притисни ентер »

(Видео) Надал му покажа среден прст на Ѓоковиќ

(Видео) Надал му покажа среден прст на Ѓоковиќ

Рафаел Надал му покажа среден прст на Ѓоковиќ за време не натпревар во Мелбурн. Двајцата играа заедно во меч во двојки. Натпреварот беше од хуманитарен карактер, а парите од продажбата на билети ќе се доделат за помош на загрозените во пожарите во Австралија. Надал му даваше инструкции на Ѓоковиќ, а во еден момент му покажа среден прст. Овој момент

(Видео) Надал му покажа среден прст на Ѓоковиќ

(Видео) Надал му покажа среден прст на Ѓоковиќ

Рафаел Надал му покажа среден прст на Ѓоковиќ за време не натпревар во Мелбурн. Двајцата играа заедно во меч во двојки. Натпреварот беше од хуманитарен карактер, а парите од продажбата на билети ќе се доделат за помош на загрозените во пожарите во Австралија. Надал му даваше инструкции на Ѓоковиќ, а во еден момент му покажа среден прст. Овој момент

Надал му покажа среден прст на Ѓоковиќ, реакцијата на Србинот стана вирална (Видео)

Надал му покажа среден прст на Ѓоковиќ, реакцијата на Србинот стана вирална (Видео)

Како загревање за случувањата на Австралија Опен, најголемите тениски ѕвезди во машка и женска конкуренција денеска имаа една хуманитарна цел, со цел да се соберат што е можно повеќе средства за загрозените во ужасните пожари кои ја погодија оваа земја. Медимуте пренесоа дека одиграните ревијални мечеви донеле приход од над 4 милиони австралиски долари

ВИДЕО: Надал со СРЕДЕН ПРСТ му покажа на Ѓоковиќ каде да сервира

ВИДЕО: Надал со СРЕДЕН ПРСТ му покажа на Ѓоковиќ каде да сервира

Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал ги здружија силите на егзибициски натпревар во Австралија. Најголемите тениски ѕвезди беа дел од овој спектакл преку кој беа собрани средства кои ќе се искористат да се намали штетата предизвикана од големите пожари кои ја зафатија земјата. Србинот и Шпанецот беа расположени, а шоуто му припадна на тенисерот од Мајорка