притисни ентер »

Едвај полнолетна неготинка згазила пешак и тешко го повредила

Едвај полнолетна неготинка згазила пешак и тешко го повредила

Вчера некаде околу 19: 00 часот на ул.„Маршал Тито“ во Неготино, Н.Ј.(18) од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешакот Ф.Р.(62) од Неготино. Во незгодата Ф.Р. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кавадарци за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила

Едвај полнолетна неготинка згазила пешак и тешко го повредила

Едвај полнолетна неготинка згазила пешак и тешко го повредила

Вчера некаде околу 19: 00 часот на ул.„Маршал Тито“ во Неготино, Н.Ј.(18) од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешакот Ф.Р.(62) од Неготино. Во незгодата Ф.Р. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кавадарци за укажување лекарска помош. Увид на местото извршила

Девојка од Неготино со автомобил удрила пешак- со тешки повреди пренесен во болница

Девојка од Неготино со автомобил удрила пешак- со тешки повреди пренесен во болница

Девојка од Неготино со автомобил удрила пешак- со тешки повреди пренесен во болница На улица „Маршал Тито“ во Неготино, вчера во 19.00 часот Н.Ј.(18) од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешакот Ф.Р.(62) од Неготино. Во незгодата Ф.Р. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен

Пешак прегазен во Неготино

Пешак прегазен во Неготино

Во 19.00 часот на улицата „Маршал Тито“ во Неготино, 18-годишната Н.Ј. од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешак. Се работи за 62-годишниот Ф.Р. од Неготино кој. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кавадарци за укажување лекарска помош. Увид на местото

Пешак прегазен на улица во Неготино

Пешак прегазен на улица во Неготино

Во 19.00 часот на улицата  „Маршал Тито“ во Неготино, 18-годишната Н.Ј. од Неготино, управувајќи патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, удрила во пешак. Се работи за 62-годишниот Ф.Р. од Неготино кој. се здобил со тешки телесни повреди и бил пренесен во болницата во Кавадарци за укажување лекарска помош. Увид на местото

Еден починал на лице место, друг на пат кон болница- МВР со детали за кобната сообраќајка

Еден починал на лице место, друг на пат кон болница- МВР со детали за кобната сообраќајка

Еден починал на лице место, друг на пат кон болница- МВР со детали за кобната сообраќајка На регионалниот пат Демир Капија- Неготино, во близина на клучка с.Тремник, вчера во 13.30 часот се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „хјундаи“, со неготински регистарски ознаки, управувано од Е.К.(40) од с.Тремник, неготинско, и патничко возило

ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово: Дали улицата Гоце Делчев во Тетово не се реконструира поради името?

ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово: Дали улицата Гоце Делчев во Тетово не се реконструира поради името?

ВМРО-ДПМНЕ ОК Тетово: Дали улицата Гоце Делчев во Тетово не се реконструира поради името? Дали улицата Гоце Делчев во Тетово не се реконструира поради името?, прашуваат општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тетово. -Општинскиот комитет на ВМРО-ДПМНЕ Тетово многупати досега реагираше за непревземањето мерки од страна на градоначалничката на општина Тетово

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Демир Капија – Неготино

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Демир Капија – Неготино

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучката кај село Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е. К. (40) од село Тремник, Неготинско, и автомобил „фолксваген голф“, управуван од М. Н. (51) од Неготино. Притоа, Е. К. починал на местото на

Тешка сообраќајка на регионалниот пат Демир Капија – Неготино - ИМА ЖРТВИ!

Тешка сообраќајка на регионалниот пат Демир Капија – Неготино - ИМА ЖРТВИ!

Вчера во 13:30 часот на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучка с.Тремник, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „хјундаи“, со неготински регистарски ознаки, управувано од Е.К.(40) од с.Тремник, Неготинско, и патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, управувано од М.Н.(51) од Неготино

Две лица загинаа во сообраќајка на патот Демир Капија-Неготино

Две лица загинаа во сообраќајка на патот Демир Капија-Неготино

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучка с.Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е.К.(40) од с.Тремник, неготинско, и автомобил „фолксваген голф“, управуван од М.Н.(51) од Неготино. Притоа, Е.К. починал на местото на настанот, а М.Н

Тешка сообраќајка на регионалниот пат Демир Капија – Неготино - ИМА ЖРТВИ!

Тешка сообраќајка на регионалниот пат Демир Капија – Неготино - ИМА ЖРТВИ!

Вчера во 13:30 часот на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучка с.Тремник, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „хјундаи“, со неготински регистарски ознаки, управувано од Е.К.(40) од с.Тремник, Неготинско, и патничко возило „фолксваген голф“, со неготински регистарски ознаки, управувано од М.Н.(51) од Неготино

Две лица загинаа во сообраќајка на патот Демир Капија-Неготино

Две лица загинаа во сообраќајка на патот Демир Капија-Неготино

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучка с.Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е.К.(40) од с.Тремник, неготинско, и автомобил „фолксваген голф“, управуван од М.Н.(51) од Неготино. Притоа, Е.К. починал на местото на настанот, а М.Н

Две лица загинаа во сообраќајка на патот Демир Капија-Неготино

Две лица загинаа во сообраќајка на патот Демир Капија-Неготино

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучка с.Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е.К.(40) од с.Тремник, неготинско, и автомобил „фолксваген голф“, управуван од М.Н.(51) од Неготино. Притоа, Е.К. починал на местото на настанот, а М.Н

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Демир Капија – Неготино

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа на патот Демир Капија – Неготино

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучката кај  с. Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е. К. (40) од с. Тремник, Неготинско, и автомобил „фолксваген голф“, управуван од М. Н. (51) од Неготино. Притоа, Е. К. починал на местото на настанот,

МВР со детали за несреќата на патот Демир Капија-Неготино: Две лица настрадаа

МВР со детали за несреќата на патот Демир Капија-Неготино: Две лица настрадаа

Две лица починале во сообраќајна несреќа која се случила вчера во 13:30 часот на регионалниот пат Демир Капија-Неготино. Во незгодата учествувале патничко возило „хјунадиа“ со неготински регистерски таблички, управувано од 40-годишниот Е.К. ос село Тремник и патничко возило „фолксваген голф“ со неготински регистерски таблички, управувано од 51-годишниот

Сообраќајна несреќа со загинати на патот Демир Капија-Неготино

Сообраќајна несреќа со загинати на патот Демир Капија-Неготино

Две лица загинаа во сообраќајна несреќа што се случи вчера на регионалниот пат Демир Капија – Неготино, во близина на клучка с.Тремник. Несреќата се случила помеѓу автомобил „хјундаи“, управуван од Е.К.(40) од с.Тремник, неготинско, и автомобил „фолксваген голф“, управуван од М.Н.(51) од Неготино. Притоа, Е.К. починал на местото на настанот, а М.Н

Возеле во спротивен правец кај Кавадарци, при што загинале две лица

Возеле во спротивен правец кај Кавадарци, при што загинале две лица

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од МВР, иврши увид на регионалниот пат Неготино – Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија животот. Според првичните сознанија, несреќата се случила во 13.30 часот во близина на село Тремник, при директен судар на две патнички

Детали за фаталната сообраќајка кај Кавадарци: Возеле во спротивен правец, загинале две лица

Детали за фаталната сообраќајка кај Кавадарци: Возеле во спротивен правец, загинале две лица

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Кавадарци заедно со увидна екипа од МВР, иврши увид на регионалниот пат Неготино - Демир Капија каде што се случи тешка сообраќајна несреќа во која две лица го загубија животот. Според првичните сознанија, несреќата се случила во 13.30 часот во близина на село Тремник, при директен судар на две патнички

Трактор излета од пат, повреден е сопатник

Трактор излета од пат, повреден е сопатник

Увид на местото на настанот извршила екипа од полициската станица во Неготино. Вчера околу 9 часот на патот од Демир Капија до Петрово село, кај место викано „Светилник“, трактор „торпедо“ со приколка, управуван од Б.Л.(56) од Неготино, излетал од патот. Во незгодата тешко е повреден А.В.(63) од Неготино, сопатник во земјоделската машина кој бил пренесен

Жител на Неготино хоспитализиран откако излетал со трактор од пат

Жител на Неготино хоспитализиран откако излетал со трактор од пат

Во вторникот утрото, жител на Неготино се здобил со тешки повреди откако тракторот во кој се возел излетал од патот. „На 05.11.2019 околу 09:00 часот на некатегоризиран пат Демир Капија – Петрово село, кај место викано „Светилник“, трактор „торпедо“, без регистарски ознаки, со приколка, управуван од Б.Л.(56) од Неготино, излетал од патот. Притоа, со