притисни ентер »

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи. При вршење на претрес во домот на осомничениот на улица „Христофор Жефаровиќ“ во Скопје на 11 јуни, полицијата пронајде 11,45 грама кокаин спакувана во

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи. При вршење на претрес во домот на осомничениот на улица „Христофор Жефаровиќ“ во Скопје на 11 јуни, полицијата пронајде 11,45 грама кокаин спакувана во

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи. При вршење на претрес во домот на осомничениот на улица „Христофор Жефаровиќ“ во Скопје на 11 јуни, полицијата пронајде 11,45 грама кокаин спакувана во

Обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи. При вршење на претрес во домот на осомничениот на улица Христофор Жефаровиќ во Скопје на 11 јуни, полицијата пронајде 11,45 грама кокаин спакувана во

Обвинение против скопјанец во чиј дом биле пронајдени дрога и оружје

Обвинение против скопјанец во чиј дом биле пронајдени дрога и оружје

Осомничениот  неовластено кај себе држел и полуавтоматско кусо огнено оружје - пиштол марка CZ100 со калибар од 9мм, стои во соопштението на ОЈО. Скопското Јавно обвинителство до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за  сторено  кривично  дело  – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Скопското Јавно обвинителство до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за  сторено  кривично  дело  – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи и неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. -При вршење на претрес во

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Скопското Јавно обвинителство до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за  сторено  кривично  дело  – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи и неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. -При вршење на претрес во

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Скопското Јавно обвинителство до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за  сторено  кривично  дело  – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи и неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. -При вршење на претрес во

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Поднесено обвинение за скопјанец во чиј дом беа пронајдени дрога и оружје

Скопското Јавно обвинителство до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави обвинение против едно лице за  сторено  кривично  дело  – недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи и неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори. -При вршење на претрес во

Обвинение за скопјанец кој дом чувал пиштол и кокаин

Обвинение за скопјанец кој дом чувал пиштол и кокаин

Основното јавно обвинителство Скопје до надлежниот Основен кривичен суд – Скопје достави Обвинителен акт против едно лице за  сторено  кривично  дело  – Недозволено изработување, држење и тргување со оружје или распрскувачки материи од член 396 став 2 во врска со став 1 и Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни

Побаран притвор за дилер на дрога

Побаран притвор за дилер на дрога

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за сторено кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 во врска со член 45 од Кривичниот законик. -Осомничениот од март до јули 2019 година во неколку наврати

Поведена постапка против три лица за вршење изнуда

Поведена постапка против три лица за вршење изнуда

фото: Игор Бансколиев Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против три лица поради постоење основано сомнение дека сториле кривични дела – Изнуда од член 258 став 2 во врска со став 1, Противправно лишување од слобода од член 140 став 5 во врска со став 1  во врска со член 22 од Кривичниот законик,  а за еден од осомничените 

Во неговиот дом беше пронајдено големо количество дрога - ОЈО побара притвор за дилер од Скопје

Во неговиот дом беше пронајдено големо количество дрога - ОЈО побара притвор за дилер од Скопје

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице за сторено кривично дело – Неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 во врска со член 45 од Кривичниот законик. Осомничениот  од март до јули 2019 година во неколку наврати

ОЈО бара притвор за тројца „рекетари“

ОЈО бара притвор за тројца „рекетари“

Бандата е обвинета за изнуда, противправно лишување од слобода и за недозволено изработување, држење, тргување со оружје или распрскувачки материи. Основното јавно обвинителство поднесе обвинителен акт против тројца мажи кои се обвинети изнуда, противправно лишување од слобода и за недозволено изработување, држење, тргување со оружје или распрскувачки

ОЈО побара притвор за дилер на хероин

ОЈО побара притвор за дилер на хероин

ОЈО Скопје донесе наредба за истрага против еден осомничен за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори од член 215 став 1 во врска со член 45, информираат од ОЈО. Осомничениот од март до јули 2019 година во неколку наврати од засега непознато лице, неовластено заради продажба набавувал  наркотична

Истрага за тројца осомничени за изнуда

Истрага за тројца осомничени за изнуда

ОЈО Скопје поведе постапка против три лица осомничени за кривични дела изнуда од член 258 став 2 во врска со став 1, противправно лишување од слобода од член 140 став 5 во врска со став 1 во врска со член 22,  а за еден од осомничените и за сторено кривично дело недозволено изработување, држење, тргување со оружје или распрскувачки материи од член