притисни ентер »

НЕВЕРОЈАТНА заработка на Ѓоковиќ за настапите на АТП Купот

НЕВЕРОЈАТНА заработка на Ѓоковиќ за настапите на АТП Купот

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ беше еден од најзаслужните за победата на неговата репрезентација на првото издание на АТП Купот. Големиот шампион славеше на сите шест сингл мечеви, вклучувајќи го и дуелот против Рафаел Надал во големото финале против Шпанија, што му донесе вртоглава заработка. 32-годишникот од настапите инкасира еден милион евра и

Надал незадоволен од однесувањето на српските навивачи

Надал незадоволен од однесувањето на српските навивачи

Рафаел Надал не беше задоволен од односот на некои српски навивачи за време на неговиот натпревар против Новак Ѓоковиќ во финалната серија на АТП Купот меѓу Шпанија и Србија. Освојувачот на 19 Гренд-слем титули објасни дека скандирањето од страна на навивачите на некои поени не личело на оние не на тениски натпревар, туку на фудбалски натпревар. Србија

Надал по поразот во АТП купот: „Загубив од најдобриот играч во светот“

Надал по поразот во АТП купот: „Загубив од најдобриот играч во светот“

Рафаел Надал вчера загуби од Новак Ѓоковиќ во финалето на АТП купот со 2-0, а Србија со две победи го освои трофејот. Шпанецот, иако беше најавено дека ќе се појави во дубл, не го направи тоа па двоецот Лопез/Карено Буста загуби од Новак и Троицки во последниот меч. <<< ПОВРЗАНО - Ѓоковиќ го надмудри Надал за израмнување во финалето на АТП Купот Светскиот