притисни ентер »

Samsung Galaxy Note 20+ ќе располага со 108 MP камера?

Samsung Galaxy Note 20+ ќе располага со 108 MP камера?

Samsung Mobile подготвува фантастична камера за следниот супер моќен фаблет Samsung Galaxy Note 20 Plus кој треба да пристигне кон крајот на летото. Тоа што фановите може да го очекуваат е дека Samsung Galaxy Note 20 Plus ќе има главна камера на задната страна со четири сензори, а примарниот најверојатно ќе има 108 мегапиксели, односно нешто слично

Samsung Galaxy Note20 прикажан на CAD рендери (ВИДЕО)

Samsung Galaxy Note20 прикажан на CAD рендери (ВИДЕО)

МОБИЛНИ , Топ Samsung Galaxy Note20 прикажан на CAD рендери (ВИДЕО) 3 минути 0 0 Новите CAD рендери, како и видео клип, покажуваат како би можел да изгледа Samsung Galaxy Note 20. Рендерите ги објави сајтот Pigtou, со соработка со извори кои тврдат дека рендерите се засновани на скици. Извештајот сугерира и дека некои елементи од рендерите не можат

Samsung Galaxy Note 20+ пристигнува со главен сензор од 108MP

Samsung Galaxy Note 20+ пристигнува со главен сензор од 108MP

Samsung Galaxy Note 20+ ќе пристигне со неверојатна резолуција на главната камера - 108MP. Другите модели од Galaxy Note 20 серијата нема да имаат ваков сензор, односно само Plus моделот ќе биде привилегиран, исто како што е сега Galaxy S20 Ultra. Samsung Electronics е потврдува дали ќе го вгради истиот сензор од 108MP и кај Galaxy Note 20+ , или ќе