притисни ентер »

Кривична пријава против Б.Л.(21) од Р.Албанија

Кривична пријава против Б.Л.(21) од Р.Албанија

Регионалниот центар за гранични работи Запад – Одделение за прекуграничен криминал Струга, во соработка со Одделението за внатрешни работи Струга поднесе кривична пријава  против Б.Л.(21) од Р.Албанија, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „тешка кражба“. Пријавениот го сторил делото во викенд куќа во с.Горна Белица, струшко,

Жител на струшко Франгово упатил закани кон вработен во шумската полиција

Жител на струшко Франгово упатил закани кон вработен во шумската полиција

Струга, 14. февруари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против 36-годишниот И.Л. од струшкото село Франгово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста“. – На 6-ти февруари 2019 година, пријавениот упатувал закани по животот на 50-годишниот

Приведен жител на Албанија, сторител на тешка кражба во струшка Горна Белица

Приведен жител на Албанија, сторител на тешка кражба во струшка Горна Белица

Струга, 14. февруари 2020 (ОХРИДПРЕС) – Регионалниот центар за гранични работи Запад, Одделение за прекуграничен криминал Струга, во соработка со Одделението за внатрешни работи Струга поднесе кривична пријава против 21-годишниот Б.Л. од Република Албанија, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „тешка кражба“. – Пријавениот го

Тешка кражба во викенд куќа во Горна Белица

Тешка кражба во викенд куќа во Горна Белица

Регионалниот центар за гранични работи Запад – Одделение за прекуграничен криминал Струга, во соработка со Одделението за внатрешни работи Струга поднесе кривична пријава  против Б.Л.(21) од Р.Албанија, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „тешка кражба“. Пријавениот го сторил делото во викенд куќа во с.Горна Белица, струшко,

Апсење во Струга

Апсење во Струга

Регионалниот центар за гранични работи Запад – Одделение за прекуграничен криминал Струга, во соработка со Одделението за внатрешни работи Струга поднесе кривична пријава против Б.Л.(21) од Р.Албанија, поради постоење основи на сомнение дека сторил кривично дело „тешка кражба“. Пријавениот го сторил делото во викенд куќа во с.Горна Белица, струшко,