Радовиш со минимален триумф се врати од Прилеп

Ракометарите на Радовиш продолжуваат да се подготвуваат за вториот дел од сезоната во Суперлигата и одиграа контролен натпревар во Прилеп, против истоимената екипа. Иако радовишани беа големи фаворити и се очекуваше лесна победа, на крај прилепчани беа совладани со само три гола разлика, 36-39. Тренерот Мијалов на овој натпревар шанса им даде на помладите