомневат на емболија на белите дробови или воспаление на рбетниот мозок“,

Јовановиќ нема коронавирус, но има тешка здравствена состојба

Јовановиќ нема коронавирус, но има тешка здравствена состојба

Лидерот на ЛДП во Србија, Чедомир Јовановиќ се наоѓа во болница поради воспаление на белите дробови, а неговиот тест не покажал дека е заразен со коронавирус. Неофицијално, Курир.рс дознава дека неговата здравствена состојба е тешка и комплицирана и политичарот трпи силни болки. -Лекарите се сомневат на емболија на белите дробови или воспаление на

Чедомир Јовановиќ во тешka здpaвствена cocтојба

Чедомир Јовановиќ во тешka здpaвствена cocтојба

Лидерот на Либерално-демократската партија, Чедомир Јовановиќ, има пневмонија, а по тестирањето утврдено е дека тој е негативен за коронавирус. Според Блиц, пневмонијата на Јовановиќ била придружена со силна болка во градите и стомакот, што, како што рекоа во ЛДП, најверојатно било поврзано со тешката форма на корoнавирус којшто го имал во јули. Јовановиќ

Чедомир Јовановиќ во тешка здравствена состојба

Чедомир Јовановиќ во тешка здравствена состојба

Лидерот на Либерално-демократската партија, Чедомир Јовановиќ, има пневмонија, а по тестирањето утврдено е дека тој е негативен за коронавирус. Според Блиц, пневмонијата на Јовановиќ била придружена со силна болка во градите и стомакот, што, како што рекоа во ЛДП, најверојатно било поврзано со тешката форма на корoнавирус којшто го имал во јули. Јовановиќ