притисни ентер »

Управата на Вардар пушти дополнителни билети за дербито против Киелце

Управата на Вардар пушти дополнителни билети за дербито против Киелце

Вардар несомнено ја има најдобрата ракометна публика во Европа, а доказ за тоа е тоа што за дуелот со Киелце поради големата заинтересираност управата на актуелниот европски ракометен шампион одлучи во продажба да пушти дополнителен контингент билети. Тие се за сектор стоење и ќе се продаваат по 150 денари, а ќе можат да се купат онлајн или на билетарницата

„Комити“: Да му се поклониме на Карачиќ за сите солзи и радости! (ФОТО)

„Комити“: Да му се поклониме на Карачиќ за сите солзи и радости! (ФОТО)

Навивачката група на Вардар вели дека Карачиќ не е Македонец по род, но е Комита и Македончиште по душа и убедување. Македонскиот и европски шампион в сабота од 17.30 часот во СЦ „Јане Сандански“ – Скопје во седмото коло од ЛШ ќе го пречекаат полскиот состав на Кјелце. Моментно ракометарите на тренерот Едуард Кокшаров се на второто место во групата

Шанса за заборавените: Вардар ќе продава дополнителни билети за мечот со Кјелце!

Шанса за заборавените: Вардар ќе продава дополнителни билети за мечот со Кјелце!

Управата на актуелниот европски ракометен шампион Вардар ги информира сите спортски вљубеници дека во продажба е пуштен дополнителен контингент билети за утрешната дерби-пресметка со Кјелце (17.30 часот) во салата „Јане Сандански“. Тие се за сектор стоење и ќе се продаваат по 150 денари, а ќе можат да се купат онлајн или на билетарницата пред салата

Ракометарите на Киелце го откажаа тренингот во Скопје поради неочекуван проблем

Ракометарите на Киелце го откажаа тренингот во Скопје поради неочекуван проблем

Ракометарите на Киелце го откажаа денешниот тренинг во СЦ „Јане Сандански“ во пресрет на дуелот со Вардар од Лигата на шампиони. Причина за ова е летот од Краков до Австрија, а ракометарите на Киелце полетале три часа подоцна со што го пропуштија летот за Скопје. Бидејќи друг лет Виена – Скопје нема полскиот тим ќе мора на алтернативен начин преку

Поради голем интерес: Вардар пушти дополнителен број на билети за дербито со Кјелце

Поради голем интерес: Вардар пушти дополнителен број на билети за дербито со Кјелце

Дуелите меѓу Вардар и Кјелце секогаш бидел интересни, неизвесни, борбени, имало тензија, а секако истите предизвикувале голем интерес кај публиката без разлика дали мечевите се играле во Македонија или Полска. Токму така се очекува да биде утре (17:30 часот) во СЦ „Јане Сандански“, дуел за кој дефинитивно има голем интерес и за тоа говори последниот

Поради голем интерес: Вардар пушти дополнителен број на билети за дербито со Кјелце

Поради голем интерес: Вардар пушти дополнителен број на билети за дербито со Кјелце

Дуелите меѓу Вардар и Кјелце секогаш бидел интересни, неизвесни, борбени, имало тензија, а секако истите предизвикувале голем интерес кај публиката без разлика дали мечевите се играле во Македонија или Полска. Токму така се очекува да биде утре (17:30 часот) во СЦ „Јане Сандански“, дуел за кој дефинитивно има голем интерес и за тоа говори последниот

Вардар за 150 денари пушти екстра-билети за дербито со Киелце

Вардар за 150 денари пушти екстра-билети за дербито со Киелце

Европскиот ракометен првак Вардар соопшти дека во продажба се пуштени екстра-билети за дуелот против Киелце во ракометната Лига на шампиони, поради голем интерес од страна на љубителите на ракометот. „Црвено-црните“ ќе имаат полна поддршка, а за салата да биде комплетно полна, пуштени се дополнителен број на билети за најинтересниот меч на колото во

(ФОТО) Стоилов: Се надевам дека на крајот Вардар ќе слави, а Карачиќ ќе „плаче“! Пуштени дополнителен број на билети за стоење по цена од 150. денари

(ФОТО) Стоилов: Се надевам дека на крајот Вардар ќе слави, а Карачиќ ќе „плаче“! Пуштени дополнителен број на билети за стоење по цена од 150. денари

Во сабота не очекува дербито на колото во најсилната група Б. Во С.Ц. Јане Сандански, Вардар ќе ја пречека екипата на Киелце. Вардар одржа прес-конференција на која ги сподели очекувањата за овој дуел. На истата присуствуваше тренерот, Едуард Кокшаров кој го изјави следново: „Не очекува тежок натпревар против Киелце. Имаме ситуација во која, секоја

Комити со порака до Карачиќ: Наш си и наш ќе останеш! (ФОТО)

Комити со порака до Карачиќ: Наш си и наш ќе останеш! (ФОТО)

Утре во рамките од ракометната Лига на шампиони со почеток во 17:30 часот Вардар ќе игра натпревар против Кјелце. Овој натпревар освен што дерби по квалитетот на екипите привлекува посебно внимание поради Игор Карачиќ. Карачиќ долги години пожртвувано даваше се од себе во црвено-црниот дрес, а сега ќе треба да игра против многу свои пријатели. Посебна

(ФОТО) „Комити“ со порака за Карачиќ пред неговото утрешно враќање во Скопје…

(ФОТО) „Комити“ со порака за Карачиќ пред неговото утрешно враќање во Скопје…

Најверните вардарови навивачи „Комитите“ испратија еден вид порака до својот миленик Игор Карачиќ кој, по долги години љубов кон црвено-црниот дрес, од оваа сезона е член на полскиот Киелце. Па, утре ќе го има своето прво враќање во Скопје, овој пат против својот Вардар… Па, пред утрешниот натпревар Карачиќ не е заборавен и од „Комитите“ кои порачуваат

„Не е Македонец по род, но е Македончиште по душа и убедување!“ – „Комитите“ со специјален пречек за Игор Карачиќ

„Не е Македонец по род, но е Македончиште по душа и убедување!“ – „Комитите“ со специјален пречек за Игор Карачиќ

90 Споделувања Share Tweet Утре во 17:30 часот, европскиот ракометен шампион Вардар го пречекува полскиот првак Киелце. Во редовите на големиот ривал овојпат како противник во Скопје доаѓа и Игор Карачиќ – ракометарот кој седум сезони го носеше дресот на „црвено-црните“, а при пречекот во главниот град по големиот успех – освојувањето на втората титула,

Карачиќ: Во Вардар научив да победувам и да верувам во себе, очекувам силни емоции во Скопје

Карачиќ: Во Вардар научив да победувам и да верувам во себе, очекувам силни емоции во Скопје

Овој викенд ќе биде посебен за Игор Карачиќ, поранешниот ракометар на Вардар . Хрватскиот интернационалец од Скопје кариерата ја продолжи во Киелце , а утре со новата екипа ќе гостува во Македонија , за да му се спротистави на тимот со кого стана европски првак во два наврати. 31-годишниот ракометар во разговор со Gol.mk го најави дуелот против своите

Киелце со екстра проблем доаѓа на гости кај Вардар

Киелце со екстра проблем доаѓа на гости кај Вардар

Полски Киелце е следниот ривал на Вардар во Лигата на шампионите, а тренерот Талант Душебаев доби лоши вести пред заминувањето за Скопје затоа што загуби еден од важните играчи во ростерот. На дуелот со Вардар нема да може да помогне Аркадиус Морито. Десното крило кој е репрезентативец на Полска се повреди и нема да биде дел од екипата која ќе допатува

Стоилов против Киелце очекува голема борба, по која некој (Карачиќ) ќе плаче

Стоилов против Киелце очекува голема борба, по која некој (Карачиќ) ќе плаче

Македонските претставници во ракометната Лига на шампиони, Вардар и Еурофарм Работник утре ќе ги играат натпреварите од 7.коло Во дербито од Б групата, европскиот првак Вардар го пречекува Киелце во СЦ „Јане Сандански“. Вардарци се соочуваат со проблеми околу повредите, па по последниот тренинг денеска ќе биде познато и кои ракометари утре ќе ги има

„Комити“ испратија порака за Карачиќ пред неговото утрешно враќање во Скопје… (ФОТО)

„Комити“ испратија порака за Карачиќ пред неговото утрешно враќање во Скопје… (ФОТО)

„Комити“ испратија порака за Карачиќ пред неговото утрешно враќање во Скопје… (ФОТО) Најверните вардарови навивачи „Комитите“ испратија еден вид порака до својот миленик Игор Карачиќ кој, по долги години љубов кон црвено-црниот дрес, од оваа сезона е член на полскиот Киелце. Па, утре ќе го има своето прво враќање во Скопје, овој пат против својот Вардар…

„Комити“ за Карачиќ: Тешко е да доловиме што е она што значи овој човек за нас и за Вардар…(ФОТО)

„Комити“ за Карачиќ: Тешко е да доловиме што е она што значи овој човек за нас и за Вардар…(ФОТО)

Утре Вардар се среќана со Кјелце во Лигата на шампионите, а тоа значи дека Игор Карачиќ се враќа во Скопје и во СЦ „Јане Садански“ со тоа што сега ќе биде на спротивната страна и ќе го носи противничкиот дрес. Ама без разлика на тоа Хрватот остави голема трага во „црвено-црниот“ табор, клуб за кој настапуваше скоро една деценија и дефинитивно е еден

КОМИТИ: Карачиќ е Хрват, но и наш Комита и Македончиште по душа и убедување

КОМИТИ: Карачиќ е Хрват, но и наш Комита и Македончиште по душа и убедување

Тој не е Македонец по род, но е Комита и Македончиште по душа и убедување… Тој е тој – Игор Карачиќ! Ваква порака упати навивачката група Комити пред утрешниот дуел на ракометниот шампион Вардар против Келце во Скопје. Натпреварот се игра утре 17:30 часот, а Келце е еден од најголемите ривали во најсилното европско клупско натпреварување. Сега во

Koмити со најмоќна порака досега: Тој не е Македонец по род, но е Комита и Македончиште по душа и убедување!!

Koмити со најмоќна порака досега: Тој не е Македонец по род, но е Комита и Македончиште по душа и убедување!!

Вардар утре игра дерби дуел против Келце, гостува во Скопје Карачиќ, а по тој повод и „Комити“ излегоа со соопштение за утрешниот дуел. “Има многу играчи кои ќе не задолжија со своето залагање, борбеност, талент и харизма, многумина кои ни подарија моменти на кои секогаш ќе се сеќаваме, на кои ќе се гордееме и ќе раскажуваме дека сме имале привилегија