притисни ентер »

Скопјанец со тешки телесни повреди пренесен во болницата „8. Септември“

Скопјанец со тешки телесни повреди пренесен во болницата „8. Септември“

Скопјанец додека управувал со својот мотоцикл изгубил контрола и тешко се повредил. - На 10.11.2019 во 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „8 ми Септември“ бил донесен Г.К.(56) од Скопје, кај кого биле констатирани тешки телесни повреди од сообраќајна незгода. Според пријавеното, Г.К. на бул.„Борис Трајковски“,

Сообраќајна несреќа  во Скопје - две лица повредени

Сообраќајна несреќа во Скопје - две лица повредени

Тешка сообраќајна несреќа во Скопје, Според инфорамациите на МВР, вчера  20.50 часот на ул.„Козле“ во Скопје, мотоцикл  „кивеј“ со скопски регистарски ознаки, управуван од С.Ј.(39) од Скопје, удрил во паркирано патничко возило „тојота јарис“, со скопски регистарски ознаки. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила сопатничката на мотоциклот

Сообраќајка во Скопје, повредени две лица

Сообраќајка во Скопје, повредени две лица

Две лица се повредени во сообраќајка што вчера, според инфорамациите на МВР, се случила околу 20.50 часот на ул.„Козле" во Скопје. Мотоцикл „кивеј" со скопски регистарски ознаки, управуван од С.Ј.(39) од Скопје, удрил во паркирано патничко возило „тојота јарис", со скопски регистарски ознаки. Во незгодата, со тешки телесни повреди се здобила сопатничката

Со мотор удриле во паркиран автомобил- маж и жена повредени во Скопје

Со мотор удриле во паркиран автомобил- маж и жена повредени во Скопје

Во текот на вчерашниот ден моторциклист и сопатнича се здобиле со повреди откако удриле во паркирано возило, па биле пренесини на Клиника. Според пријавеното вчера во 20.50 часот на ул.„Козле“ во Скопје, мотоцикл „кивеј“ со скопски регистарски ознаки, управуван од С.Ј.(39) од Скопје, удрил во паркирано патничко возило „тојота јарис“, со скопски регистарски

На Клиника донесен со тешки повреди- моторциклист изгубил контрола и паднал

На Клиника донесен со тешки повреди- моторциклист изгубил контрола и паднал

Утринава во 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „8 ми Септември“ бил донесен Г.К.(56) од Скопје, кај кого биле констатирани тешки телесни повреди од сообраќајна незгода. Според пријавеното, Г.К. на бул.„Борис Трајковски“, додека управувал мотоцикл „кивеј“, изгубил контрола и паднал. Се преземаат мерки за расчистување

Моторџија се забил во паркиран автомобил, тешко повредена сопатничката

Моторџија се забил во паркиран автомобил, тешко повредена сопатничката

Двајца моторџии и сопатничка се повредени ноќеска во две сообраќајки во Скопје, информираше МВР. На 10.11.2019 во 00.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во Градската општа болница „8  Септември“ бил донесен Г.К.(56) од Скопје, кај кого биле констатирани тешки телесни повреди од сообраќајна незгода. Според пријавеното, Г.К. на бул.„Борис Трајковски“,

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата „Благоја Стефковски“ во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата „Благоја Стефковски“ во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата „Благоја Стефковски“ во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување на лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Тешко повреден мотоциклист во Скопје

Вчера во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ознаки, управувано од И.П.(31) од с.Вевчани, струшко, при што било оштетено и паркираното патничко возило „рено“,

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје

Мотоциклист тешко повреден во сообраќајка во Скопје На 07.11.2019 во 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во Скопје се случила сообраќајна незгода помеѓу мотоцикл „апачи“, со скопски регистарски ознаки, управуван од А.С.(32) од Скопје и патничко возило „опел вектра“, со охридски регистарски ознаки, управувано од И.П.(31) од с.Вевчани, струшко,

Моторциклист се заби во автомобил и заврши со тешки телесни повреди

Моторциклист се заби во автомобил и заврши со тешки телесни повреди

Тешко повреден 32-годишен скопјанец, кој вчера со мотоцикл се судрил со автомобил на улицата Благоја Стефковски во Скопје. Во сообраќајката бил оштетен и паркиран автомобил „рено“. Мотоциклистот со тешки повреди бил пренесен во Градската општа болница „Свети Наум Охридски“ за укажување лекарска помош. Извршен бил увид на местото на настанот од екипа

Седум сообраќајки во Скопје

Седум сообраќајки во Скопје

Патник во автобус бил тешко повреден во една од вкупно седум сообраќајни незгоди што се случилеи во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје. Во пет сообраќајки со полесни повредни се здобиле шест лица, а во една била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала пет возачи кои се

Мотоциклист од Скопје заврши на болничко лекување

Мотоциклист од Скопје заврши на болничко лекување

Тој бил повреден во сообраќајка која се случила на улицата „Благоја Стефковски“. Мотоциклист од Скопје е тешко повреден во сообраќајка која се случила вчера околу 12.45 часот на улица „Благоја Стефковски“ во главниот град. Според полицијата се судриле мотоцикл „апачи“ управуван од А.С. (32) од Скопје и „опел вектра“ управувана од И.П.(31) од струшкото

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Скопје, 8 ноември 2019 (МИА) –  Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15-те сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле 7 лица, а во осум била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала осум возачи кои се движеле

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Возач на мотоцикл бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала осум возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената,

Скопско деноноќие: Тешко повреден мотоциклист, а 7 лица полесно во 15 сообраќајки

Скопско деноноќие: Тешко повреден мотоциклист, а 7 лица полесно во 15 сообраќајки

Возач на мотоцикл  бил тешко повреден во една од вкупно 15 сообраќајни незгоди случени во текот на вчерашниот ден. Во шест сообраќајки со полесни повредни се здобиле седум лица, а во осум била причинета материјална штета. Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала осум возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената,

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден

Изминатото деноноќие 15 сообраќајки во Скопје, возач на мотоцикл тешко повреден Од СВР Скопје информираат дека вчера сообраќајната полиција санкционирала осум возачи кои се движеле со брзина поголема од дозволената, а од сообраќај исклучила шест возачи кои го управувале возилото под дејство на алкохол, 20 возачи пред да се стекнат со право на управување