притисни ентер »

Барселона ја потврди продажбата на Артур Мело

Барселона ја потврди продажбата на Артур Мело

Неговиот сегашен клуб Барселона го потврди трансферот. Италијанците ќе платат 72 милиони евра плус 10 милиони бонуси. Артур ќе остане во Каталонија до крајот на оваа сезона по што ќе замине во Торино. Тој им го објави ова на своите соиграчи на денешниот тренинг. 23-годишниот Бразилец пристигна во Барселона во 2018 година од „Греми“ и досега има одиграно

Готово е, Пјаниќ се сели на „Ноу Камп“ за 60 милиони евра!

Готово е, Пјаниќ се сели на „Ноу Камп“ за 60 милиони евра!

Каталонскиот фудбалски гигант, Барселона потврди дека постигна договор со Јувентус околу трансферот на репрезентативецот на БиХ, Миралем Пјаниќ. Барса на „Старата дама“ за Пјаниќ ќе и плати 60 милиони евра плус 5 милиони за бонуси. Фудбалерот од средниот ред договорот со новиот клуб ќе го потпише со важност до крајот на 2024 година, а откупната клаузула

Готово е, Пјаниќ се сели на „Ноу Камп“ за 60 милиони евра!

Готово е, Пјаниќ се сели на „Ноу Камп“ за 60 милиони евра!

Каталонскиот фудбалски гигант, Барселона потврди дека постигна договор со Јувентус околу трансферот на репрезентативецот на БиХ, Миралем Пјаниќ. Барса на „Старата дама“ за Пјаниќ ќе и плати 60 милиони евра плус 5 милиони за бонуси. Фудбалерот од средниот ред договорот со новиот клуб ќе го потпише со важност до крајот на 2024 година, а откупната клаузула

ОФИЦИЈАЛНО: Пјаниќ е нов фудбалер на Барселона

ОФИЦИЈАЛНО: Пјаниќ е нов фудбалер на Барселона

Барселона потврди дека е постигнат договор со Јувентус за трансферот на Миралем Пјаниќ. Само неколку часа откако Јуве го потврди трансферот на Артур, стигна потврда и за преселбата на Босанецот во спротивна насока. Каталонскиот клуб ќе му плати на Јувентус 60 милиони евра за Пјаниќ, со пет милиони во вид на бонуси. Босанскиот ас ќе потпише договор

Барса го продаде Артур за 82 милиони евра

Барса го продаде Артур за 82 милиони евра

Бразилскиот фудбалер од средниот ред, Артур Мело од идната сезона ќе настапува во Торино, за Јувентус. Неговиот актуелен клуб Барселона го потврди трансферот на Артур вреден 82 милиони евра. Италијанците за него ќе платат 72 милиони евра, а останатите 10 милиони евра ќе бидат исплатени во варијабили. Артур на „Ноу Камп“ ќе остане до крајот на сезонава

ОФИЦИЈАЛНО: Пјаниќ е нов фудбалер на Барселона

ОФИЦИЈАЛНО: Пјаниќ е нов фудбалер на Барселона

Барселона потврди дека е постигнат договор со Јувентус за трансферот на Миралем Пјаниќ. Само неколку часа откако Јуве го потврди трансферот на Артур, стигна потврда и за преселбата на Босанецот во спротивна насока. Каталонскиот клуб ќе му плати на Јувентус 60 милиони евра за Пјаниќ, со пет милиони во вид на бонуси. Босанскиот ас ќе потпише договор

Карикатура на денот: Пјаниќ се радува на „Камп Ноу“, Артур тажен лета кон Торино (ФОТО)

Карикатура на денот: Пјаниќ се радува на „Камп Ноу“, Артур тажен лета кон Торино (ФОТО)

Главна вест денес е официјализирањето на размената помеѓу Барселона и Јувентус. Во Торино заврши Артур, а во Барселона Пјаниќ. Оваа размена сликовито ја опиша познатиот веб-сајт „Бличер Репорт“. ПЈАНИЌ СЕ РАДУВА НА „НОУ КАМП“, А АРТУР ТАЖЕН ЛЕТА ЗА ТОРИНО Коментари Advertisements

Пјаниќ во 2009: Ќе работам напорно за еден ден да играм во Реал

Пјаниќ во 2009: Ќе работам напорно за еден ден да играм во Реал

Maдритските медиуми „Марка“ и „АС“ не го штедат Пјаниќ откако беше потврден неговиот четиригодишен договор со Барселона. Логично е медиумите со седиште во Мадрид повеќе внимание да посветуваат на Реал и подобро да се однесуваат кон „кралевите“ отколку кон Барселона. Сега медиумите во Мадрид потсетуваат на изјави на Пјаниќ од минатото и потенцираат

Еве ги деталите и за Пјаниќ: Познато колку ќе заработува во Барса, има и откупна клазула

Еве ги деталите и за Пјаниќ: Познато колку ќе заработува во Барса, има и откупна клазула

Сагата околу Миралем Пјаниќ конечно денес се заврши. Во претходните месеци бројни европски медиуми го поврзуваа Пјаниќ со разни европски клубови, но тој на крајот заврши во Барселона. Пјаниќ потпиша четиригодишен договор со Каталонците и на годишно ниво ќе заработува осум милиони евра, во договорот ќе има клазула од 400 милиони евра. Во Барселона се

Барса го продаде Артур за 82 милиони евра

Барса го продаде Артур за 82 милиони евра

Бразилскиот фудбалер од средниот ред, Артур Мело од идната сезона ќе настапува во Торино, за Јувентус. Неговиот актуелен клуб Барселона го потврди трансферот на Артур вреден 82 милиони евра. Италијанците за него ќе платат 72 милиони евра, а останатите 10 милиони евра ќе бидат исплатени во варијабили. Артур на „Ноу Камп“ ќе остане до крајот на сезонава

ОФИЦИЈАЛНО: Артур потпиша за Јувентус

ОФИЦИЈАЛНО: Артур потпиша за Јувентус

Иако не беше никаква тајна, сепак, Јувентус денеска и официјално го потврди трансферот на Бразилецот Артур Мело од Барселона. Како што објавија и италијанските и шпанските весници, Артур се сели во Торино во договор вреден 72 милиони евра кои Јувентус веднаш ќе ги плати за него во касата на Каталонците, како и дополнителни 10 милиони кои ќе бидат исплатени

Пјаниќ потпиша за Барселона, во договорот има откупна клаузула која никој нема ни да помисли да ја активира

Пјаниќ потпиша за Барселона, во договорот има откупна клаузула која никој нема ни да помисли да ја активира

Брзо откако го најави заминувањето на Артур, Барселона соопшти дека Мирален Пјаниќ потпишал договор со нив и ги објави деталите за трансферот. Барселона го потврди ангажманот на Миралем Пјаниќ, она што паѓа во очи е високата откупна клаузула, но тоа и не е изненадување ако се знае дека каталонците во последно време на сите свои фудбалери им ставаат

ОФИЦИЈАЛНО: Артур потпиша за Јувентус

ОФИЦИЈАЛНО: Артур потпиша за Јувентус

Иако не беше никаква тајна, сепак, Јувентус денеска и официјално го потврди трансферот на Бразилецот Артур Мело од Барселона. Како што објавија и италијанските и шпанските весници, Артур се сели во Торино во договор вреден 72 милиони евра кои Јувентус веднаш ќе ги плати за него во касата на Каталонците, како и дополнителни 10 милиони кои ќе бидат исплатени

Карикатура на денот: Пјаниќ ужива во Барселона, Артур во солзи (ФОТО)

Карикатура на денот: Пјаниќ ужива во Барселона, Артур во солзи (ФОТО)

Денеска официјално беше завршена трансфер сагата, па Артур Мело се пресели во Јувентус, додека во спротивен правец, во Барселона замина Миралем Пјаниќ. Спортскиот веб-сајт „Бличер Репорт“ објави карикатура, со која ги опиша трансферите на двајцата фудбалери. Пјаниќ среќен гледа кон „Ноу Камп“, додека Артур во солзи гледа низ прозореот кон лета кон

Пјаниќ нов играч на Барса, откупна клаузула од 400 милиони евра

Пјаниќ нов играч на Барса, откупна клаузула од 400 милиони евра

Фудбалскиот клуб на Барселона потврди дека постигна договор со Јувентус за трансфер на Миралем Пјаниќ. Каталонската екипа за овој трансфер на Босанецот ќе плати 60 милиони евра, плус пет милиони како бонуси. Пјаниќ (30) ќе потпише договор со тимот од „Камп Ноу“ за наредните четири сезони, до крајот на натпреварувачката сезона 2023/24 и во договорот

Пристигна и втора потврда со која се реализираше „бомбата“: Барселона ги сподели деталите за ангажманот на Пјаниќ (Фото)

Пристигна и втора потврда со која се реализираше „бомбата“: Барселона ги сподели деталите за ангажманот на Пјаниќ (Фото)

Откако Барселона соопшти дека Артур Мело и официјално станува нов член на Јувентус, неполни 30 минути подоцна пристигна и второ соопштение, а во истото пристигна потврда за ангажманот на Миралем Пјаниќ. Со аквизицијата на Босанецот, беше заокружена една комплексна операција за која се чинеше дека оди во ќор сокак, но работите драстично се променија

Барселона потпиша со Пјаниќ, а во договорот има клаузула од која боли глава

Барселона потпиша со Пјаниќ, а во договорот има клаузула од која боли глава

Брзо откако го најави заминувањето на Артур, Барселона соопшти дека Мирален Пјаниќ потпишал договор со нив и ги објави деталите за трансферот. Барселона го потврди ангажманот на Миралем Пјаниќ, она што паѓа во очи е високата откупна клаузула, но тоа и не е изненадување ако се знае дека каталонците во последно време на сите свои фудбалери им ставаат