притисни ентер »

Претставени iPad со 10,2-инчен екран и Apple Watch 5 (ВИДЕО)

Претставени iPad со 10,2-инчен екран и Apple Watch 5 (ВИДЕО)

Најдостапниот iPad модел влегува во својата седма генерација со нов, поголем 10,2-инчен дисплеј со 3,5 милиони пиксели. Добива процесор A10 Fusion, кој излегува дека е двојно побрз од најпродаваниот лаптоп во САД оваа година, се вели во презентацијата. Моделот сега ќе има можност да се поврзе со тастатура, со поддршка за Apple Pencil. Компанијата ветува

Apple TV+ е сериозен конкурент на Netflix

Apple TV+ е сериозен конкурент на Netflix

Apple вчера претстави неколку нови уреди, меѓу кои и три модела на Iphone, Ipad и нов паметен часовник. Но покрај тоа, компанијата потсети и на својот нов бизнис, којшто постепено станува поважен од хардвер уредите – дигиталните услуги слични на оние на Netflix. Тие услуги уживаат голема популарност, поради тоа што нудат пристап до огромен избор содржини

Официјално iOS 13: Еве кога ќе биде достапен!

Официјално iOS 13: Еве кога ќе биде достапен!

Android 10 е веќе достапен на глобално ниво, а сега и Apple го претстави својот нов оперативен систем заедно со iPhone серијата!. Лошите вести се што iOS 13 не е достапен за голем број од постарите уреди, кои отсега ќе бидат заглавени со iOS 12. Ова се уредите кои ќе го добијат новиот оперативен систем: 2019 iPhone Models iPhone XS iPhone XS Max iPhone

Apple ги претстави новите iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max

Apple ги претстави новите iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max

Аpple вчера имаше бурен ден и претстави купче нови уреди. iPhone 11 доби повеќе варијации. Одиме по ред. Наследникот на iPhone XR се вика iPhone 11 . Новиот уред ќе биде достапен во 6 бои, има 6,1 инчен дисплеј и доаѓа со две камери за широкоаголно снимање. Новите камери пружаат поширок распон на опции за снимање видео во 4К при 60 слики во секунда,

Apple сериозен конкурент на Netflix

Apple сериозен конкурент на Netflix

Apple вчера претстави неколку нови уреди, меѓу кои и три модела на Iphone, Ipad и нов паметен часовник. Но покрај тоа, компанијата потсети и на својот нов бизнис, којшто постепено станува поважен од хардвер-уредите – дигиталните услуги слични на оние на Netflix. Тие услуги уживаат голема популарност, поради тоа што нудат пристап до огромен избор содржини

Официјално: Ова се iPhone 11, iPhone 11 Pro и 11 Pro Max

Официјално: Ова се iPhone 11, iPhone 11 Pro и 11 Pro Max

Конечно! Ова е новата iPhone серија на Apple:. iPhone 11 е директен следбеник на минатогодишниот iPhone XR. Го има истиот дизајн од стакло и метал со 6.1 инчен дисплеј. Станува збор за ист Liquid Retina LCD панел и иста резолуција како кај XR. Големата приказна е кај камерите на iPhone 11 - има 12 мегапикселен главен, заедно со втор сензор од 12 мегапиксели

Нови уреди: Епл сериозен конкурент на Нетфликс

Нови уреди: Епл сериозен конкурент на Нетфликс

Епл вчера претстави неколку нови уреди, меѓу кои и три модела на „Ајфон“, поевтин „Ајпад“ и нов паметен часовник. Но покрај тоа, компанијата потсети и на својот нов бизнис, којшто постепено станува поважен од хардвер-уредите – дигиталните услуги слични на оние на Нетфликс. Тие услуги уживаат голема популарност, поради тоа што нудат пристап до огромен

Епл сериозен конкурент на Нетфликс

Епл сериозен конкурент на Нетфликс

Епл вчера претстави неколку нови уреди, меѓу кои и три модела на „Ајфон“, поевтин „Ајпад“ и нов паметен часовник. Но покрај тоа, компанијата потсети и на својот нов бизнис, којшто постепено станува поважен од хардвер-уредите – дигиталните услуги слични на оние на Нетфликс. Тие услуги уживаат голема популарност, поради тоа што нудат пристап до огромен

Кои ќе бидат цените на iPhone XR и iPhone 8?

Кои ќе бидат цените на iPhone XR и iPhone 8?

Apple вчера ги презентираше новите смартфони во премиум класата iPhone 11, iPhone 11 Pro и iPhone 11 Pro Max, но во својата понуда ќе ги задржи постарите и квалитетни модели iPhone XR и iPhone 8. Овие уреди ќе добијат голем попуст во продажбата. Така iPhone 8 во Европа ќе може да се купи по цена од 500 евра, додека пак ланскиот основен модел со 64

Епл сериозен конкурент на Нетфликс

Епл сериозен конкурент на Нетфликс

Епл вчера претстави неколку нови уреди, меѓу кои и три модела на „Ајфон”, поевтин „Ајпад” и нов паметен часовник. Но покрај тоа, компанијата потсети и на својот нов бизнис, којшто постепено станува поважен од хардвер-уредите – дигиталните услуги слични на оние на Нетфликс. Тие услуги уживаат голема популарност, поради тоа што нудат пристап до огромен

„Епл“ го претстави „ајфон 11“, има повеќе камери и најбрз процесор на светот

„Епл“ го претстави „ајфон 11“, има повеќе камери и најбрз процесор на светот

„Епл“ ги претстави своите нови три смартфони „ајфон 11“, кои содржат повеќе камери од порано и процесор што е надграден да биде побрз додека троши помалку батерија. Од компанијата кажаа дека батеријата на двата Про модела ќе трае четири-пет часа подолго отколку кај нивните претходници. Сепак, новите модели не поддржуваат 5Г, делумно и затоа што „Интел“

Apple: Промотивни видеа за iPhone 11 и iPhone 11 Pro

Apple: Промотивни видеа за iPhone 11 и iPhone 11 Pro

Откако официјално беа претставени новите уреди, Apple сподели неколку видеа на YouTube промовирајќи ги нивните карактеристики:. Видеото за iPhone 11 започнува промовирајќи ги неговите камери  (12MP главна + 12MP широкоаголна), ја спомнува подобрата водоотпорност и неговата издржлива батерија. Видеото за iPhone 11 Pro е фокусирано на целото производство

Пристигнаа новите модели на АЈфон, а ова се спецификациите и цените (ФОТО)

Пристигнаа новите модели на АЈфон, а ова се спецификациите и цените (ФОТО)

Како што се очекуваше, „Епл“ продолжи да ги нуди своите модели на iPhone во повеќе димензии и опсег на цени за да им даде на клиентите поголем избор. Минатата година добивме iPhone XS (5,8 инчи), iPhone XS Max (6,5 инчи) и iphone XR (6,1 инчи). loading... И, добивме слична ситуација оваа година. фото: printscreen YouTube/Apple Гласините посочија на

ЕКСКЛУЗИВНО: Apple ги претстави iPhone 11, iPhone 11 Pro и Pro Max (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНО: Apple ги претстави iPhone 11, iPhone 11 Pro и Pro Max (ВИДЕО)

Apple денеска ја претстави 11. генерација на својот најпопуларен уред – iPhone. Како што истакна Извршниот директор, Тим Кук, ова е најдобриот паметен телефон досега, а пристигнува во три верзии. iPhone 11 е наследник на iPhone XR, а направен е од стакло и алуминиум и доаѓа со променет дизајн на задната страна, поради додадената втора камера. Доаѓа

ЕКСКЛУЗИВНО: Apple ги претстави iPhone 11, iPhone 11 Pro и Pro Max (ВИДЕО)

ЕКСКЛУЗИВНО: Apple ги претстави iPhone 11, iPhone 11 Pro и Pro Max (ВИДЕО)

Apple денеска ја претстави 11. генерација на својот најпопуларен уред – iPhone. Како што истакна Извршниот директор, Тим Кук, ова е најдобриот паметен телефон досега, а пристигнува во три верзии. iPhone 11 е наследник на iPhone XR, а направен е од стакло и алуминиум и доаѓа со променет дизајн на задната страна, поради додадената втора камера. Доаѓа

Три нови iPhone телефони, iPad, Apple Watch најавени во Театарот Стив Џобс

Три нови iPhone телефони, iPad, Apple Watch најавени во Театарот Стив Џобс

Вообичаено во овој период од годината се најавите на новите телефони за Apple и Google. Овојпат први својата презентација ја одржа Apple. Од салата Стив Џобс дознавме повеќе за следната генерација производи на Apple. Вообичаено овие настанати  започнуваат со кусо обраќање на Тим Кук, но овојпат овој дел беше прескокнат и веднаш започнаа презентациите

iPhone 11 го стартува походот со фантастична камера и графика

iPhone 11 го стартува походот со фантастична камера и графика

Apple одржа квалитетна промоција на новите производи меѓу кои приматот го има триото на нови смартфони од iPhone 11 генерацијата. Pro моделите како дел од премиум понудата доаѓаат со неколку фантастични промени, како што е тројната главна камера која нуди врвни резултати при сликање и снимање. Леќата со ултра широка камера е главен додаток на модулот

Вечерва пристигнуваат три нови модели на iPhone, еве која клучна карактеристика ќе им недостасува!

Вечерва пристигнуваат три нови модели на iPhone, еве која клучна карактеристика ќе им недостасува!

Вечерва од 19 часот Apple лансира нов iPhone. Очекувано, ќе има три модели, наследници на „буџетскиот“ телефон iPhone XR, iPhone XS како и моделот со супер големина iPhone XS Max. Се верува дека сите ќе носат ознака iPhone 11 но и додаток, во зависност пред се од големината на екранот. Она што е сигурно е дека Apple ниту еден од овие уреди не го опремил

Apple по прв пат во живо на YouTube ќе го пренесува претставувањето на новиот iPhone 11

Apple по прв пат во живо на YouTube ќе го пренесува претставувањето на новиот iPhone 11

Apple најави дека по прв пат во живо на YouTube ќе го пренесува претставувањето на новиот iPhone 11, а свечениот настан ќе се случи денес. На Youtube веќе е достапен линк на кој е наведено дека видеото ќе стартува во живо на 10 септември во 19 часот. Минатата година Apple преку Twitter го пренесуваше настанот на кој беше претставен претходниот iPhone