притисни ентер »

Грција на готовс пред најавата за ново невреме

Грција на готовс пред најавата за ново невреме

Грција на готовс пред најавата за ново невреме Црвениот аларм се уште е вклучен кај грчките пожарникари и кризниот штаб, откако метеоролозите најавија за нов налет од неврме кое се очекува попладнево и во вечерните часови. Силен ветер со пороен дожд се најавува за јужниот и источниот дел од Грција. Граѓаните се предупредени да не излегуваат надвор,

Халкидики заздравува по невремето, на туристичките места се враќа елетричната енергија

Халкидики заздравува по невремето, на туристичките места се враќа елетричната енергија

Електромонтери и градежници и натаму работат на обновување на инфраструктурата и снабдување со електрична енергија на Халкидики каде е прогласена вонредна состојба по големото невреме од средата, соопшти денеска секретарот за цивилна заштита на Грција, Никос Хардалиас. Како што пренесе новинската агенција „Танјуг“, снабдувањето со струја наскоро треба

Халкидики се опоравува по катастрофалната бура: Има струја и вода

Халкидики се опоравува по катастрофалната бура: Има струја и вода

Електромонтерите и патарите и натаму работат на обновата на инфрасктруктурата и снабдувањето со електрична енергија на Халкидики, каде на сила е вонредна состојба по смртоносната бура во средата, соопшти денеска генералниот секретар за цивилна заштита на Грција, Никос Хардалиас. До ноќеска требаше струја да стигне во местата Мармарас, Симантра и кампот

Халкидики заздравува по невремето

Халкидики заздравува по невремето

Електромонтери и градежници и натаму работат на обновување на инфраструктурата и снабдување со електрична енергија на Халкидики каде е прогласена вонредна состојба по големото невреме од средата, соопшти денеска секретарот за цивилна заштита на Грција, Никос Хардалиас. Како што пренесе новинската агенција „Танјуг“, снабдувањето со струја наскоро треба

Халкидики се опоравува по катастрофалната бура: Има струја и вода, животот се враќа во нормала

Халкидики се опоравува по катастрофалната бура: Има струја и вода, животот се враќа во нормала

Електромонтерите и патарите и натаму работат на обновата на инфрасктруктурата и снабдувањето со електрична енергија на Халкидики, каде на сила е вонредна состојба по смртоносната бура во средата, соопшти денеска генералниот секретар за цивилна заштита на Грција, Никос Хардалиас. До ноќеска требаше струја да стигне во местата Мармарас, Симантра и кампот

Халкидики заздравува по невремето, на туристичките места се враќа елетричната енергија

Халкидики заздравува по невремето, на туристичките места се враќа елетричната енергија

Електромонтери и градежници и натаму работат на обновување на инфраструктурата и снабдување со електрична енергија на Халкидики каде е прогласена вонредна состојба по големото невреме од средата, соопшти денеска секретарот за цивилна заштита на Грција, Никос Хардалиас. Како што пренесе новинската агенција „Танјуг“, снабдувањето со струја наскоро треба

Халкидики заздравува по невремето, на туристичките места се враќа електричната енергија

Халкидики заздравува по невремето, на туристичките места се враќа електричната енергија

Електромонтери и градежници и натаму работат на обновување на инфраструктурата и снабдување со електрична енергија на Халкидики каде е прогласена вонредна состојба по големото невреме од средата, соопшти денеска секретарот за цивилна заштита на Грција, Никос Хардалиас. Како што пренесе новинската агенција „Танјуг“, снабдувањето со струја наскоро треба

Халкидики заздравува по невремето, на туристичките места се враќа елетричната енергија

Халкидики заздравува по невремето, на туристичките места се враќа елетричната енергија

Електромонтери и градежници и натаму работат на обновување на инфраструктурата и снабдување со електрична енергија на Халкидики каде е прогласена вонредна состојба по големото невреме од средата, соопшти денеска секретарот за цивилна заштита на Грција, Никос Хардалиас. Како што пренесе новинската агенција „Танјуг“, снабдувањето со струја наскоро треба

Халкидики се опоравува од невремето- туристичките места добиваат струја

Халкидики се опоравува од невремето- туристичките места добиваат струја

Електромонтери и градежници и натаму работат на обновување на инфраструктурата и снабдување со електрична енергија на Халкидики каде е прогласена вонредна состојба по големото невреме од средата, соопшти денеска секретарот за цивилна заштита на Грција, Никос Хардалиас. Снабдувањето со струја наскоро треба да се обнови и во местата Мармарас, Симантра

Халкидики се опоравува од невремето- туристичките места добиваат струја

Халкидики се опоравува од невремето- туристичките места добиваат струја

Електромонтери и градежници и натаму работат на обновување на инфраструктурата и снабдување со електрична енергија на Халкидики каде е прогласена вонредна состојба по големото невреме од средата, соопшти денеска секретарот за цивилна заштита на Грција, Никос Хардалиас. Снабдувањето со струја наскоро треба да се обнови и во местата Мармарас, Симантра

Халкидики се опоравува по катастрофалната бура: Има струја и вода, животот се враќа во нормала

Халкидики се опоравува по катастрофалната бура: Има струја и вода, животот се враќа во нормала

Електромонтерите и патарите и натаму работат на обновата на инфрасктруктурата и снабдувањето со електрична енергија на Халкидики, каде на сила е вонредна состојба по смртоносната бура во средата, соопшти денеска генералниот секретар за цивилна заштита на Грција, Никос Хардалиас. До ноќеска требаше струја да стигне во местата Мармарас, Симантра и кампот

Се враќа ли Халкидики во нормала?

Се враќа ли Халкидики во нормала?

Грчкиот полуостров Халкидики доби струја по невремето. Снабдувањето со енергија беше нормализирано денеска околу пладне, откако најголемиот дел од регионот беше без струја повеќе од 24 часа како последица на силното невреме што се случи во средата попладне. Во текот на денот ќе продолжат поправките на електричната мрежа, откако во невремето целосно

Халкидики доби струја по најголемото невреме во последните 35 години

Халкидики доби струја по најголемото невреме во последните 35 години

Снабдувањето со електрична енергија на грчкиот полуостров Халкидики беше нормализирано денеска околу пладне, откако најголемиот дел од регионот беше без струја повеќе од 24 часа како последица на силното невреме што се случи во средата попладне. Во текот на денот ќе продолжат поправките на електричната мрежа, откако во невремето целосно беа уништени

Седуммина туристи загинаа во силната бура на Халкидики

Седуммина туристи загинаа во силната бура на Халкидики

Силниот ветер траел 20 минути и предизвикал голема материјална штета Најмалку седум лица, меѓу кои и деца, загинаа, а најмногу до 100 лица се повредени во силното невреме што го погоди грчкиот полуостров Халикидики. Вкупно 26 лица се хоспитализирани во болниците во Солун поради повредите добиени во силното невреме, кое прексиноќа го зафати подрачјето

Халкидики доби струја

Халкидики доби струја

Снабдувањето со електрична енергија на грчкиот полуостров Халкидики беше нормализирано денеска околу пладне, откако најголемиот дел од регионот беше без струја повеќе од 24 часа како последица на силното невреме што се случи во средата попладне. Во најголемото невреме во последните 35 години загинаа седум луѓе.

На Халкидики се санираат и пребројуваат штетите од невремето кое одзеде седум животи

На Халкидики се санираат и пребројуваат штетите од невремето кое одзеде седум животи

По големото и катастрофално невреме со силен ветер од над 100 километри на час, но со кратко траење, што однесе седум човечки жртви, на Халкидики од вчера се пребројуваат и санираат штетите. Животот го загубија шестмина туристи од Русија, Чешка и Романија, меѓу кои и две деца и еден рибар, додека пак вчера хоспитализирани беа 23 лица, повеќето од нив

На Халкидики се проценуваат штетите од невремето кое уби 7 луѓе

На Халкидики се проценуваат штетите од невремето кое уби 7 луѓе

На Халкидики се проценуваат штетите од невремето кое уби 7 луѓе На Халкидики се пребројуваат и санираат штетите од катастрофалното невреме со силен ветер кој дуваше со брзина од над 100 километри на час, и однесе седум човечки жртви, меѓу кои две мали деца. Сите беа туристи, а последното тело по 15 часа потрага беше извлечено од морето, и е на локален

На Халкидики се санираат и пребројуваат штетите од невремето кое одзеде седум животи

На Халкидики се санираат и пребројуваат штетите од невремето кое одзеде седум животи

По големото и катастрофално невреме со силен ветер од над 100 километри на час, но со кратко траење, што однесе седум човечки жртви, на Халкидики од вчера се пребројуваат и санираат штетите. Животот го загубија шестмина туристи од Русија, Чешка и Романија, меѓу кои и две деца и еден рибар, додека пак вчера хоспитализирани беа 23 лица, повеќето од нив

На Халкидики се санираат и пребројуваат штетите од невремето кое одзеде седум животи

На Халкидики се санираат и пребројуваат штетите од невремето кое одзеде седум животи

По големото и катастрофално невреме со силен ветер од над 100 километри на час, но со кратко траење, што однесе седум човечки жртви, на Халкидики од вчера се пребројуваат и санираат штетите. Животот го загубија шестмина туристи од Русија, Чешка и Романија, меѓу кои и две деца и еден рибар, додека пак вчера хоспитализирани беа 23 лица, повеќето од нив