притисни ентер »

Топ 50 нокаути на деценијата, ниту еден не е на Џошуа

Топ 50 нокаути на деценијата, ниту еден не е на Џошуа

Заокруживме уште една деценија со многу спортски настани за паметење. Во светот на боксот, ова беа 50-те нокаути за памтење во изминативе 10 години според изборот на YouTube каналот GPBoxing, а интересно е што на листата не се најде ниту еден нокаут на актуелниот првак во тешка категорија, Ентони Џошуа. Сепак, тука се бисерите на Владимир Кличко, Дионтеј

Топ 50 нокаути на деценијата

Топ 50 нокаути на деценијата

Заокруживме уште една деценија со многу спортски настани за паметење. Во светот на боксот, ова беа 50-те нокаути што нема да ги заборавиме од изминативе 10 години – од Кличко до Алварез, уживајте во изборот на YouTube каналот gorillaproductions03.