притисни ентер »

Викенд тарифа: Audi RS Q8 го сруши SUV рекордот на Nürburgring

Викенд тарифа: Audi RS Q8 го сруши SUV рекордот на Nürburgring

Новиот RS Q8 на Audi штотуку стана најбрзиот производствен SUV кој некогаш стапнал на патеката на Nurburgring Германскиот супер-SUV забележа зачудувачки 7 минути и 42.253 секунди, со што го победи стариот носител на рекордот, Mercedes-AMG GLC 63 S, за нешто повеќе од 7 секунди. Ова го прави исто толку брз како и Lamborghini Murcielago SuperVeloce и

(ВИДЕО) Погледнете како монструмот на АУДИ го симнал Мерцедес од тронот!

(ВИДЕО) Погледнете како монструмот на АУДИ го симнал Мерцедес од тронот!

Новитетот на Audi е побрз од SUV на Mercedes. SUV-те се нормална појава на Нирбургринг. Отпрвин се восхитувавме на Алфиниот Стелви, а потоа после серија обиди пристигна проклета брзиот Мерцедес. Поконкретно, тој пристигна од Афалтербах,а неговото име е Mercedes-AMG GLC 63 S. Само пред една година го заврши коругот за 7 минути и 49.3 секунди. А сега