Направи сам: Ботокс маска за освежување на лицето

Трагите од умор и брчките се намалуваат со употреба на маски. Оваа „ботокс“ маска лесно и брзо може да ја направите во домашни услови. Освен што е економична дава ефект на ботокс, а е сосема природна и ја затегнува кожата. Потребни состојки: лажица густин, пет лажици свежо исцеден сок од морков. Исцедете го сокот во соковник или блендер, па исцедете