притисни ентер »

Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

Премиерот Зоран Заев изутринава имал работен состанок со првите одговорни лица на институциите, кои имаат надлежност во врска со бегството на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков. Заев, како што посочуваат од Владата, состанокот го свикал со цел директно и лично да се информира за сите аспекти на случувањата изминатите денови, за истрагата и за чекорите

НЕОФИЦИЈАЛНО: Спасовски денеска ќе си поднесе оставка поради бегството на Мијалков?

НЕОФИЦИЈАЛНО: Спасовски денеска ќе си поднесе оставка поради бегството на Мијалков?

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, денеска најверојатно ќе си поднесе оставка од функцијата, се шпекулира во партиски кругови. Како што објави порталот Плусинфо, а веста ја пренесоа и други медиуми, причина за оставката е бегството на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков, кого полицијата не успеа да го пронајде на домашната адреса за да

Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

Премиерот Зоран Заев изутринава имал работен состанок со првите одговорни лица на институциите, кои имаат надлежност во врска со бегството на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков. Заев, како што посочуваат од Владата, состанокот го свикал со цел директно и лично да се информира за сите аспекти на случувањата изминатите денови, за истрагата и за чекорите

Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

Премиерот Зоран Заев изутринава имал работен состанок со првите одговорни лица на институциите, кои имаат надлежност во врска со бегството на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков. Заев, како што посочуваат од Владата, состанокот го свикал со цел директно и лично да се информира за сите аспекти на случувањата изминатите денови, за истрагата и за чекорите

Мијалков има чешко државјанство и лична карта - на распит во МВР повикани и други негови блиски

Мијалков има чешко државјанство и лична карта - на распит во МВР повикани и други негови блиски

Вчера во полиција беа повикани синовите, сопругата и братот на екс директорот на УБК Сашо Мијалков, по кого веќе е издадена и меѓународна потерница. Мијалков стана недостапен за институциите неколку дека пред да му биде изречена првостепената пресуда во предметот за масовното прислушување „Таргет-Тврдина“ Според информациите на Телма , Сашо Мијалков

Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

Премиерот Зоран Заев изутринава имал работен состанок со првите одговорни лица на институциите, кои имаат надлежност во врска со бегството на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков. Заев, како што посочуваат од Владата, состанокот го свикал со цел директно и лично да се информира за сите аспекти на случувањата изминатите денови, за истрагата и за чекорите

Влада: Надлежните институции да го лоцираат Мијалков!

Влада: Надлежните институции да го лоцираат Мијалков!

Премиерот Зоран Заев изутринава имал работен состанок со првите одговорни лица на институциите, кои имаат надлежност во врска со бегството на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков. Заев, како што посочуваат од Владата, состанокот го свикал со цел директно и лично да се информира за сите аспекти на случувањата изминатите денови, за истрагата и за чекорите

Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

Заев, како што посочуваат од Владата, состанокот го свикал со цел директно и лично да се информира за сите аспекти на случувањата изминатите денови, за истрагата и за чекорите кои институциите ги преземаат. -Премиерот стои цврсто на неговите јасни и јавно изнесени позиции дека сите надлежни институции, согласно своите надлежности имаат обврска да го

Брифинг од Владата: Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

Брифинг од Владата: Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

Премиерот Зоран Заев изутринава имал работен состанок со првите одговорни лица на институциите, кои имаат надлежност во врска со бегството на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков. Заев, како што посочуваат од Владата, состанокот го свикал со цел директно и лично да се информира за сите аспекти на случувањата изминатите денови, за истрагата и за чекорите

Заев разговарал со надлежните за случајот „Бегство на Мијалков“, бара одговори за истрагата

Заев разговарал со надлежните за случајот „Бегство на Мијалков“, бара одговори за истрагата

Премиерот Зоран Заев денеска изутрина имал работен состанок со првите одговорни лица, претставници на институциите кои имаат надлежност во случајот „Бегство на Мијалков“ за директно и лично да се информира за сите аспекти на случувањата изминатите денови, за истрагата и за чекорите кои институциите ги преземаат. Како што велат од Владата, Заев стои

МИНИСТРИ, ДИРЕКТОРИ, ОБВИНИТЕЛИ, СУДИИ - високи тонови во Кабинетот на Заев за бегството на Мијалков

МИНИСТРИ, ДИРЕКТОРИ, ОБВИНИТЕЛИ, СУДИИ - високи тонови во Кабинетот на Заев за бегството на Мијалков

Вистина е дека премиерот Зоран Заев утрово имал состанок и сериозно побарал одговорност и дејствување од одговорните лица во сите институции надлежни за бегството на Мијалков. Ова за Фактор како брифинг го потврдуваат од Владата. Според сознанијата, на средбарта биле повиканио двајца министри, неколку директори на агенции, како и први лица во обвинителствата

Обвинителите два дена паничеле во полиција и во судот да побрзаат оти Мијалков ќе им избега

Обвинителите два дена паничеле во полиција и во судот да побрзаат оти Мијалков ќе им избега

Ден по исчезнувањето на обвинетиот ексдиректор на УБК Сашо Мијалков пред пресудата на 26 февруари за масовното незаконско прислушување, не се знае ниту каде е, ниту пак кој му помогнал мистериозно да исчезне во неделата (21 февруари) навечер. Засега само Обвинителството зборува за случајот, Кривичниот суд даде техничко соопштение, а од МВР ни збор

Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

Заев ги повикал на состанок одговорните лица на институциите надлежни за бегството на Мијалков

– Премиерот Зоран Заев изутринава имал работен состанок со првите одговорни лица на институциите, кои имаат надлежност во врска со бегството на ексдиректорот на УБК, Сашо Мијалков. Заев, како што посочуваат од Владата, состанокот го свикал со цел директно и лично да се информира за сите аспекти на случувањата изминатите денови, за истрагата и за чекорите

Случајот Мијалков- атомска бомба за кредибилитетот на владата

Случајот Мијалков- атомска бомба за кредибилитетот на владата

Додека не се знае ниту каде е поранешниот шеф на УБК Сашо Мијалков, ниту пак кој е одговорен што е недостапен за надлежните поранешниот министер за внатрешни работи Павле Трајанов и Марко Трошановски од Институтот за демократија велат дека е неопходна и политичка и кривична одговорност. Ден откако надлежните не можат да го пронајдат поранешниот шеф