притисни ентер »

ВИДЕО: Еден загинат, 13 повредени во пожарот во електраната во Москва

ВИДЕО: Еден загинат, 13 повредени во пожарот во електраната во Москва

Едно лице загина, а 13 се повредени во пожарот кој избувна денеска во гасната електрана во регионот на Москва , со пламени столбови високи преку 50 метри, јавија руските власти. Според агенцијата Риа Новости, загинал чувар на централата, едно лице е префрлено во болница, а 12 се полесно повредени. Извори од Медицинскиот центар за итни случаи велат

Чувар загинал, едно лице потешко, а 12 полесно повредени во пожар во електрана во Москва

Чувар загинал, едно лице потешко, а 12 полесно повредени во пожар во електрана во Москва

Едно лице загина, а 13 се повредени во пожарот кој избувна денеска во гасната електрана во регионот на Москва, со пламени столбови високи преку 50 метри, јавија руските власти. Според агенцијата Риа Новости, загинал чувар на централата, едно лице е префрлено во болница, а 12 се полесно повредени. Извори од Медицинскиот центар за итни случаи велат

Еден загинат, 13 повредени во пожарот во електраната во Москва

Еден загинат, 13 повредени во пожарот во електраната во Москва

Едно лице загина, а 13 се повредени во пожарот кој избувна денеска во гасната електрана во регионот на Москва, со пламени столбови високи преку 50 метри, јавија руските власти. Според агенцијата Риа Новости, загинал чувар на централата, едно лице е префрлено во болница, а 12 се полесно повредени. Извори од Медицинскиот центар за итни случаи велат дека

ФОТО: Огромен пожар во Москва ја однесе првата жртва - загина чувар на електрана, 13 повредени

ФОТО: Огромен пожар во Москва ја однесе првата жртва - загина чувар на електрана, 13 повредени

Една лице починало, а 13 се повредени во голем пожар кој денеска изби во гасна електрана во близина на Москва, пренесуваат руските власти. Според овие информации, во големиот пожар, починал еден од чуварите на централата, додека 12 лица се полесно повредени, а едно лице се наоѓало во тешка состојба. Пожарот избил во 11.00 часот по локално време и се

Страшниот пожар во електраната во Москва однесе една жртва, 13 повредени

Страшниот пожар во електраната во Москва однесе една жртва, 13 повредени

Пожарот избил во 11.00 часот по локално време и се проширил на површина од повеќе од илјада квадратни метри. Една лице починало, а 13 се повредени во голем пожар кој денеска изби во гасна електрана во близина на Москва, пренесуваат руските власти. Според овие информации, во големиот пожар, починал еден од чуварите на централата, додека 12 лица се полесно

Еден загинат, 13 повредени во пожарот во електраната во Москва

Еден загинат, 13 повредени во пожарот во електраната во Москва

Едно лице загина, а 13 се повредени во пожарот кој избувна денеска во гасната електрана во регионот на Москва, со пламени столбови високи преку 50 метри, јавија руските власти. Според агенцијата Риа Новости, загинал чувар на централата, едно лице е префрлено во болница, а 12 се полесно повредени. Извори од Медицинскиот центар за итни случаи велат дека

Голем пожар во електрана во Москва, има повредени

Голем пожар во електрана во Москва, има повредени

Меѓу шест и девет лица се повредени во голем пожар кој изби денеска во гасна електрана во регионот на Москва, соопшти руското Министерство за енергетика. Извори од Медицинскиот центар за итни случаи велат дека се повредени седум лица, а нивните изгореници се од прв или втор степен. На снимката која е објавена на социјалните мрежи се гледа оган кој

(Видео) Голем пожар избувна во електрана во московскиот регион

(Видео) Голем пожар избувна во електрана во московскиот регион

Голем пожар избувна денес во гасната електрана во московскиот регион, објави ТАСС, цитирајќи неименуван извор во службите за итни случаи. Видеото кое се појави на социјални мрежи покажува пожар кој се крева на небото. В Москве на территории ТЭЦ-27 в районе пересечения Волковского и Осташковского шоссе загорелась станция высокого давления. pic.twitter

Пожар во електрана во московскиот регион, има повредени

Пожар во електрана во московскиот регион, има повредени

Меѓу шест и девет лица се повредени во голем пожар кој изби денеска во гасна електрана во регионот на Москва, соопшти руското Министерство за енергетика. Извори од Медицинскиот центар за итни случаи велат дека се повредени седум лица, а нивните изгореници се од прв или втор степен. На снимката која е објавена на социјалните мрежи се гледа оган кој

Пожар во електрана во московскиот регион, има повредени

Пожар во електрана во московскиот регион, има повредени

Меѓу шест и девет лица се повредени во голем пожар кој изби денеска во гасна електрана во регионот на Москва, соопшти руското Министерство за енергетика. Извори од Медицинскиот центар за итни случаи велат дека се повредени седум лица, а нивните изгореници се од прв или втор степен. На снимката која е објавена на социјалните мрежи се гледа оган кој

Голем пожар во електрана во близина на Москва, има повредени (ВИДЕО)

Голем пожар во електрана во близина на Москва, има повредени (ВИДЕО)

Помеѓу шест и девет лица се повредени во голем пожар што избувна денес во гасната електрана во московскиот регион, објави руското Министерство за енергетика, пренесе Ројтерс. Седум лица се повредени и сите имаат изгореници од прв или втор степен, пренесе Тасс Повикувајќи се на неименуван извор од Медицинскиот центар за итни случаи. На лице место се

(Видео) Голем пожар избувна во електрана во московскиот регион

(Видео) Голем пожар избувна во електрана во московскиот регион

Голем пожар избувна денес во гасната електрана во московскиот регион, објави ТАСС, цитирајќи неименуван извор во службите за итни случаи. Видеото кое се појави на социјални мрежи покажува пожар кој се крева на небото. В Москве на территории ТЭЦ-27 в районе пересечения Волковского и Осташковского шоссе загорелась станция высокого давления. pic.twitter

(Видео) Голем пожар избувна во електрана во Московскиот Регион

(Видео) Голем пожар избувна во електрана во Московскиот Регион

Голем пожар избувна денес во гасната електрана во московскиот регион, објави ТАСС, цитирајќи неименуван извор во службите за итни случаи. Видеото кое се појави на социјални мрежи покажува пожар кој се крева на небото. Неименуван очевидец изјави за новинската агенција РИА дека пожарот се крева во височина од 50 метри. На самото место се пожарникари,

(ВИДЕО) Голем пожар во гасна централа кај Москва

(ВИДЕО) Голем пожар во гасна централа кај Москва

Голем пожар денеска избувнал во гасна електрана во регионот на Москва, јавува агенцијата ТАСС, повикувајќи се на извори од противпожарните служби. Како што пренесува рускaтa агенциja пожарот е веќе ставен под контрола, а повредени се најмалку дванаесет лица. Досега нема информации за евентуални жртви. Како што се пренесува, во моментов на теренот сѐ

Пожар во Москва: 7 повредени во гасна електрана

Пожар во Москва: 7 повредени во гасна електрана

Меѓу шест и девет лица се повредени во голем пожар кој изби денеска во гасна електрана во регионот на Москва, соопшти руското Министерство за енергетика. Извори од Медицинскиот центар за итни случаи велат дека се повредени седум лица, а нивните изгореници се од прв или втор степен. На снимката која е објавена на социјалните мрежи се гледа оган кој

СТРАВИЧЕН ПОЖАР ВО ЕЛЕКТРАНА во Москва, седум лица повредени (ВИДЕО)

СТРАВИЧЕН ПОЖАР ВО ЕЛЕКТРАНА во Москва, седум лица повредени (ВИДЕО)

Извори од Медицинскиот центар за итни случаи велат дека се повредени седум лица, а нивните изгореници се од прв или втор степен. Меѓу шест и девет лица се повредени во голем пожар кој изби денеска во гасна електрана во регионот на Москва, соопшти руското Министерство за енергетика. Извори од Медицинскиот центар за итни случаи велат дека се повредени

Голем пожар избувна во електрана во Московскиот Регион

Голем пожар избувна во електрана во Московскиот Регион

Голем пожар избувна денес во гасната електрана во Московскиот Регион, објави ТАСС, цитирајќи неименуван извор во службите за итни случаи. Неименуван очевидец изјави за новинската агенција РИА дека пожарот се крева во височина од 50 метри. На самото место се пожарникари, јавуваат руските новински агенции. В Москве на территории ТЭЦ-27 в районе пересечения

Пожар во електрана во московскиот регион, има повредени

Пожар во електрана во московскиот регион, има повредени

Меѓу шест и девет лица се повредени во голем пожар кој изби денеска во гасна електрана во регионот на Москва, соопшти руското Министерство за енергетика. Извори од Медицинскиот центар за итни случаи велат дека се повредени седум лица, а нивните изгореници се од прв или втор степен. На снимката која е објавена на социјалните мрежи се гледа оган кој

(ВИДЕО) Пожар во електроцентрала во близина на Москва, пламените јазици високи 50 метри

(ВИДЕО) Пожар во електроцентрала во близина на Москва, пламените јазици високи 50 метри

Во гасната електрана во близина на Москва денес избувна голем пожар, објави ТАСС. На местото на настанот се излезени противпожарни служби, а во гаснењето се вклучени и два хеликоптера, пренесува РТ. На видеата што се објавени на социјални мрежи се гледа пожарот кој се крева на небото, дури 50 метри во височина. На самото место се пожарникари, а првично