Македонскиот топ модел Елена Реи на модна ревија на познат германски дизајнер

Една од нашите најпопуларни и најактуелни топ модели, Елена Реи беше дел од модната ревија на еден од најпознатите германски дизајнери Marc Cain што се одржа во вторникот, непосредно пред отворањето на Берлинската модна недела. Реи на писта дефилираше во елегантна црна, слоевита комбинација споена со чизми над колена и ретро фризура. Инаку Cain важи