притисни ентер »

Ладната Битола ја заменија со Скопје, Еурофарм Пелистер на подготовки во „Борис Трајковски“

Ладната Битола ја заменија со Скопје, Еурофарм Пелистер на подготовки во „Борис Трајковски“

Ракометарите на Еурофарм Пелистер поради студеното време и ладната сала „Боро Чурлевски“ во Битола, дел од зимските подготовки ќе одработат во Скопје, во СЦ „Борис Трајковски“. Стратегот Жељко Бабиќ го нема комплетниот тим на располагање со оглед на тоа дека дури деветмина негови ракометари меѓу кои и македонските репрезентативци Велковски, Митревски,

Ладната Битола ја заменија со Скопје, Еурофарм Пелистер на подготовки во „Борис Трајковски“

Ладната Битола ја заменија со Скопје, Еурофарм Пелистер на подготовки во „Борис Трајковски“

Ракометарите на Еурофарм Пелистер поради студеното време и ладната сала „Боро Чурлевски“ во Битола, дел од зимските подготовки ќе одработат во Скопје, во СЦ „Борис Трајковски“. Стратегот Жељко Бабиќ го нема комплетниот тим на располагање со оглед на тоа дека дури деветмина негови ракометари меѓу кои и македонските репрезентативци Велковски, Митревски,

Еурофарм Пелистер на подготовки во Скопје

Еурофарм Пелистер на подготовки во Скопје

Вицешампионот на Македонија и учесник во Лигата на шампионите и во СЕХА-лигата, екипата на битолски Еурофарм Пелистер, реши подготовките за вториот дел од сезоната да ги изработат во Скопје, поради нерешеното греење во салата „Боро Чурлевски“ во Битола. Новиот тренер Жељко Бабиќ се уште го нема на располагање комплетниот тим, со оглед на тоа дека сите

Ладната Битола ја заменија со Скопје, Еурофарм Пелистер на подготовки во „Борис Трајковски“

Ладната Битола ја заменија со Скопје, Еурофарм Пелистер на подготовки во „Борис Трајковски“

Ракометарите на Еурофарм Пелистер поради студеното време и ладната сала „Боро Чурлевски“ во Битола, дел од зимските подготовки ќе одработат во Скопје, во СЦ „Борис Трајковски“. Стратегот Жељко Бабиќ го нема комплетниот тим на располагање со оглед на тоа дека дури деветмина негови ракометари меѓу кои и македонските репрезентативци Велковски, Митревски,

Еурофарм Пелистер доби засилување: По пет месеци пауза се врати Ратајец

Еурофарм Пелистер доби засилување: По пет месеци пауза се врати Ратајец

Екипата на Еурофарм Пелистер го одигра првиот контролен натпревар од зимските подготовки за вториот дел од сезоната во кој ќе се натпреварува на три фронта (СЕХА, Суперлига и Куп на Македонија ). Битолскиот супрелигаш попладнево се сретна со тимот на КЛ7 против кого извојува сигурна победа од 29-22. Според најавите, македонскиот вицешампион најверојатно

Еурофарм Пелистер поуспешен од КЛ7 во првиот зимски „тест“

Еурофарм Пелистер поуспешен од КЛ7 во првиот зимски „тест“

По подготовките во Битола, македонскиот ракометен вицешампион Еурофарм Пелистер денес го одигра првиот контролен натпревар. Избраниците на новиот стратег Жељко Бабиќ за прв противник го имаа амбициозниот прволигаш КЛ7, против кoj извојуваа сигурна победа од 29-22. Во отсуство на репрезентативците кои учествуваа на Европското првенство во Шведска ,