притисни ентер »

Копа трофејот во рацете на Матијс де Лихт

Копа трофејот во рацете на Матијс де Лихт

Младиот фудбалер на Јувентус, Матијс де Лихт е освојувач на „Копа трофејот“, наградата која „Франс фудбал“ ја доделува за најдобар млад фудбалер, победувајќи ги Англичанецот Џејдон Санчо (Борусија Дортмунд) и Португалецот Жоао Феликс (Атлетико Мадрид). Де Лихт минатата сезона беше капитен на тимот на Ајакс, со кои ја освои двојната холандска круна

Де Лихт прогласен за „Најдобар млад фудбалер“ од „Франс фудбал“

Де Лихт прогласен за „Најдобар млад фудбалер“ од „Франс фудбал“

Дефанзивецот на Јувентус, Матаис де Лихт е прогласен за „Најдобар млад фудбалер за 2019 година“ во анкетата на „Франс фудбал“. Тој ја доби наградата „Копа“ за играч до 21 година Дваесет-годишниот играч ја освои наградата главно за неговиот одличен настап во дресот на Ајакс, со кого беше на секунди од финалето во Лигата на шампионите. Покрај тоа, Де

ФРАНС ФУДБАЛ: Де Лихт прогласен за најдобар млад играч

ФРАНС ФУДБАЛ: Де Лихт прогласен за најдобар млад играч

Титулата најдобар млад фудбалер за 2019 година според угледниот француски спортски магазин „Франс фудбал“ оди во рацете на холандскиот дефанзивец и член на Јувентус Матијас де Лихт. Тој победи силна конкуренција меѓу кои беа Португалецот Жоао Феликс, англискиот напаѓач Џејдон Санчо, потоа Винисиус од Реал Мадрид, Каи Хаверц од Баер Леверкузен, Матео

ФРАНС ФУДБАЛ: Де Лихт прогласен за најдобар млад играч

ФРАНС ФУДБАЛ: Де Лихт прогласен за најдобар млад играч

Титулата најдобар млад фудбалер за 2019 година според угледниот француски спортски магазин „Франс фудбал“ оди во рацете на холандскиот дефанзивец и член на Јувентус Матијас де Лихт. Тој победи силна конкуренција меѓу кои беа Португалецот Жоао Феликс, англискиот напаѓач Џејдон Санчо, потоа Винисиус од Реал Мадрид, Каи Хаверц од Баер Леверкузен, Матео

Копа трофејот во рацете на Матијс де Лихт

Копа трофејот во рацете на Матијс де Лихт

Младиот фудбалер на Јувентус, Матијс де Лихт е освојувач на „Копа трофејот“, наградата која „Франс фудбал“ ја доделува за најдобар млад фудбалер, победувајќи ги Англичанецот Џејдон Санчо (Борусија Дортмунд) и Португалецот Жоао Феликс (Атлетико Мадрид). Де Лихт минатата сезона беше капитен на тимот на Ајакс, со кои ја освои двојната холандска круна

Меси дојде по шестата „Златна топка“ (ФОТО)

Меси дојде по шестата „Златна топка“ (ФОТО)

За кратко во Париз ќе започне свечената церемонија. Веќе не е тајна, Лионел Меси ќе биде добитник на наградата за најдобар фудбалер за 2019 година. За Аргентинецот кој пристигна со своето семејстви ова ќе биде шеста „Златна топка“. Walking to the #ballondor ceremony! @FCBarcelona pic.twitter.com/9fVniHVA1E — #BallondOr (@francefootball) December 2,

Меси дојде по шестата „Златна топка“ (ФОТО)

Меси дојде по шестата „Златна топка“ (ФОТО)

За кратко во Париз ќе започне свечената церемонија. Веќе не е тајна, Лионел Меси ќе биде добитник на наградата за најдобар фудбалер за 2019 година. За Аргентинецот кој пристигна со своето семејстви ова ќе биде шеста „Златна топка“. Walking to the #ballondor ceremony! @FCBarcelona pic.twitter.com/9fVniHVA1E — #BallondOr (@francefootball) December 2,

Де Лихт е најголемиот фудбалски талент за 2019 година! (ФОТО)

Де Лихт е најголемиот фудбалски талент за 2019 година! (ФОТО)

На вечерашното доделување на наградите во Париз, Холанѓанецот ги остави зад себе Санчо и Феликс. Одбранбениот играч на Јувентус, Матијс де Лихт е прогласен за најдобар млад фудбалер на светот. Холандскиот дефанзивец имаше неверојатна сезона со Ајакс, а благодарение на добрите партии направи трансфер во италијанскиот шампион. ✍️✍️✍️ Matthijs de Ligt

Џејдон Санчо и Жоао Феликс извисија, Копа трофеј за Матајс де Лихт

Џејдон Санчо и Жоао Феликс извисија, Копа трофеј за Матајс де Лихт

Доделена е првата награда на церемонијата која ја организира Франс Фубдла во Париз, Матајс де Лихт е добитник на „Копа трофеј“ и признанието за најдобар млад фудбалер. Матајс де Лихт минатата сезона ја одигра на врвно ниво, па гигантите ширум европа се „тепаа“ за неговиот потпис. Јувентус ја доби војната откако на Ајакс му плати 75 милиони евра,

Првото признание замина во рацете на Де Лихт (ФОТО)

Првото признание замина во рацете на Де Лихт (ФОТО)

Дефанзивецот на Јувентус, Матијас де Лихт е прогласен за најдобар млад фудбалер на вечерашната церемонија на доелување на наградата „Златна топка“. Тој ги остави зад себе играчот на Борусија Дортмунд, Џадон Санчо и фудбалерот на Атлетико Мадрид, Жaоа Феликс. Горд сум на оваа награда. Благодарам на мојот поранешен клуб Ајакс, сегашниот Јувентус, семејството,

Де Лихт ја освои првата награда во Париз: Горд сум!

Де Лихт ја освои првата награда во Париз: Горд сум!

Стоперот на Јувентус, Матијас Де Лихт е прогласен за најдобар млад фудбалер. На вечерашната гала вечер во Париз, Де Лихт го доби признанието за најдобар млад фудбалер. Тој зад себе ги остави Џадон Санчо и офанзивецот на Атлетико Мадрид, Жоао Феликс. „Горд сум на оваа награда. Им благодарам на мојот клуб Ајакс и сегашниот Јувентус, семејството и сите

Де Лихт ја доби наградата за најдобар млад фудбалер

Де Лихт ја доби наградата за најдобар млад фудбалер

Дефанзивецот на Јувентус, Матаис де Лихт е прогласен за „Најдобар млад фудбалер за 2019 година“ во анкетата на „Франс фудбал“. Тој ја доби наградата „Копа“ за играч до 21 година Дваесет-годишниот играч ја освои наградата главно за неговиот одличен настап во дресот на Ајакс, со кого беше на секунди од финалето во Лигата на шампионите. Покрај тоа, Де

ВИДЕО: Де Лихт најдобар млад  играч во избор на „France Football“, првото благодарам на девојката

ВИДЕО: Де Лихт најдобар млад играч во избор на „France Football“, првото благодарам на девојката

Дефанзивецот на Јувентус, Матијс Де Лихт ја доби нагрдата за најдобар млад играч во избор на „France Football“. Де Лихт ги победи Џејдон Санчо и Жоао Феликс од Борусија Дортмунд  и Атлетико Мадрид. „Горд сум што ја добив наградата, му благодарам на Ајакс, мојот поранешен клуб и Јувентус, сегашниот, на моето семејство, девојката и сите кои гласаа за

ФРАНС ФУДБАЛ: Де Лихт прогласен за најдобар млад играч

ФРАНС ФУДБАЛ: Де Лихт прогласен за најдобар млад играч

Титулата најдобар млад фудбалер за 2019 година според угледниот француски спортски магазин „Франс фудбал“ оди во рацете на холандскиот дефанзивец и член на Јувентус Матијас де Лихт. Тој победи силна конкуренција меѓу кои беа Португалецот Жоао Феликс, англискиот напаѓач Џејдон Санчо, потоа Винисиус од Реал Мадрид, Каи Хаверц од Баер Леверкузен, Матео

Де Лихт прогласен за „Најдобар млад фудбалер” од „Франс фудбал”

Де Лихт прогласен за „Најдобар млад фудбалер” од „Франс фудбал”

Дефанзивецот на Јувентус, Матаис де Лихт е прогласен за „Најдобар млад фудбалер за 2019 година” во анкетата на „Франс фудбал”. Тој ја доби наградата „Копа” за играч до 21 година Дваесет-годишниот играч ја освои наградата главно за неговиот одличен настап во дресот на Ајакс, со кого беше на секунди од финалето во Лигата на шампионите. Покрај тоа, Де

Меси дојде по шестата „Златна топка“ (ФОТО)

Меси дојде по шестата „Златна топка“ (ФОТО)

За кратко во Париз ќе започне свечената церемонија. Веќе не е тајна, Лионел Меси ќе биде добитник на наградата за најдобар фудбалер за 2019 година. За Аргентинецот кој пристигна со своето семејстви ова ќе биде шеста „Златна топка“. Walking to the #ballondor ceremony! @FCBarcelona pic.twitter.com/9fVniHVA1E — #BallondOr (@francefootball) December 2,

Де Лихт прогласен за „Најдобар млад фудбалер“ од „Франс фудбал“

Де Лихт прогласен за „Најдобар млад фудбалер“ од „Франс фудбал“

Дефанзивецот на Јувентус, Матаис де Лихт е прогласен за „Најдобар млад фудбалер за 2019 година“ во анкетата на „Франс фудбал“. Тој ја доби наградата „Копа“ за играч до 21 година. Дваесет-годишниот играч ја освои наградата главно за неговиот одличен настап во дресот на Ајакс, со кого беше на секунди од финалето во Лигата на шампионите. Покрај тоа, Де