притисни ентер »

Челзи ќе го „нападне“ Мануел Нојер!

Челзи ќе го „нападне“ Мануел Нојер!

Челзи во своите редови го има најскапиот голман во светот, тоа е Кепа Аризабалага, но тренерот Френки Лампард не е задоволен од тоа како брани во последно време шпанскиот репрезентативец. Кепа не се прослави оваа сезона, го има најлошиот процент на одбрани во Премиер лигата. И затоа, според пишувањето на „Билд“, клубот од „Стемфорд“ има намера да го

Челзи ќе го „нападне“ Мануел Нојер!

Челзи ќе го „нападне“ Мануел Нојер!

Челзи во своите редови го има најскапиот голман во светот, тоа е Кепа Аризабалага, но тренерот Френки Лампард не е задоволен од тоа како брани во последно време шпанскиот репрезентативец. Кепа не се прослави оваа сезона, го има најлошиот процент на одбрани во Премиер лигата. И затоа, според пишувањето на „Билд“, клубот од „Стемфорд“ има намера да го

Челзи ќе го „нападне“ Мануел Нојер!

Челзи ќе го „нападне“ Мануел Нојер!

Челзи во своите редови го има најскапиот голман во светот, тоа е Кепа Аризабалага, но тренерот Френки Лампард не е задоволен од тоа како брани во последно време шпанскиот репрезентативец. Кепа не се прослави оваа сезона, го има најлошиот процент на одбрани во Премиер лигата. И затоа, според пишувањето на „Билд“, клубот од „Стемфорд“ има намера да го

Лампард го отпиша Кепа, замената доаѓа од Италија

Лампард го отпиша Кепа, замената доаѓа од Италија

Менаџерот на Челси, Френк Лампард, нема дилеми, и порача на управата дека сака нов голман и неговиот избор е Џанлуиџи Донарума. Италијанскиот репрезентативец не сака да остане во Милан, не верува во проектот на „Сан Сиро“ и веќе одби да седне на маса да преговара за нов договор. Актуелниот му истекува идното лето и неговиот агент, контроверзниот Мино

Челси ќе го менуваат Кепа со Донарума?

Челси ќе го менуваат Кепа со Донарума?

Челси влегуваат во трката за голманот на Милан, Џанлуиџи Донарума, тврди италијанскиот „Калчомеркато“, одлука што може да значи крај на престојот на најскапиот голман на светот, Кепа Аризабалага на „Стемфорд бриџ“. Според италијанските извори, Френк Лампард смета дека Донарума е далеку подобар голман од Кепа, со кого влезе во конфликт оваа сезона по

Челси тргнува по потписот на Донарума

Челси тргнува по потписот на Донарума

Челси, на лето ќе влезе во трка за голманот на Милан, Џаннлуиџи Донарума. „Calciomercato“ пишува дека Френк Лампард се насочил кон голманот на „росоњерите“ кој би бил о идеална замена за Кепа Аризабалага, која летово можно е да го напушти „Стемфорд Бриџ“. Лондончаните ќе имаат тешка задача да го доведат Италјанецот, откако за него интерес пројавија