притисни ентер »

Тој сам, тие четворица - исходот познат

Тој сам, тие четворица - исходот познат

На 10.10.2018 година во 23.40 часот во Полициската станица Прилеп, М.П.(20) од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 23.30 часот на улица „Кеј 9-ти Септември" физички бил нападнат од лицата Ш.С. од село Десово, Б.П. од Прилеп, С.Ф. од село Канатларци и А.С. од село Пешталево. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 11.10.2018 година во 04

Тој сам, тие четворица - исходот познат

Тој сам, тие четворица - исходот познат

На 10.10.2018 година во 23.40 часот во Полициската станица Прилеп, М.П.(20) од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 23.30 часот на улица „Кеј 9-ти Септември" физички бил нападнат од лицата Ш.С. од село Десово, Б.П. од Прилеп, С.Ф. од село Канатларци и А.С. од село Пешталево. Се преземаат мерки за расчистување на случајот. На 11.10.2018 година во 04

Полни раце работа за полицијата, три тепачки во текот на минатата ноќ во Прилеп

Полни раце работа за полицијата, три тепачки во текот на минатата ноќ во Прилеп

Полни раце работа за полицијата, три тепачки во текот на минатата ноќ во Прилеп Во текот на вчерашниот ден во 23:40 часот во Полициската станица Прилеп, М.П.(20) од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 23.30 часот на улица ,,Кеј 9-ти Септември“ физички бил нападнат од лицата Ш.С. од село Десово, Б.П. од Прилеп, С.Ф. од село Канатларци и А.С. од село

Натепани тројца прилепчани, само еден ги препознал напаѓачите

Натепани тројца прилепчани, само еден ги препознал напаѓачите

Вчера во 23.40 часот во Полициската станица Прилеп, М.П.(20) од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 23.30 часот на улица ,,Кеј 9-ти Септември“ физички бил нападнат од лицата Ш.С. од село Десово, Б.П. од Прилеп, С.Ф. од село Канатларци и А.С. од село Пешталево. Рано утрово во 04.30 часот во Полициската станица Прилеп, Д.М.(27) од Прилеп пријавил дека

Прилеп: Сексуално нападнал 10-годишно девојче, регистрирани и неколку тепачки

Прилеп: Сексуално нападнал 10-годишно девојче, регистрирани и неколку тепачки

Во изминатите два дена „бурно“ било за полициските службеници во Прилеп, кои имале многу работа и реагирале во неколку наврати. Од полови дејствија, па се до неколку физички пресметки. „На 10.10.2018 година во 20.15 часот во Полициската станица Прилеп, 45-годишна жена од Прилеп пријавила дека истиот ден околу 20.00 часот нивниот сосед М.У. извршил

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 11 октомври 2018 (МИА) - Во периодот од 22.00 часот на 10.10.2018 година до 02.00 часот на 11.10.2018 година полициски службеници од СВР Тетово извршиле акциска контрола во угостителски објект во село Горно Седларце, лоциран покрај автопатот Тетово – Гостивар, сопственост на Н.Ш.(42) од Тетово. Притоа, во објектот биле затекнати 10 девојки(пет

Полни раце работа за полицијата, три тепачки во текот на минатата ноќ во Прилеп

Полни раце работа за полицијата, три тепачки во текот на минатата ноќ во Прилеп

Во текот на вчерашниот ден во 23:40 часот во Полициската станица Прилеп, М.П.(20) од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 23.30 часот на улица ,,Кеј 9-ти Септември“ физички бил нападнат од лицата Ш.С. од село Десово, Б.П. од Прилеп, С.Ф. од село Канатларци и А.С. од село Пешталево, информираат од МВР. Исто така, утринава во 04.30 часот во Полициската

Три тепачки синоќа во Прилеп: Се преземаат мерки за расчистување на сите случаи

Три тепачки синоќа во Прилеп: Се преземаат мерки за расчистување на сите случаи

Синоќа во 23.40 часот во Полициската станица Прилеп, М.П.(20) од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 23.30 часот на улица ,,Кеј 9-ти Септември“ физички бил нападнат од лицата Ш.С. од село Десово, Б.П. од Прилеп, С.Ф. од село Канатларци и А.С. од село Пешталево. Утрово во 04.30 часот Д.М.(27) од Прилеп пријавил дека истиот ден околу 02.30 часот во

МВР Билтен

МВР Билтен

Скопје, 11 октомври 2018 (МИА) - На 10.10.2018 година во 13.50 часот било пријавено дека настанал пожар на планината Беласица на македонска територија во правец на место викано „Тиха долина“ и место викано.„Сарикаја“, помеѓу селата Банско и Свидовица. Пожарот бил локализиран во 17.40 часот од екипа на Територијалната противпожарна единица Струмица

МВР Билтен (ДПЛ)

МВР Билтен (ДПЛ)

Скопје, 10 октомври 2018 (МИА) - На 09.10.2018 година во 11.08 часот во Секторот за внатрешни работи Скопје, било пријавено дека на автобуска постојка кај ЕТУЦ „Михајло Пупин“ на улица „Благоја Стефковски“ имало тепачка помеѓу повеќе лица. Полициски службеници излегле на местото и било констатирано дека група од пет до шест ученици од училиштето физички

loading...