притисни ентер »

По новата ЛШ катастрофа, Солскјер виновникот го најде во „младиот судија“

По новата ЛШ катастрофа, Солскјер виновникот го најде во „младиот судија“

Оле Гунар Солскјер се обиде да оправда зошто ги повлече Бруно Фернандеш и Кристијано Роналдо при поразот од 2:1 од Јанг бојс на стартот на Лигата на шампионите, поставувајќи негативен рекорд за клубот. Јунајтед поведоа преку Роналдо, меѓутоа по црвениот картон на Арон Ван-Бисака, Солскјер ги извади Португалците, заменувајќи ги со Немања Матиќ и Џеси

ЛШ: Јанг Бојс го шокираше Манчестер Ј., Севиља и Салцбург одиграа реми во меч со четири пенали (ВИДЕО)

ЛШ: Јанг Бојс го шокираше Манчестер Ј., Севиља и Салцбург одиграа реми во меч со четири пенали (ВИДЕО)

Манчестер Ј. водеше во Берн, но на крајот замина како поразен од швајцарски Јанг Бојс на премиерата од новата сезона во Лигата на шампионите. Ниту Роналдо не беше од помош да се остане непоразен. Севиља и Салцбург одиграа многу нервозен меч во кој имаше од се по нешто, но на крајот немаше победник. ЈАНГ БОЈС – МАНЧЕСТЕР Ј. 2:1 Кристијано Роналдо уште

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!

По долго чекање, денеска конечно стартуваше и новата сезона во Лигата на шампионите, со два необични меча од раниот термин во кој фаворитите Манчестер јунајтед и Севилја не успеаја да победат во мечеви во кои беа ослабени со црвени картони. Посебно неверојатен беше колапсот на Манчестер јунајтед, кои поведоа преку рекордерот Кристијано Роналдо, но

Севиља и Салцбург одиграа 1:1, а им досудија четири пенали

Севиља и Салцбург одиграа 1:1, а им досудија четири пенали

Додека Јанг Бојс во првото коло од ЛШ се бореше за пресврт против Манчестер Јунајтед, во Шпанија се случија четири пенали и тоа замислете сите во првиот дел. Салцбург поведе, па промаши два по ред, а Ракитиќ израмни исто така од белата точка. СРАМЕН ПОРАЗ НА ЈУНАЈТЕД ВО 95-ТА И НОВ ГОЛ НА РОНАЛДО

По новата ЛШ катастрофа, Солскјер виновникот го најде во „младиот судија“

По новата ЛШ катастрофа, Солскјер виновникот го најде во „младиот судија“

Оле Гунар Солскјер се обиде да оправда зошто ги повлече Бруно Фернандеш и Кристијано Роналдо при поразот од 2:1 од Јанг бојс на стартот на Лигата на шампионите, поставувајќи негативен рекорд за клубот. Јунајтед поведоа преку Роналдо, меѓутоа по црвениот картон на Арон Ван-Бисака, Солскјер ги извади Португалците, заменувајќи ги со Немања Матиќ и Џеси

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!

По долго чекање, денеска конечно стартуваше и новата сезона во Лигата на шампионите, со два необични меча од раниот термин во кој фаворитите Манчестер јунајтед и Севилја не успеаја да победат во мечеви во кои беа ослабени со црвени картони. Посебно неверојатен беше колапсот на Манчестер јунајтед, кои поведоа преку рекордерот Кристијано Роналдо, но

ЛШ: Јанг Бојс го шокираше Манчестер Ј., Севиља и Салцбург одиграа реми во меч со четири пенали (ВИДЕО)

ЛШ: Јанг Бојс го шокираше Манчестер Ј., Севиља и Салцбург одиграа реми во меч со четири пенали (ВИДЕО)

Манчестер Ј. водеше во Берн, но на крајот замина како поразен од швајцарски Јанг Бојс на премиерата од новата сезона во Лигата на шампионите. Ниту Роналдо не беше од помош да се остане непоразен. Севиља и Салцбург одиграа многу нервозен меч во кој имаше од се по нешто, но на крајот немаше победник. ЈАНГ БОЈС – МАНЧЕСТЕР Ј. 2:1 Кристијано Роналдо уште

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!

Џабе рекордите на Роналдо – Јунајтед „падна“ во Швајцарија во 95. минута!

По долго чекање, денеска конечно стартуваше и новата сезона во Лигата на шампионите, со два необични меча од раниот термин во кој фаворитите Манчестер јунајтед и Севилја не успеаја да победат во мечеви во кои беа ослабени со црвени картони. Посебно неверојатен беше колапсот на Манчестер јунајтед, кои поведоа преку рекордерот Кристијано Роналдо, но

Шок за Манчестер јунајтед на стартот од ЛШ, пораз од Јанг бојс! (ВИДЕО)

Шок за Манчестер јунајтед на стартот од ЛШ, пораз од Јанг бојс! (ВИДЕО)

Шок за Манчестер јунајтед на стартот од ЛШ, пораз од Јанг бојс! (ВИДЕО) Манчестер јунајтед со пораз од Јанг Бојс ја почна новата сезона од Лигата на шампионите, Севиља и Салцбург одиграа нерешено 1-1. Манчестер јунајтед беше голем фаворит на гостувањето кај Јанг Бојс, но тимот на Оле Гунар Солшер одигра очаен меч и заслужено загуби со 2-1. Натпреварот

Мекгваер: Сите правевме грешки, ова е фудбал

Мекгваер: Сите правевме грешки, ова е фудбал

Капитенот на Манчестер Јунајтед, Хари Мекгваер беше разочаран по вечерашниот пораз од Јанг Бојс (2:1) во првото коло од Лигата на шампионите. Јунајтед водеше во Швајцарија со голот на Кристијано Роналдо, но потоа тој остана со играч помалку поради исклучувањето на Ван Бисака. Швајцарците израмнија во второто полувреме, а во 95. минута стигнаа до победата

Манчестер јунајтед шокиран на стартот од ЛШ, пораз од Јанг бојс (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед шокиран на стартот од ЛШ, пораз од Јанг бојс (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со пораз од Јанг бојс ја почна новата сезона од Лигата на шампионите, Севиља и Салцбург одиграа нерешено 1-1. Манчестер јунајтед беше голем фаворит на гостувањето кај Јанг Бојс, но тимот на Оле Гунар Солшер одигра очаен меч и заслужено загуби со 2-1. Натпреварот почна идеално за Јунајтед, во 13. минута прекрасна асистенција од Бруно

ВИДЕО: Срамен пораз на Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите

ВИДЕО: Срамен пораз на Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите

ВИДЕО: Срамен пораз на Манчестер јунајтед во Лигата на шампионите Ф.К. Пред 2 минути Роналдо стрелаше за водство, но Јанг Бојс направи целосен пресврт во Швајцарија/Фото: EPA-EFE/ALESSANDRO DELLA VALLE Со првите два натпревари официјално започна новата натпреварувачка сезона во Лигата на шампионите, во рамките од групата „Ф“ се случи и првото изненадување,

Јунајтед и Роналдо шокирани во Швајцарија🎥

Јунајтед и Роналдо шокирани во Швајцарија🎥

Манчестер Јунајтед доживеа изненадувачки пораз од Јанг Бојс во првото коло од ЛШ. Севиља ремизираше со Салзбург. „Црвените ѓаволи“ почнаа одлично, во 13-та минута Роналдо го отвори резултатот после фантастична асистенција на Бруно Фернандеш. Клучниот момент на мечот се случи во 35. минута кога Ван Бисака доби директен црвен картон и Манчестер Јунајтед

Бизарно полувреме во Севилја – четири пенали, а само 1:1

Бизарно полувреме во Севилја – четири пенали, а само 1:1

Севилја и Ред бул Салцбург одиграа историско прво полувреме во Лигата на шампионите, во кое имаше четири пенали, а резултатот остана 1:1. Белорускиот судија Алексеј Кулбаков досуди дури четири пенали – еден за домаќините и три за гостите. Во 13. минута, Карим Адејеми избори пенал за Салцбург, а потоа го утна. Само осум минути подоцна, уште еден пенал

Португалска машинерија: Фернадеш асистира, Роналдо тресе во Швајцарија

Португалска машинерија: Фернадеш асистира, Роналдо тресе во Швајцарија

Португалска машинерија: Фернадеш асистира, Роналдо тресе во Швајцарија Првиот гол сезонава во Лигата на шампионите е дело на Манчестер Јунајтед и двојката од Португалија, Фернандеш – Роналдо. По 14 минути Јунајтед има предност против Јанг Бојс во Швајцарија, а уште еднаш се докажа дека Роналдо ќе биде капитално засилување за Јунајтед. Ако по утрото

Шок за Манчестер јунајтед на стартот од ЛШ, пораз од Јанг бојс! (ВИДЕО)

Шок за Манчестер јунајтед на стартот од ЛШ, пораз од Јанг бојс! (ВИДЕО)

Манчестер јунајтед со пораз од Јанг Бојс ја почна новата сезона од Лигата на шампионите, Севиља и Салцбург одиграа нерешено 1-1. Манчестер јунајтед беше голем фаворит на гостувањето кај Јанг Бојс, но тимот на Оле Гунар Солшер одигра очаен меч и заслужено загуби со 2-1. Натпреварот почна идеално за Јунајтед, во 13. минута прекрасна асистенција од Бруно