притисни ентер »

Мото ГП нема да започне во мај

Мото ГП нема да започне во мај

– Сезоната во Мото ГП нема да започне на почетокот на мај, соопштија официјални лица. Петтата трка за ГН на Шпанија на патеката „Херез“, закажана за 1-3 мај, е одложена на неодредено време заради глобалната пандемија на коронавирус. – Поради постојаното менување во светот во врска со болеста, сега е невозможно да се утврди кога ќе се одржи Гран при

Мото ГП нема да започне во мај

Мото ГП нема да започне во мај

Сезоната во Мото ГП нема да започне на почетокот на мај, соопштија официјални лица. Петтата трка за ГН на Шпанија на патеката „Херез“, закажана за 1-3 мај, е одложена на неодредено време заради глобалната пандемија на коронавирус. – Поради постојаното менување во светот во врска со болеста, сега е невозможно да се утврди кога ќе се одржи Гран при на

МОТО ГП шампионатот нема да почне ниту во мај

МОТО ГП шампионатот нема да почне ниту во мај

Сезоната во Мото ГП шампионатот нема да започне ниту на почетокот на мај, соопштија официјални преставници на натпреварувањето. Петтата трка од календарот за 2020, трката за ГН на Шпанија на патеката Херез, која беше закажана за 1-3 мај, е одложена на неодредено време заради глобалната пандемија на коронавирусот. „Поради постојано менување на светот

МОТО ГП шампионатот нема да почне ниту во мај

МОТО ГП шампионатот нема да почне ниту во мај

Сезоната во Мото ГП шампионатот нема да започне ниту на почетокот на мај, соопштија официјални преставници на натпреварувањето. Петтата трка од календарот за 2020, трката за ГН на Шпанија на патеката Херез, која беше закажана за 1-3 мај, е одложена на неодредено време заради глобалната пандемија на коронавирусот. „Поради постојано менување на светот

МОТО ГП шампионатот нема да почне ниту во мај

МОТО ГП шампионатот нема да почне ниту во мај

Сезоната во Мото ГП шампионатот нема да започне ниту на почетокот на мај, соопштија официјални преставници на натпреварувањето. Петтата трка од календарот за 2020, трката за ГН на Шпанија на патеката Херез, која беше закажана за 1-3 мај, е одложена на неодредено време заради глобалната пандемија на коронавирусот. „Поради постојано менување на светот

Мото ГП нема да започне во мај

Мото ГП нема да започне во мај

Сезоната во Мото ГП нема да започне на почетокот на мај, соопштија официјални лица. Петтата трка за ГН на Шпанија на патеката „Херез“, закажана за 1-3 мај, е одложена на неодредено време заради глобалната пандемија на коронавирус. – Поради постојаното менување во светот во врска со болеста, сега е невозможно да се утврди кога ќе се одржи Гран при на

Мото ГП нема да започне во мај

Мото ГП нема да започне во мај

– Сезоната во Мото ГП нема да започне на почетокот на мај, соопштија официјални лица. Петтата трка за ГН на Шпанија на патеката „Херез”, закажана за 1-3 мај, е одложена на неодредено време заради глобалната пандемија на коронавирус. – Поради постојаното менување во светот во врска со болеста, сега е невозможно да се утврди кога ќе се одржи Гран при

Одложена новата сезона на „Мото ГП“

Одложена новата сезона на „Мото ГП“

Поради пандемијата со Ковид 19, одложена е новата сезона во Мото ГП. Се очекуваше, првата трка да се одржува на 3 мај во Шпанија, но поради тешката ситуација во оваа земја е одложена. Сега, раководството на овој спорт бараат нов термин за трката во Шпанија со оглед на тоа што трката во Катар е одложена, во Тајланд е преместена за октомври додека трките

ОТКАЖАНА И ГН  НА ШПАНИЈА

ОТКАЖАНА И ГН НА ШПАНИЈА

ОТКАЖАНА И ГН НА ШПАНИЈА ФИМ  и Дорна Спорт соопштија дека поради пандемијата со корана вирусот и состојбата на Иберискиот полуостров со жалење ја   одложуваат и трката за Гран При на Шпанија што требаше да се одржи на патеката Ангел Нието во Херез во период од 1 до 3 мај. Тое е 4-та  трка што е откажана во 2020 година после Тајланд, Аргентина и САД

Ништо ново: Уште една трка во Мото ГП е откажана поради коронавирусот!

Ништо ново: Уште една трка во Мото ГП е откажана поради коронавирусот!

Откако новиот коронавирус запре сè во нормалниот живот и во спортот, веќе не е ни новост дека некој предвиден спортски настан е откажан, а последено во низа е откажувањето на Големата награда на Шпанија во мотоциклизам. После Катар, Аргентина и САД, на ред дојде и откажувањето на трката во Мото ГП во Шпанија, земја која е втора најпогодена од Ковид-19

ОФИЦИЈАЛНО: Одложена трката во Херез

ОФИЦИЈАЛНО: Одложена трката во Херез

Најдобрите мотоциклисти на светот требаше на 3.мај да возат во Херез на патеката „Анхел Нијето“ на трката за големата награда на Шпанија, но истата е одложена поради пандемијата од Коронавирусот. Дорна и Светската мотоциклистичка федерација објавија дека трката ќе се одржи во друг термин. Покрај оваа претходно беа откажани и трките во Катар, Аргентина 

Стартот на Мото ГП сезоната одново пролонгиран, откажана трката во Херез

Стартот на Мото ГП сезоната одново пролонгиран, откажана трката во Херез

Пандемијата на коронавирусот го пролонгира стартот на новата сезона во Мото ГП шампионатот. Борбата за бодови и титула требаше да започне на патеката „Анхел Нието“ на трети мај, но поради лошата ситуација во Шпанија, трката е одложена. Големата награда на Шпанија беше планирана за почетокот на месец мај, а сега организаторите ќе мора да пронајдат нов