притисни ентер »

Страшна сообраќајка во Австрија кај Линц, македонски автобус се судри со камион, осум патници повредени

Страшна сообраќајка во Австрија кај Линц, македонски автобус се судри со камион, осум патници повредени

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион. - Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа со полицијата во Виена, кои

МНР: Двајца македонски патници се тешко повредени, a шест полесно

МНР: Двајца македонски патници се тешко повредени, a шест полесно

Осум патници се повредени, од кои двајца се потешко, но не се во животна опасност и шест се здобиле со полесни повреди, потврдија од МНР. Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа со полицијата во Виена, кои им потврдиле дека во автобусот имало 18 македонски државјани, од кои двајца се потешко повредени, но не се

Осум повредени при сообраќајка на македонски автобус во Австрија (Галерија)

Осум повредени при сообраќајка на македонски автобус во Австрија (Галерија)

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион. – Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа со полицијата во Виена, кои

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале доживеал сообраќајна незгода во Австрија, информираат од Министерството за надворешни работи на Република Македонија, откако стапиле во контакт со македонската амбасада во Виена. Како што информираат од МНР, во автобусот имало 18 македонски државјани. Покрај двајцата

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале доживеал сообраќајна незгода во Австрија, информираат од Министерството за надворешни работи на Република Македонија, откако стапиле во контакт со македонската амбасада во Виена. Како што информираат од МНР, во автобусот имало 18 македонски државјани. Покрај двајцата

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале доживеал сообраќајна незгода во Австрија, информираат од Министерството за надворешни работи на Република Македонија, откако стапиле во контакт со македонската амбасада во Виена. Како што информираат од МНР, во автобусот имало 18 македонски државјани. Покрај двајцата

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале доживеал сообраќајна незгода во Австрија, информираат Министерството за надворешни работи на Република Македонија, откако стапиле во контакт со македонската амбасада во Виена. Како што информираат од МНР, во автобусот имало 18 македонски државјани. Покрај двајцата потешко

МНР: Двајца македонски патници се тешко повредени во Австрија

МНР: Двајца македонски патници се тешко повредени во Австрија

Осум патници се повредени, од кои двајца се потешко, но не се во животна опасност и шест се здобиле со полесни повреди, потврдија од МНР. Осум патници се повредени, од кои двајца се потешко, но не се во животна опасност и шест се здобиле со полесни повреди, потврдија од МНР. „Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа

Двајца потешко и шест полесно повредени во судир на македонски автобус и камион кај Линц

Двајца потешко и шест полесно повредени во судир на македонски автобус и камион кај Линц

Скопје, 11 октомври 2018 (МИА) - Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутринава во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион. - Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Осуммина македонски државјани, од кои двајца потешко, повредени во автобуска несреќа во Австрија

Двајца македонски државјани се потешко повредени, откако автобусот со кој патувале доживеал сообраќајна незгода во Австрија, информираат од Министерството за надворешни работи на Република Македонија, откако стапиле во контакт со македонската амбасада во Виена. Како што информираат од МНР, во автобусот имало 18 македонски државјани. Покрај двајцата

loading...
Двајца потешко, а шест полесно повредени во судар на македонски автобус и камион кај Линц

Двајца потешко, а шест полесно повредени во судар на македонски автобус и камион кај Линц

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион. – Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа со полицијата во Виена, кои

Повредени патници од Македонија  во тешка сообраќајна несреќа во близина на Линц

Повредени патници од Македонија во тешка сообраќајна несреќа во близина на Линц

Од македонското МНР потврдуваат дека во автобусот имало 18 македонски државјани од нив двајца биле со потешки телесни повреди, но надвор од животна опасност, а 6 патнци се полесно повредени. Според австриските медиуми сите повредени се згрижени во болница. По судирот на двете возила камионот натоварен со дрва му се превртела кабината а возчаот останал

Двајца потешко, шестмина полесно повредени во сообраќајката на македонскиот автобус во Австрија, потврди МНР

Двајца потешко, шестмина полесно повредени во сообраќајката на македонскиот автобус во Австрија, потврди МНР

Двајца патници се потешко повредени, но не се во животна опасност, а 6-мина се полесно повредени во судирот на македонскиот автобус со камион близу Линц, Австрија, велат од македонското Министерство за надворешни работи (МНР). „Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа со полицијата во Виена, кои им потврдиле дека

Двајца потешко, а шест полесно повредени во судар на македонски автобус и камион кај Линц

Двајца потешко, а шест полесно повредени во судар на македонски автобус и камион кај Линц

Две лица се потешко повредени, но не се во животна опасност, а шест лица се полесно повредени во сообраќајката која се случила изутрината, во 6 часот, во близина на Линц, Австрија. Во несреќата се судриле македонски автобус и товарен камион. – Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа со полицијата во Виена, кои

Автобус од Македонија се расипал и предизвикал несреќа во Австрија, двајца македонски патници тешко повредени

Автобус од Македонија се расипал и предизвикал несреќа во Австрија, двајца македонски патници тешко повредени

Автобус за меѓународен патнички превоз од Македонија се расипал на автопат во Линц, Австрија, рано изутрина. Откако се престроил на првата лента и застанал, одзади бил удрен од камион за превоз на дрва, по што 18-мина се здобиле со повреди. Автопатот беше затворен за сообраќај.неколку часа. Автобусот патувал кон Германија. Деветмина патници се потешко

МНР: Двајца македонски патници се тешко повредени, а шест полесно

МНР: Двајца македонски патници се тешко повредени, а шест полесно

Осум патници се повредени, од кои двајца се потешко, но не се во животна опасност и шест се здобиле со полесни повреди, потврдија од МНР. „Колегите од Амбасадата на Република Македонија во Виена телефонски се слушнаа со полицијата во Виена, кои им потврдиле дека во автобусот имало 18 македонски државјани, од кои двајца се потешко повредени, но не се

Нови детали за сообраќајката во Австрија: Двајца патници од македонскиот автобус се борат за живот

Нови детали за сообраќајката во Австрија: Двајца патници од македонскиот автобус се борат за живот

Тешка сообраќајка се случи утринава во 6 часот во Австрија на автопатот Линц. Во сообраќајката учествувале македонски автобус и товарен камион. Во автобусот имало 18 македонски државјани, од кои 2 лица се потешко повредени, но не се во животна опасност и 6 лица се полесно повредени, дознава Пресс24 . Нема детали за името на компанијата и превозникот

9 повредени во судар на македонски автобус и камион со дрва во Австрија

9 повредени во судар на македонски автобус и камион со дрва во Австрија

Деветмина патници се потешко повредени во судирот меѓу македонски автобус и товарен камион утринава околу 6 часот на автопатот близу Линц, Австрија. Според австриските медиуми , во судирот се превртела и кабината на камионот товарен со трупци, а возачот останал заробен внатре. Во автобусот имало 18 патници. Тројца се потешко, а 6 полесно повердени

МНР потврди: Осум македонски државјани повредени во Австрија

МНР потврди: Осум македонски државјани повредени во Австрија

Македонското Министерство за надворешни работи потврди дека во сообраќајната несреќа што утрово се случи во Австрија има повредено и македонски државјани. Две лица со потешки и осум со полесни повреди се здобиле по судир на македонски автобус, во кој се превезувале 18 патници и камион. Тешко повредените не се во животна опасност, велат од МНР. Несреќата