притисни ентер »

Ни Партизан, ни Ц. Звезда: Бјелица потпиша за Голден Стејт!

Ни Партизан, ни Ц. Звезда: Бјелица потпиша за Голден Стејт!

Немања Бјелица, еден од најдобрите српски кошаркари останува во НБА лигата. Иако се водеше “војна“ меѓу Партизан и Ц. Звезда за неговиот потпис, сепак тој одлучи да ја прифати понудата на Голден Стејт Вориорс. Па така овој кошаркар во наредната сезона во НБА лигата ќе игра заедно со Стеф Кари, Клеј Томпсон, Дејмонд Грин. Бјелица донеодамна беше член

Ни Партизан, ни Ц. Звезда: Бјелица потпиша за Голден Стејт!

Ни Партизан, ни Ц. Звезда: Бјелица потпиша за Голден Стејт!

Немања Бјелица, еден од најдобрите српски кошаркари останува во НБА лигата. Иако се водеше “војна“ меѓу Партизан и Ц. Звезда за неговиот потпис, сепак тој одлучи да ја прифати понудата на Голден Стејт Вориорс. Па така овој кошаркар во наредната сезона во НБА лигата ќе игра заедно со Стеф Кари, Клеј Томпсон, Дејмонд Грин. Бјелица донеодамна беше член

Ни Партизан, ни Ц. Звезда: Бјелица потпиша за Голден Стејт!

Ни Партизан, ни Ц. Звезда: Бјелица потпиша за Голден Стејт!

Немања Бјелица, еден од најдобрите српски кошаркари останува во НБА лигата. Иако се водеше “војна“ меѓу Партизан и Ц. Звезда за неговиот потпис, сепак тој одлучи да ја прифати понудата на Голден Стејт Вориорс. Па така овој кошаркар во наредната сезона во НБА лигата ќе игра заедно со Стеф Кари, Клеј Томпсон, Дејмонд Грин. Бјелица донеодамна беше член

Ни Партизан, ни Ц. Звезда: Бјелица потпиша за Голден Стејт!

Ни Партизан, ни Ц. Звезда: Бјелица потпиша за Голден Стејт!

0 Немања Бјелица, еден од најдобрите српски кошаркари останува во НБА лигата. Иако се водеше “војна“ меѓу Партизан и Ц. Звезда за неговиот потпис, сепак тој одлучи да ја прифати понудата на Голден Стејт Вориорс. Па така овој кошаркар во наредната сезона во НБА лигата ќе игра заедно со Стеф Кари, Клеј Томпсон, Дејмонд Грин. Бјелица донеодамна беше член

Бјелица потпиша за Голден Стејт

Бјелица потпиша за Голден Стејт

Српскиот репрезентативец Немања Бјелица од следната сезона ќе го носи дресот на Голден Стејт вориорс, а информацијата прв ја објави Адријан Војнаровски. Бјелица пред крајот на минатата сезона од Сакраменто се пресели во Мајами, каде што не играше многу, па набрзо се раздели со екипата. Бјелица во просек во НБА-лигата постигнува по 7,9 поени и 4,6 скокови,