притисни ентер »

ВИДЕО: Цеца го поткачи Босанац, еве како и возврати!

ВИДЕО: Цеца го поткачи Босанац, еве како и возврати!

Фолк пејачката Цеца Ражњатовиќ е дел од жири комисијата во музичкото шоу Ѕвездите на Гранд. Во една прилика, за време на оценувањето на кандидатите, композиторот и продуцент Драган Стојковиќ Босанац прокоментира дека Марија Шерифовиќ е врвна пејачка, додека Цеца само популарна пејачка. Очигнедно Цеца се навреди од коментарот, па му шпстави незгодно

Откако Цеца го прозва Босанац се огласи и неговата ќерка – еве што и кажа на Ражњатовиќ

Откако Цеца го прозва Босанац се огласи и неговата ќерка – еве што и кажа на Ражњатовиќ

ИЗВОР Скопје24 | септември 27, 2021 Последната емисија во „Ѕвездите на Гранд“ донесе голе кавга помеѓу Босанац и Цеца. Имено, овие два члена од жирито се скараа кога Босанац кажа дека Марија Шерифовиќ е пејачиште додека Цеца е само популарна пејачка, на тоа Цеца му возврати дека ако тој е толку добар композитор зошто не направил ѕвезда од неговата

По прозивките на Цеца се огласи ќерката на Босанац: „Не ми требаат пари, јас работам за уметност“

По прозивките на Цеца се огласи ќерката на Босанац: „Не ми требаат пари, јас работам за уметност“

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“ дојде до жестока кавга меѓу Цеца Ражнатовиќ и Драган Стојковиќ Босанац. Имено, кавгата настана кога Цеца го праша Босанац зошто кога е толку добар композитор не направил ѕвезда од неговата ќерка Александра Стојковиќ Џиџа. „Кога си толку добар композитор, зошто од твојата ќерка не направи ѕвезда?“, праша

Марија Шерифовиќ ја прозва Цеца, а таа ѝ возврати: „Не сум нечија наследничка“

Марија Шерифовиќ ја прозва Цеца, а таа ѝ возврати: „Не сум нечија наследничка“

Цеца Ражнатовиќ предизвика хаос во музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“. Прво се испокара со Александар Милиќ Мили , потоа му возврати на Драган Стојковиќ Босанац , кој ја боцкаше, спомнувајќи ја ќерка му, а потоа на една госпоѓа од публиката ѝ ја подари чантата што пред две години ѝ ја вети претходниот член на жирито, Јелена Карлеуша . Имено, Цеца

ЏИЏА И ОДГОВОРИЛА НА ЦЕЦА: Се огласила после скандалот со Босанец во ЅГ, еве како и ОДГОВОРИЛА

ЏИЏА И ОДГОВОРИЛА НА ЦЕЦА: Се огласила после скандалот со Босанец во ЅГ, еве како и ОДГОВОРИЛА

Пејачката Цеца Ражнатовиќ и Драган Стојковиќ Босанец влегле во дуел во емисијата, несогласувајќи се околу некои ставовите со што дошло до остра кавга. Цеца во еден момент ја споменала неговата ќерка Александра Стојковиќ Џиџа, која веднаш се огласила на социјалните мрежи. “Па кога си така добар продуцент зошто од ќеркати не направи ѕвезда?“, го прашала

Сите зборуваат за Цециниот нападот на ќерката на Босанец: Таа не е прв пат спомената во ЅГ, еве како Џиџа се заканувала на жирито…

Сите зборуваат за Цециниот нападот на ќерката на Босанец: Таа не е прв пат спомената во ЅГ, еве како Џиџа се заканувала на жирито…

Расправата помеѓу Драган Стојковиќ и Светлана Ражнатовиќ во музичкото натпреварување во “Ѕвездите на Гранд“ предизвикало вистинска бура, и не е прв пат некој ќерката на Босанец ја спомене. Босанец истакнал дека Марија Шерифовиќ е “пејачиште“, а Цеца “само популарна пејачка за која може да се дискутира“. – Па кога си толку добар продуцент зошто од ќеркати

Цеца го „спушти“ Босанац како никој досега: Кога си толку добар композитор, зошто од ќерка ти не направи ѕвезда?

Цеца го „спушти“ Босанац како никој досега: Кога си толку добар композитор, зошто од ќерка ти не направи ѕвезда?

Во последната емисија на „Ѕвездите на Гранд“, кандидатката Сања Савиќ се претстави со песните „Две музике“ и „Опроштајна вечера“ . По нејзините интерпретации дојде до кавга меѓу Цеца Ражнатовиќ и Драган Стојковиќ Босанац. Имено, Цеца одби да биде ментор на Сања, а за време на коментирањето дојде до кавга меѓу членовите на жирито. „Супер беше девојката

Се огласи ќерката на Босанац по повод јавната прозивка од страна на Цеца Ражнатовиќ

Се огласи ќерката на Босанац по повод јавната прозивка од страна на Цеца Ражнатовиќ

Во последната емисија на музичкиот натпревар „Ѕвездите на Гранд“, натпреварувачката Сања Савиќ ги отпеа песните „Две музике“ и „Опроштајна вечера“, по што дојде до судир меѓу Цеца Ражнатовиќ и Драган Стојковиќ Босанац . View this post on Instagram A post shared by C E C A (@cecaraznatovic) Мене супер ми беше девојката, особено во првата песна, во втората

Ако си толку добар продуцент зошто од ќерка ти не направи ѕвезда: Цеца се скара со Босанац во „Гранд“

Ако си толку добар продуцент зошто од ќерка ти не направи ѕвезда: Цеца се скара со Босанац во „Гранд“

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ и композиторот Драган Стојковиќ – Босанац се скараа во „Ѕвездите на Гранд“. Откако Цеца рече дека не сака да биде ментор на натпреварувачката Сања, Босанац ја зеде кај него, со коментар дека му се допаднало како пее, а дека Цеца нема поим. „Значи, ако си толку добар продуцент, зошто твојата ќерка не ја направи ѕвезда?“,

Ако си толку добар продуцент зошто од ќерка ти не направи ѕвезда: Цеца се скара со Босанац во „Гранд“

Ако си толку добар продуцент зошто од ќерка ти не направи ѕвезда: Цеца се скара со Босанац во „Гранд“

Фолк-ѕвездата Цеца Ражнатовиќ и композиторот Драган Стојковиќ – Босанац се скараа во „Ѕвездите на Гранд“. Откако Цеца рече дека не сака да биде ментор на натпреварувачката Сања, Босанац ја зеде кај него, со коментар дека му се допаднало како пее, а дека Цеца нема поим. „Значи, ако си толку добар продуцент, зошто твојата ќерка не ја … Continue reading

Цеца кон Босанац: Зошто од ќеркати не направи ѕвезда ако си толку добар продуцент?

Цеца кон Босанац: Зошто од ќеркати не направи ѕвезда ако си толку добар продуцент?

Цеца кон Босанац: Зошто од ќеркати не направи ѕвезда ако си толку добар продуцент? Вчера вечер Сања Савиќ (20) од местото Уб во Србија ги отпеа песните „Dve muzike“ и „Oproštajna večera“ во „Ѕвездите на Гранд“, а потоа дојде до конфликт помеѓу Цеца Ражнатовиќ и Драган Стојковиќ Босанац, кој можеа да го видат и македонските гледачи во синоќешната емисија

“Кога си толку добар продуцент зошто од ќеркати НЕ НАПРАВИ  ѕвезда?“ Цеца БРУТАЛНО му возвратила на Босанец

“Кога си толку добар продуцент зошто од ќеркати НЕ НАПРАВИ ѕвезда?“ Цеца БРУТАЛНО му возвратила на Босанец

Се случил вербален дуел меѓу Светлана Цеца Ражнатовиќ и Драган Стојковиќ Босанец во синоќешната епизода на популарното шоу “Ѕвездите на Гранд“. Тие двајца не се согласиле околу пласманотг на една од натпреварувачките и нејзините идни позиции во ЅГ, со што следеле ниски удари помеѓу овие два члена на жирито. – Девојката мене ми бише одлична. Особено

(Видео) Дpaмa вo „Ѕвeздитe нa Гpaнд“: „Tвojaтa пoпyлapнocт e диcкyтaбилнa“ – Цeцa пoжoлтe

(Видео) Дpaмa вo „Ѕвeздитe нa Гpaнд“: „Tвojaтa пoпyлapнocт e диcкyтaбилнa“ – Цeцa пoжoлтe

„Ѕвездите на Гранд“ со новиот член на жирито, Цеца Ражнатовиќ, станува се поинтересна од недела во недела. Имено, Драган Стојковиќ Босанац влезе во клинч со Цеца поради натпреварувачката која ја испеа нејзината песна, што очигледно не му се допадна. „Мене девојката ми е во ред, особено првата песна, а втората онака, нема Бог што знае за пеење“, започна

Цеца во кавга со Босанац: Ако си добар продуцент зошто од ќерка ти не направи ѕвезда?

Цеца во кавга со Босанац: Ако си добар продуцент зошто од ќерка ти не направи ѕвезда?

ИЗВОР Скопје24 | септември 26, 2021 Во синоќешната емисија на музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ дојдо до конфликт помеѓу Цеца Ражњатовиќ и Драган Стојковиќ Босанац. Имено, Цеца одби да биде во трка за ментор на натпреварувачката Сања, заедно со Бекута, Босанац, Вики и продукцијата. – Мене девојката ми беше одлична. Посебно првата песна, во втората

“Кога си толку добар продуцент зошто од ќеркати НЕ НАПРАВИ  ѕвезда?“ Цеца БРУТАЛНО му возвратила на Босанец

“Кога си толку добар продуцент зошто од ќеркати НЕ НАПРАВИ ѕвезда?“ Цеца БРУТАЛНО му возвратила на Босанец

Се случил конфликт меѓу Светлана Цеца Ражнатовиќ и Драган Стојковиќ Босанец во синоќешната епизода на популарното шоу “Ѕвездите на Гранд“. Тие двајца не се согласиле околу пласманотг на една од натпреварувачките и нејзините идни позиции во ЅГ, со што следеле ниски удари помеѓу овие два члена на жирито. – Девојката мене ми бише одлична. Особено првата

ЦЕЦА донесе скапоцен подарок и го подари на една жена на сред снимање на емисијата “Ѕвездите на Гранд“”Zvezda Granda”, Ražnatovićka je nešto poklonila gospođi iz publike, evo ko je ona!

ЦЕЦА донесе скапоцен подарок и го подари на една жена на сред снимање на емисијата “Ѕвездите на Гранд“”Zvezda Granda”, Ražnatovićka je nešto poklonila gospođi iz publike, evo ko je ona!

Светлана Цеца Ражнатовиќ стана нов член на музичкото шоу “Ѕвезда Гранда“, а со нејзиното доаѓање емисиите почнаа да бидат се поинтересни. Таа ги изненади сите во студиото која на една госпоѓа од публиката и подари торба на која одамна чекаше. Foto: PrntScrn Имено Цеца, стана и врачи на жената чанта и така ги воодушеви сите. -Крајно време е да ви го