притисни ентер »

Потврдени сите детали за Xiaomi Mi A3

Потврдени сите детали за Xiaomi Mi A3

Xiaomi Mi A3 се појави во самото пакување кое наскоро ќе биде испорачани до корисниците, а со тоа и се потврдија сите негови спецификации и детали. Единствена разлика од претходно е што сега се знае дека Xiaomi Mi A3 ќе работи со осум-јадрен Snapdragon 665 процесор наместо со Snapdragon 730. Исто така за Xiaomi Mi A3 е познато дека ќе има 6 инчен AMOLED

Xiaomi Mi A3: Спецификации и фотографии!

Xiaomi Mi A3: Спецификации и фотографии!

Една од најдобро продаваните Android серии наскоро ќе ја добие третата генерација смартфони. Запознајте го Xiaomi Mi 3:. Уредот ќе доаѓа со голема промена во дизајнот, отстранувајќи го 6 инчниот, 18:9, панел кај минатогодишниот Mi A2 за дисплеј со иста големина, но со notch. Резолуцијата ќе биде Full-HD+ со 2240 x 1080 пиксели, но панелот ќе биде AMOLED,

Xiaomi Mi A3 доаѓа наскоро со одлична тројна камера

Xiaomi Mi A3 доаѓа наскоро со одлична тројна камера

Xiaomi наскоро ќе ја продолжи евтината A серија со нов смартфон кој ќе има ниска цена, а ќе понуди сосема квалитетни перформанси со цел да се бори со се посилната конкуренција на Huawei. Според последните информации Xiaomi Mi A3 ќе донесе 6 инчен Full HD+ AMOLED дисплеј, ќе работи со осум-јадрен Snapdragon 730 процесор, 4 GB RAM, 64 и 128 GB основна