ЛШ ПОЛУВРЕМЕ: Јуве убедливо против Малме, Баерн среќно поведе на „Камп Ноу“ (ВИДЕО)

Првите 45 минути донесоа интересен фудбал на вечерашните 6 меча од 1. коло во новата сезона на ЛШ. Јувентус има најубедлива предност со 3:0 на гостувањето кај Малме, благодарение на головите на Алекс Сандро (23’), Дибала (п, 43’) и Мората (45’). Минимална предност обезбеди Баерн (М) на гости кај Барселона. По еден шут на Томас Милер, Ерик Гарсија го

Лева и Баерн се „прошетаа“ на „Ноу Камп“, Лукаку пак човек на одлука за шампионот Челси

Навивачите на Барселона кои очекуваа и покрај тоа што клубот е значително ослабен по катастрофалното лето да има слатка одмазда против Баерн Минхен, на крајот останаа разочарани, откако германскиот шампион стигна до рутинска 0:3 победа пред 40 илјади домашни каталонски фанови. Иако резултатот не беше драстичен како 8:2 победата од пред две години,

ЛШ: Баерн (М) го освои „Камп Ноу“, Лукаку за победа на европскиот првак (ВИДЕО)

Во дербито на вечерта Барселона повторно е поразена од Баерн (М) во меч на домашен терен во Лигата на шампионите. По ланскиот дебакл од 8:2, Каталонците кои имаат големи играчки промени по заминувањето на Меси, лесно го положија оружјето пред германскиот шампион, кој овој пат замина со победа од 3:0. Со голот на Томас Милер во првиот дел, баварците

Баерн Минхен ја надигра и убедливо ја победи Барселона на Камп Ноу (ВИДЕО)

Баерн Минхен доминираше против Барселона на Камп Ноу и на крајот се радуваше на убедлва победа од 3-0. Баварците во моментов се пресилни за Барселона. Каталонскиот тим помина лошо на првиот натпревар без Меси во Лигата на шампионите. Баерн Минхен многу лесно го доби дербито, можеше да биде и поубедливо. Резултатот го отвори Томас Милер во 33. минута

ВИДЕО: Баерн со нова лекција за Барса, „Старата дама“ се прошета во Малме Ф.К. Пред 2 минути Томас Милер ја започна гол серијата на Баерн Минхен на „Камп Ноу“/Фото: EPA-EFE/Alejandro Garcia Продолжија возбудувањата од првото коло во групите на Лигата на шампионите, во дербито на „Камп Ноу“ Баерн Минхен триумфираше над Барселона со 0:3. Стрелци на головите

Баерн се прошета на Камп Ноу, Јувентус сигурен, Челзи едвај🎥

Очигледно дека моќната Барселона е веќе минато, па Баерн Минхен дојде до висока победа на „Камп Ноу“ од 3:0. Германскиот шампион подобро го отвори мечот, имаше иницијатива и создаде неколку шанси. Во 35-та минута Томас Милер уште еднаш покажа дека е „кошмар“ за Каталонците и од дваесетина метри погоди за 1:0. Во второто полувреме видовме тотална доминација

Баерн Минхен ја понижи Барселона на „Камп Ноу“, Челси се измачи против Зенит (ВИДЕО)

Барселона доживеа ново понижување од Баерн Минхен на „Камп Ноу“ откако вечерва загуби со 0-3 во првото коло од групната фаза во Лигата на шампиони, додека тежок триумф запиша актуелниот европски првак Челси против Зенит од 1-0. Каталонскиот гигант беше очаен на теренот и немаше ниту еден удар во рамките на голот на Мануел Ноер, што е навистина поразителна

Шест натпревари се одиграа вечерва во „главниот“ термин на Лигата на шампионите, на дербото на вечерта, Баерн Минехн ја реши Барселона во Шпанија со 2-0, Јувентус го реши Малме со 3-0, додека Челзиво вториот дел ја оправда фавористката улога против Зенит. Со головите на Милер и Левандовски кој двапати погоди, Баерн Минхен ја реши Барселона со 3-0,

Фаворитите во групата Х започнаа со победа на стартот од новата сезона во Лигата на шампионите. Јувентус беше убедлив на гостувањето кај Малме (0-3). Тимот на Масимилијано Алегри конечно заигра во посакувана форма и без проблем обезбеди цел плен во Шведска . Победникот беше одлучен во првиот дел, кога Алекс Сандро погоди со глава, зголеми Пауло Дибала