притисни ентер »

Окампос е херојот на Севилја, даде гол, па спаси израмнување (видео)

Окампос е херојот на Севилја, даде гол, па спаси израмнување (видео)

Севилја доцна синоќа славеше на својот „Санчез Писхуан“ со 1-0 против Еибар и направи голем чекор кон обезбедување на место на табелата кое води во ЛШ идната сезона. Херојот на Севилја беше Окампос кој беше стрелец на единствениот гол во 56 минута. Сепак, вистинската драма се случуваше во самиот финиш на мечот, длабоко во судиското продолжение на мечот

Јунак на колото - Окампос од Севиља кој даде гол па облече ракавици и спаси гол

Јунак на колото - Окампос од Севиља кој даде гол па облече ракавици и спаси гол

Мечот Севиља - Еибар на „Рамон Санчез Писхуан“ го затвори 34. коло во шпанската Ла Лига. Со голот на Лукас Окампос во 56' минута домаќинот славеше со 1-0, ама најлуд момент на мечот беше кога токму Окампос застана на голот наместо повредениотТомаш Вацлик кога Сеивља немаше право на измени. Голот за победа и 3 бода во трката за Лига на шампиони: Одбраната

Окампос: Сакам да бранам на тренинг, но не верував дека ќе бранам на натпревар

Окампос: Сакам да бранам на тренинг, но не верував дека ќе бранам на натпревар

Севилја го совлада Еибар синоќа во рамки на Ла Лига со минимални 1-0 благодарение на голот на Лукас Окампос. Аргентинецот се промовираше како клучен играч во тимот по рестартот на сезоната, но освен што постигнува голови и асистира, вчера демонстрираше и други квалитетите. Окампос не беше херој на андалузијците само поради постигнатиот гол, туку беше

Луда случка во Ла Лига: Напаѓачот Окампос му одбрани на голманот Дмитровиќ во 100. минута од мечот! (ВИДЕО)

Луда случка во Ла Лига: Напаѓачот Окампос му одбрани на голманот Дмитровиќ во 100. минута од мечот! (ВИДЕО)

Дуелот помеѓу Севиља и Еибар имаше луда завршница, напаѓачот Окампос беше принуден да застане на гол и во 101. минута да интервенира и да спречи голманот на гостите Дмитровиќ да изедначи на 1-1. Севиља со минимални 1-0 го совлада Еибар во меч со луда завршница. Домаќините имаа неколку добри прилики предвреме да го решат победникот, но откако не ги

Луда сцена во Ла Лига: Напаѓачот Оскампос одбрани зицер на голманот Димитровиќ во 101. минута (ВИДЕО)

Луда сцена во Ла Лига: Напаѓачот Оскампос одбрани зицер на голманот Димитровиќ во 101. минута (ВИДЕО)

Натпреварот помеѓу Севиља и Еибар во Ла Лига вчера имаше луда завршница откако напаѓачот Оскампос беше принуден да застане на голот, а во 101. минута го спречи голманот на гостите Димитровиќ да изедначи на 1:1. Севиља победи минимално со 1:0. Домаќините имаа прилика да го решат натпреварот, а откако тоа не го направија можеа да бидат казнети во последните

Најлудиот потег во Ла Лига: Напаѓачот Окампос му одбрани на голманот Дмитровиќ во 100. минута (ВИДЕО)

Најлудиот потег во Ла Лига: Напаѓачот Окампос му одбрани на голманот Дмитровиќ во 100. минута (ВИДЕО)

Дуелот помеѓу Севиља и Еибар имаше луда завршница, напаѓачот Окампос беше принуден да застане на гол и во 101. минута да интервенира и да спречи голманот на гостите Дмитровиќ да изедначи на 1-1. Севиља со минимални 1-0 го совлада Еибар во меч со луда завршница. Домаќините имаа неколку добри прилики предвреме да го решат победникот, но откако не ги

Нестварни сцени во Севилја: Окампос даде гол за победа, па се испроба како голман и спречи погодок во 101. минута! (Видео)

Нестварни сцени во Севилја: Окампос даде гол за победа, па се испроба како голман и спречи погодок во 101. минута! (Видео)

Начинот на кој заврши последниот понеделнички натпревар во Примера ни понуди сценарио какво не може да се види и во Холивуд, бидејќи тоа што се случи во завршните пет минути на „Рамон Санчес Писхуан“ беше еднакво на лудило. Севилја успеа да го победи Еибар со минимални 1:0 и направи нов голем исчекор кон пласман во Лигата на шампионите, а херој на

Севилја славеше против Еибар и му избега на Вилјареал (ВИДЕО)

Севилја славеше против Еибар и му избега на Вилјареал (ВИДЕО)

Севилја го запиша вториот триумф по ред во шпанската Ла Лига, па на само четири кола до крајот на сезоната се наоѓа во одлична позиција да обезбеди пласман во Лигата на шампиони Екипата од Андалузија благодарение на голот на Окампос во 56. минута од дуелот успеа да освои три бода. Гостинскиот тим создаде неколку шанси, но не успеа да го загрози голот

Луда последна минута: Стрелецот Окампос му одбрани зицер на голманот Дмитровиќ (ВИДЕО)

Луда последна минута: Стрелецот Окампос му одбрани зицер на голманот Дмитровиќ (ВИДЕО)

Натпреварот меѓу Севиља и Еибар ќе се памети по еден детаљ кој многу ретко се гледа на фудбалските терени. Домашната екипа водеше со 1-0, со голот на Окампос, а во 95. минута голманот Вацлик сериозно се повреди. Со оглед на тоа што Лопетеги ги изврши сите пет замени, на голот застана токму стрелецот на голот, Лукас Окампос . Преостана само уште еден

ВИДЕО: Окампос го сруши Еибар и ја води Севиља кон ЛШ

ВИДЕО: Окампос го сруши Еибар и ја води Севиља кон ЛШ

Севиља направи голем чекор кон пласман во Лигата на шампионите, откако вечерва на „Санчез Писхуан“ го совлада Еибар со 1-0 (0-0). Со овие три бода и вчерашниот пораз на Виљареал од Барса, Севиља сега има пристојна предност од екипите кои се борат да ги загрозат третото и четвртото место. Голот на Окампос против Еибар: Моментот на одлука се случи на

ВИДЕО: Севилја сигурно чекори кон ЛШ, Еибар немаше решение за Окампос

ВИДЕО: Севилја сигурно чекори кон ЛШ, Еибар немаше решение за Окампос

Фудбалерите на Севилја ја запишаа 16 овосезонска победа во Ла Луга откако славеа против Еибар со 1:0. На четири кола до крајот на сезоната, Севилја има предност од шест бода во однос на Вилјареал на четвртото место на табелата, позиција која води во Лигата на шампионите на УЕФА. Единствениот гол на мечот против Еибар го постигна Окампос по фантастичната