притисни ентер »

ППД Загреб реди победи во СЕХА лигата, триумф и над Металопластика

ППД Загреб реди победи во СЕХА лигата, триумф и над Металопластика

Ракометарите на ППД Загреб ја остварија и третата победа во исто толку настапи во СЕХА лигата, откако вечерва славеа на гостувањето кај Металопластика во Шабац со 35-30 (18-13). Гостите беа предводени од Матеј Хрстиќ и Сењамин Буриќ со по шест гола, а Владо Матановиќ постигна пет погодоци. Најдобар стрелец во домашниот тим беше Воислав Брајовиќ со

ППД Загреб реди победи во СЕХА лигата, триумф и над Металопластика

ППД Загреб реди победи во СЕХА лигата, триумф и над Металопластика

Ракометарите на ППД Загреб ја остварија и третата победа во исто толку настапи во СЕХА лигата, откако вечерва славеа на гостувањето кај Металопластика во Шабац со 35-30 (18-13). Гостите беа предводени од Матеј Хрстиќ и Сењамин Буриќ со по шест гола, а Владо Матановиќ постигна пет погодоци. Најдобар стрелец во домашниот тим беше Воислав Брајовиќ со