притисни ентер »

Рома падна во Парма (Видео)

Рома падна во Парма (Видео)

Парма на „Енио Тардини“ ја запре серијата од три победи во која се наоѓаа фудбалерите на Рома. Вечерва Парма победи 2:0 со головите на Спрокати и Корнелуис. Резервниот напаѓач Спрокати се претвори во вистински херој на Парма. Тој во на теренот влезе во финишот на првиот дел кога се повреди Жервињо. Токму Спрокати го постигна првиот гол на мечот во

Парма ја прекина победничката серија на Рома (Видео)

Парма ја прекина победничката серија на Рома (Видео)

Парма ја оствари петтата победа сезонава, откако вечерва ја совлада Рома со 2:0 пред своите навивачи, што истовремено значеше и крај на серијата од три победи по ред на „волчицата“. Спрокати во 68. минута го отвори резултатот, а точка беше ставена во судиското надополнување, кога контрата на Парма заврши со гол на Корнелиус. Рома ќе биде на шестата

Парма ја шокираше Рома на „Енио Тардини“ (ВИДЕО)

Парма ја шокираше Рома на „Енио Тардини“ (ВИДЕО)

Парма успеа да ја прекине низата на Рома од три победи по ред, откако денеска на домашен терен ги шокираше Римјаните со 2-0. Рома дојде по целиот плен на „Енио Тардини“, но домаќините изненадија со нивниот настап, а првиот погодок го постигнаа во 68. минута преку Матија Спрокати. Римјаните се мачеа за да стигнат барем до бод, но сè беше залудно затоа

ВИДЕО: Кулушевски одигра 90 минути, Парма ја победи Рома

ВИДЕО: Кулушевски одигра 90 минути, Парма ја победи Рома

Парма ја запиша петата победа, Рома вториот пораз во калчо лигата по средбата од  12 коло во најсилната фудбалска конкуренција на Италија. Головите се постигнати во второто полувреме. Споркати и Корнелиус погодија за домашниот тим за триумф на „волчицата“ на „Енио Тардини. Парма со овие три бода сега е на 8. место со 17 бода, Рома со 22 бода е на 6

ВИДЕО: „Млекарите“ ја измолзеа залетаната „римска волчица“

ВИДЕО: „Млекарите“ ја измолзеа залетаната „римска волчица“

Екипата на Парма забележа голема победа во италијанската Серија А и на домашен терен славеше над Рома (2-0) со што ја прекина одличната серија на римјаните во калчото. „Римската волчица“ шест натпревари по ред не знаеја за пораз, меѓутоа „млекарите“ успеаја да дојдат до три бода пред домашната публика. Воедно, со овој триумф, Парма ја прекина кризата