притисни ентер »

ВНИМАВАЈТЕ! Од утре НОВ ПЕКОЛЕН ШОК ВО МАКЕДОНИЈА

ВНИМАВАЈТЕ! Од утре НОВ ПЕКОЛЕН ШОК ВО МАКЕДОНИЈА

оплото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени. До средината на неделата претежно во попладневните часови понекаде ќе има појава на изолирана нестабилност со пороен дожд, грмежи и услови

Од утре нов пеколен шок во Македонија

Од утре нов пеколен шок во Македонија

Топлото и спарно време со температури до 39 степени ќе се задржи во земјава до крајот на неделава. Најтопло ќе биде ќе биде од четврток до недела. Најниските утрински температури, пак, ќе бидат околу 12 степени. До средината на неделата претежно во попладневните часови понекаде ќе има појава на изолирана нестабилност со пороен дожд, грмежи и услови

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, попладне особено во планинските региони ќе има локална нестабилност со пороен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен претежно североисточен ветер. Утринската температура ќе се движи од 10 до 19, а дневната од 27 до 24 степени. УВ-индексот ќе изнесува 9. Во Скопје, претпладне

Сончево и топло, попладне локален пороен дожд

Сончево и топло, попладне локален пороен дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во Скопје, слично време, сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд,

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен. Утринската температура денеска ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. Висок ќе биде и УВ индексот и ќе изнесува 8. Во

Сончево и топло време со локални врнежи од дожд

Сончево и топло време со локални врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18 степени,  а дневната од 27 до 35 степени. УВ-индексот ќе биде 8. Во Скопје, сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има краткотраен пороен

Сончево и топло со мала до умерена облачност попладне ќе има локален пороен дожд

Сончево и топло со мала до умерена облачност попладне ќе има локален пороен дожд

Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Минималната температура ќе биде  од 12 до 18, а максималната ќе се движи од  27 до 35 степени. УВ индексот ќе биде 8. Во Скопје, сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има краткотраен пороен дожд, грмежи и засилен ветер со температура од  16 до 33 степени

Сончево и топло време со локални врнежи од дожд

Сончево и топло време со локални врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18 степени,  а дневната од 27 до 35 степени. УВ-индексот ќе биде 8. Во Скопје, сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има краткотраен пороен

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Сончево и топло со мала до умерена облачност

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во Скопје, слично време, сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд,

Сончево и топло време со локални врнежи од дожд

Сончево и топло време со локални врнежи од дожд

Времето денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, информира УХМР. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18 степени,  а дневната од 27 до 35 степени. УВ-индексот ќе биде 8. Во Скопје, сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има краткотраен пороен

И денеска сончево – Температури до 35 степени

И денеска сончево – Температури до 35 степени

Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува

Почнува топло и дождливо лето

Почнува топло и дождливо лето

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во Скопје, слично време, сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен

Дожд, грмежи и засилен ветер- од четврток над 35 степени

Дожд, грмежи и засилен ветер- од четврток над 35 степени

Дожд, грмежи и засилен ветер- од четврток над 35 степени Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во Скопје, слично време, сончево и топло со мала

Сончево и топло, попладне пороен дожд

Сончево и топло, попладне пороен дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во Скопје, слично време, сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд,

После пријатно и сончево утро следи дожд, а од утре пеколни температури

После пријатно и сончево утро следи дожд, а од утре пеколни температури

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен. Утринската температура денеска ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. Висок ќе биде и УВ индексот и ќе изнесува 8. Во

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен. Утринската температура денеска ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. Висок ќе биде и УВ индексот и ќе изнесува 8. Во

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен. Утринската температура денеска ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. Висок ќе биде и УВ индексот и ќе изнесува 8. Во

Сончево и топло - температура до 35 степени

Сончево и топло - температура до 35 степени

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Утринската температура ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. УВ-индексот ќе изнесува 8. Во Скопје, слично време, сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локален пороен дожд,

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Сончево со локален пороен дожд, од утре многу топло

Сончево и топло време со услови за локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер ќе преовладува уште денеска. Веќе од утре, синоптичарите најавуваат топло и стабилно време со максимални температури над 35-тиот степен. Утринската температура денеска ќе се движи од 12 до 18, а дневната од 24 до 35 степени. Висок ќе биде и УВ индексот и ќе изнесува 8. Во