притисни ентер »

Драма на небото: Се расипал авионот на кошаркарите на Црвена Звезда

Драма на небото: Се расипал авионот на кошаркарите на Црвена Звезда

Кошаркарите на Црвена Звезда доживеале голема драма на летот за Милано, каде што треба да играат натпревар од Евролигата со Олимпија. Во текот на летот од Белград било констатирано дека авионот има дефект, па се вратиле во главниот град на Србија. Авионот, кој требало да полета во 18.15 часот доцнел 15 минути, но над Бањалука било констатиран проблемот,

Драма во авионот на Црвена Звезда!

Драма во авионот на Црвена Звезда!

Експедицијата на актуелниот АБА шампион се соочи со многу проблеми при патувањето за Милано каде треба да се сретне со Армани во новото коло од Евролигата. Кошаркарите тргнале кон Италија во 18:30 часот по 15-минутно доцнење, но над Бања Лука е забележан проблем со авионот поради што е вратен во Белград. По направениот сервис, тимот на Звезда, сепак,