притисни ентер »

Херта со „покер“ за Унион го доби берлинското дерби (видео)

Херта со „покер“ за Унион го доби берлинското дерби (видео)

Првиот меч од 27. коло во германската Бундеслига, единствената топ 5 лига која се врати во акција, се „разгоре“ во второто полувреме, за Херта со 4:0 да го „прегази“ малиот градски ривал Унион. По првото полувреме без голови, Херта бргу го реши победникот на дербито кое обично носи бучна публика и жестоки дуели, откако за една минута постигна два гола,

Херта го „збриша“ Унион во берлинското дерби (видео)

Херта го „збриша“ Унион во берлинското дерби (видео)

Екипата на Херта со 4:0 го совлада Унион во берлинското дерби од 27 коло во Бундес лигата. Сите голови паднаа во второто полувреме. „Сино-белите“ во период од 10 минути постигнаа три гола и ја отворија вратата кон победата. Прво Ведад Ибишевиќ погоди, по него мрежата ја затресе Лукебакио, па Куња (за овие два кола асистент беше Ибишевиќ). Во 77 минута

Херта го „збриша“ Унион во берлинското дерби (видео)

Херта го „збриша“ Унион во берлинското дерби (видео)

Екипата на Херта со 4:0 го совлада Унион во берлинското дерби од 27 коло во Бундес лигата. Сите голови паднаа во второто полувреме. „Сино-белите“ во период од 10 минути постигнаа три гола и ја отворија вратата кон победата. Прво Ведад Ибишевиќ погоди, по него мрежата ја затресе Лукебакио, па Куња (за овие два кола асистент беше Ибишевиќ). Во 77 минута

Херта со „покер“ за Унион го доби берлинското дерби (видео)

Херта со „покер“ за Унион го доби берлинското дерби (видео)

Првиот меч од 27. коло во германската Бундеслига, единствената топ 5 лига која се врати во акција, се „разгоре“ во второто полувреме, за Херта со 4:0 да го „прегази“ малиот градски ривал Унион. По првото полувреме без голови, Херта бргу го реши победникот на дербито кое обично носи бучна публика и жестоки дуели, откако за една минута постигна два гола,

Берлин мируваше 45 минути, па Херта го испрати Унион со четири „парчиња“ во мрежата (Видео)

Берлин мируваше 45 минути, па Херта го испрати Унион со четири „парчиња“ во мрежата (Видео)

Новото коло во Бундеслигата започна со скромната петочна програма која ни донесе едно мало берлинско дерби, во кое здодевниот и неинвентивниот фудбал во првиот дел беше заменет со фуриозни 45 минути на домаќинот. Берлин мируваше во првото полувреме, но затоа потоа следеше ерупција во продолжението кое ја започна Ведат Ибишевиќ, а ја довршија Лукебакија,

Херта е газда во Берлин – Унион распарчен на четири дела за едно полувреме (ВИДЕО)

Херта е газда во Берлин – Унион распарчен на четири дела за едно полувреме (ВИДЕО)

Берлинска Херта има фантастичен рестарт на сезоната во која тргна да се спасува и вечерва во градското дерби со Унион Берлин славеше убедливо со 4-0, а херој на мечот е Босанецот Ведад Ибишевиќ кој за 60 секунди го размонтира локалниот ривал. Херта со двете победи без примен гол и вкупно седум дадени гола сега влезе во мирна зона со 34 бода, а и не

ВИДЕО: Херта за десет минути го „збриша“ градскиот ривал Унион Берлин

ВИДЕО: Херта за десет минути го „збриша“ градскиот ривал Унион Берлин

Во првиот меч од 27.коло во германската Бундес лига Херта славеше со убедливи 4-0 над Унион Берлин во градското дерби на Берлин. Интересно е тоа што сите голови беа постигнати во второто полувреме, во кое домаќините во период од 10.минути стекнаа предност од 3-0. Резултатот го отвори Ненад Ибишевиќ во 51.минута, а практично во следната акција Лукебакио

Херта го „збриша“ Унион во берлинското дерби (видео)

Херта го „збриша“ Унион во берлинското дерби (видео)

Екипата на Херта со 4:0 го совлада Унион во берлинското дерби од 27 коло во Бундес лигата. Сите голови паднаа во второто полувреме. „Сино-белите“ во период од 10 минути постигнаа три гола и ја отворија вратата кон победата. Прво Ведад Ибишевиќ погоди, по него мрежата ја затресе Лукебакио, па Куња (за овие два кола асистент беше Ибишевиќ). Во 77 минута

ВИДЕО: Ибишевиќ покажа класа, берлинското дерби за Херта

ВИДЕО: Ибишевиќ покажа класа, берлинското дерби за Херта

Херта Берлин продолжи со добрите партии во Бундеслигата по продолжението на сезоната и во берлинското дерби го разби (4-0) градскиот ривал Унион Берлин во првиот натпревар од 27. коло на шампионатот на Германија . Извештај од натпреварот: Очигледно екипата се трансформира под Бруно Лабадија и со шест бода во шест дена, Херта чекори кон безбедната зона