притисни ентер »

Хамилтон: Верстапен врши одлична работа, но јас не се споредувам со никого

Хамилтон: Верстапен врши одлична работа, но јас не се споредувам со никого

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон не обрнува внимание на зборовите на шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер за Макс Верстапен. Хорнер го нарече Холанѓанецот најдобар возач во светот во моментов, со оглед на неговите резултати во изминатите 10 месеци и недостатокот на грешки. Во меѓувреме, сепак, Хамилтон ја освои својата петта шампионска титула и е убедлив

Хамилтон: Верстапен врши одлична работа, но јас не се споредувам со никого

Хамилтон: Верстапен врши одлична работа, но јас не се споредувам со никого

Пилотот на Мерцедес, Луис Хамилтон не обрнува внимание на зборовите на шефот на Ред Бул, Кристијан Хорнер за Макс Верстапен. Хорнер го нарече Холанѓанецот најдобар возач во светот во моментов, со оглед на неговите резултати во изминатите 10 месеци и недостатокот на грешки. Во меѓувреме, сепак, Хамилтон ја освои својата петта шампионска титула и е убедлив