Педроса ја одби поканата на КТМ да се врати во Мото ГП

Шпанецот Дани Педроса нема да се врати на Мото ГП патеките. Екипата на КТМ, која бара партнер за Јохан Зарко за наредната сезона, му понуди на својот тест-возач да направи кам-бек во светскиот шампионат. Но, одговорот од страна на 33-годишникот беше негативен со оправдување дека не сака повеќе да го чувствува притисокот пред трките. „Сега, како тест-возач,