притисни ентер »

Симовски ја засилува конкуренцијата за дуелите со Словенија

Симовски ја засилува конкуренцијата за дуелите со Словенија

Женската ракометна репрезентација во на почетокот на месец Јуни ја очекуваат бараж дуели  за СП во Јапонија. По тој повод селекторот Симовски објави поширок список на ракометарки на кои ќе смета за средбите со Словенија. Женската ракометна репрезентација во последната сезона имаше забележителни настапи што потврдува дека квалитетот на оваа селекција

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж дуелите против Словенија

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж дуелите против Словенија

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари против репрезентацијата на Словенија за пласман на СП 2019 во Јапонија. Дуелите се играат на почетокот на месец јуни, откако Македонија е домаќин на втори, додека реваншот се игра четири дена подоцна во

Македонија во полна сила против Словенија, Симовски објави широк список

Македонија во полна сила против Словенија, Симовски објави широк список

Женската ракометна репрезентација на Македонија ќе почне да се подготвува за баражот за пласман на Светското првенство во декември, против Словенија. Во тој интерес, селекторот Симе Симовски објави широк список на ракометарки со кои ќе го војува овој двомеч. Симовски овој пат се реши да им даде шанса на неколку ракометари од младинските категории,

СП 2019: Симовски го објави списокот на ракометарки за баражот против Словенија

СП 2019: Симовски го објави списокот на ракометарки за баражот против Словенија

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари против репрезентацијата на Словенија за пласман на СП 2019 во Јапонија. Дуелите се играат на почетокот на месец јуни, откако Македонија е домаќин на втори, додека реваншот се игра четири дена подоцна

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж дуелите против Словенија

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж дуелите против Словенија

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари против репрезентацијата на Словенија за пласман на СП 2019 во Јапонија. Дуелите се играат на почетокот на месец јуни, откако Македонија е домаќин на втори, додека реваншот се игра четири дена подоцна во

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за баражот против Словенија

Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за баражот против Словенија

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на играчи за престојниот бараж со Словенија за пласман на Светското првенство во Јапонија во 2019 година. На првичниот список на Симовски се најдоа 27 ракометарки од кои најголемиот дел се интернационалки. Дуелите се играат на почетокот на месец јуни,

Симовски го објави поширокиот список за дуелите против Словенија

Симовски го објави поширокиот список за дуелите против Словенија

Селекторот на женската сениорска ракометна репрезентација, Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за мундијалскиот бараж против Словенија. Во поширокиот список на Симе Симовски се наоѓаат вкупно 27 ракометарки за мечевите против словенечката селекција како последна пречка за пласман на Светското првенство во Јапонија 2019. Симовски повика

Симе Симовски повика 27 ракометарки за баражот за СП

Симе Симовски повика 27 ракометарки за баражот за СП

Селекторот на женска сениорска ракометна репрезентација, Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за бараж натпреварите против Словенија за пласман на СП во Јапонија. Првиот натпревар против Словенија ќе го играме на 2 јуни во Скопје а реваншот е закажан за 6 јуни во Целје.

Симовски го објави списокот, 27 ракометарки конкурираат за баражот со Словенија

Симовски го објави списокот, 27 ракометарки конкурираат за баражот со Словенија

Селекторот на женската сениорска репрезентација на Македонија , Симе Симовски го објави поширокиот список на ракометарки за претстојните бараж натпревари против репрезентацијата на Словенија за пласман на Светското првенство кое во 2019 година ќе се игра во Јапонија . Меѓу повиканите ракометарки се стандардните репрезентативки кои го понесоа товарот

Словенечкиот селектор избра 24 ракометарки за баражот со Македонија

Словенечкиот селектор избра 24 ракометарки за баражот со Македонија

Селекторот на словенечката женска ракометна репрезентација Урош Брегар го објави поширокиот список на ракометарки за претстојниот бараж за Светското првенство против репрезентацијата на Македонија. Во првиот список се најдоа 24 ракометарки, а Брегар изјави дека неговите девојки мораат да бидат претпазливи, бидејќи ќе играат против незгодна селекција