притисни ентер »

Сите средби Путин – Трамп

Сите средби Путин – Трамп

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Сочи изрази подготвеност да се сретне со неговиот американски колега Доналд Трамп за време на Самитот на Г-20 кој е планиран да се одржи на 28 и 29 јуни во јапонскиот град Осака. Но, резултатите од петте досегашни самити на американскиот и рускиот лидер не даваат надеж за некаква идна официјална средба

По средбата на Помпео со Путин  – Сигнал дека има желба за подобрување на односите

По средбата на Помпео со Путин – Сигнал дека има желба за подобрување на односите

Следно И САД и Русија имаат заеднички интерес за бројни глобални прашања. Но, честопати се на спротивните страни, иако споделуваат иста цел. Американскиот државен секретар Мајк Помпео изјави дека на речиси двочасовната средба со рускиот претседател Владимир Путин и со шефот на дипломатијата Сергеј Лавров станало збор за речиси „секој предизвик со кој

Путин подготвен за средба со Трамп на Самитот на Г-20

Путин подготвен за средба со Трамп на Самитот на Г-20

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека можеби ќе има средба со својот американски колега Доналд Трамп на маргините на Самитот на Г-20, што кон крајот на идниот месец ќе се одржи во Јапонија. Изјавата на Путин следи по вчерашната најава на Трамп дека планира да се сретне со него за време на Самитот на Г-20. Кремљ во реакција на изјавата

Сите средби помеѓу Путин и Трамп

Сите средби помеѓу Путин и Трамп

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Сочи изрази подготвеност да се сретне со неговиот американски колега Доналд Трамп за време на Самитот на Г-20 кој е планиран да се одржи на 28 и 29 јуни во јапонскиот град Осака. Но, резултатите од петте досегашни самити на американскиот и рускиот лидер не даваат надеж за некаква идна официјална средба

Сите средби Путин – Трамп

Сите средби Путин – Трамп

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Сочи изрази подготвеност да се сретне со неговиот американски колега Доналд Трамп за време на Самитот на Г-20 кој е планиран да се одржи на 28 и 29 јуни во јапонскиот град Осака. Но, резултатите од петте досегашни самити на американскиот и рускиот лидер не даваат надеж за некаква идна официјална средба

Путин подготвен за состанок со Трамп на самитот Г20

Путин подготвен за состанок со Трамп на самитот Г20

Путин е подготвен да се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп на маргините на самитот Г20 , што ќе се одржи кон крајот на идниот месец во Јапонија. Во понеделникот и Трамп изјави дека е подготвен да се сретне со Путин на маргините на самиотот Г20. Вчера, на средбата меѓу американскито државен секретар Мајк Помпео и рускиот шеф на дипломатијата

Путин подготвен за средба со Трамп на Самитот на Г-20

Путин подготвен за средба со Трамп на Самитот на Г-20

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека можеби ќе има средба со својот американски колега Доналд Трамп на маргините на Самитот на Г-20, што кон крајот на идниот месец ќе се одржи во Јапонија. Изјавата на Путин следи по вчерашната најава на Трамп дека планира да се сретне со него за време на Самитот на Г-20. Кремљ во реакција на изјавата

Сите средби Путин – Трамп

Сите средби Путин – Трамп

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Сочи изрази подготвеност да се сретне со неговиот американски колега Доналд Трамп за време на Самитот на Г-20 кој е планиран да се одржи на 28 и 29 јуни во јапонскиот град Осака. Но, резултатите од петте досегашни самити на американскиот и рускиот лидер не даваат надеж за некаква идна официјална средба

Сите средби Путин – Трамп

Сите средби Путин – Трамп

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Сочи изрази подготвеност да се сретне со неговиот американски колега Доналд Трамп за време на Самитот на Г-20 кој е планиран да се одржи на 28 и 29 јуни во јапонскиот град Осака. Но, резултатите од петте досегашни самити на американскиот и рускиот лидер не даваат надеж за некаква идна официјална средба

Путин подготвен за средба со Трамп на Самитот на Г-20

Путин подготвен за средба со Трамп на Самитот на Г-20

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека можеби ќе има средба со својот американски колега Доналд Трамп на маргините на Самитот на Г-20, што кон крајот на идниот месец ќе се одржи во Јапонија. Изјавата на Путин следи по вчерашната најава на Трамп дека планира да се сретне со него за време на Самитот на Г-20. Кремљ во реакција на изјавата

Путин подготвен за средба со Трамп на Самитот на Г-20

Путин подготвен за средба со Трамп на Самитот на Г-20

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека можеби ќе има средба со својот американски колега Доналд Трамп на маргините на Самитот на Г-20, што кон крајот на идниот месец ќе се одржи во Јапонија. Изјавата на Путин следи по вчерашната најава на Трамп дека планира да се сретне со него за време на Самитот на Г-20. Кремљ во реакција на изјавата

Помпео ја предупреди Русија да не се меша во изборите во 2020 година

Помпео ја предупреди Русија да не се меша во изборите во 2020 година

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја предупреди Русија да не се меша во претседателските избори во 2020 година. Помпео, кој пристигна во земјата во вторникот за разговори со рускиот претседател Владимир Путин и министерот за надворешни работи, Сергеј Лавров, рече дека „мешањето во американските избори е неприфатливо и ако Русите го направат

Путин подготвен за средба со Трамп на Самитот на Г-20

Путин подготвен за средба со Трамп на Самитот на Г-20

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека можеби ќе има средба со својот американски колега Доналд Трамп на маргините на Самитот на Г-20, што кон крајот на идниот месец ќе се одржи во Јапонија. Изјавата на Путин следи по вчерашната најава на Трамп дека планира да се сретне со него за време на Самитот на Г-20. Кремљ во реакција на изјавата

Помпео ја предупреди Русија да не се меша во изборите во 2020 година

Помпео ја предупреди Русија да не се меша во изборите во 2020 година

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја предупреди Русија да не се меша во претседателските избори во 2020 година. Помпео, кој пристигна во земјата во вторникот за разговори со рускиот претседател Владимир Путин и министерот за надворешни работи, Сергеј Лавров, рече дека „мешањето во американските избори е неприфатливо и ако Русите го направат

Помпео ја предупреди Русија да не се меша во изборите во 2020 година

Помпео ја предупреди Русија да не се меша во изборите во 2020 година

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја предупреди Русија да не се меша во претседателските избори во 2020 година. Помпео, кој пристигна во земјата во вторникот за разговори со рускиот претседател Владимир Путин и министерот за надворешни работи, Сергеј Лавров, рече дека „мешањето во американските избори е неприфатливо и ако Русите го направат

Сите средби Путин – Трамп

Сите средби Путин – Трамп

Рускиот претседател Владимир Путин денеска во Сочи изрази подготвеност да се сретне со неговиот американски колега Доналд Трамп за време на Самитот на Г-20 кој е планиран да се одржи на 28 и 29 јуни во јапонскиот град Осака. Но, резултатите од петте досегашни самити на американскиот и рускиот лидер не даваат надеж за некаква идна официјална средба

Путин расположен за средба со Трамп на Самитот на Г-20

Путин расположен за средба со Трамп на Самитот на Г-20

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека можеби ќе има средба со својот американски колега Доналд Трамп на маргините на Самитот на Г-20, што кон крајот на идниот месец ќе се одржи во Јапонија. Изјавата на Путин следи по вчерашната најава на Трамп дека планира да се сретне со него за време на Самитот на Г-20. Кремљ во реакција на изјавата

Путин подготвен за средба со Трамп на Самитот на Г-20

Путин подготвен за средба со Трамп на Самитот на Г-20

Рускиот претседател Владимир Путин денеска изјави дека можеби ќе има средба со својот американски колега Доналд Трамп на маргините на Самитот на Г-20, што кон крајот на идниот месец ќе се одржи во Јапонија. Изјавата на Путин следи по вчерашната најава на Трамп дека планира да се сретне со него за време на Самитот на Г-20. Кремљ во реакција на изјавата

Путин можеби ќе се сретне со Трамп на самитот на Г20

Путин можеби ќе се сретне со Трамп на самитот на Г20

Рускиот претседател Владимир Путин изјави денеска дека можеби ќе се сретне со американскиот претседател Доналд Трамп на маргините на самитот на Г20 наредниот месец во Јапонија. Трамп претходно изјави дека планира да се сретне со Путин на самитот. Кремљ вчера соопшти дека Путин е отворен за остварување на таква средба, но дека Москва се уште не добила

Помпео ја предупреди Русија да не се меша во изборите во 2020 година

Помпео ја предупреди Русија да не се меша во изборите во 2020 година

Американскиот државен секретар Мајк Помпео ја предупреди Русија да не се меша во претседателските избори во 2020 година. Помпео, кој пристигна во земјата во вторникот за разговори со рускиот претседател Владимир Путин и министерот за надворешни работи, Сергеј Лавров, рече дека „мешањето во американските избори е неприфатливо и ако Русите го направат