притисни ентер »

Озил и Колашинац се подготвени за враќање на терен

Озил и Колашинац се подготвени за враќање на терен

Тренерот на лондонски Арсенал, Унаи Емери вели дека Месут Озил и Сеад Колашинац се ментално стопроценти подготвени за мечот со Барнли во второто коло од Премиерлигата. За потсетување, овие двајца фудбалери го пропуштија премиерниот меч на „топчиите“ минатиот виканд против Њукасл (Арсенал славеше гостинска победа со 0-1) затоа што пред 3 недели беа

Емери се огласи за ситуацијата со Колашинац и Озил

Емери се огласи за ситуацијата со Колашинац и Озил

Сеад Колашинац и Месут Озил денес конечно се појавија на тренингот на Арсенал. Колашинац и Озил отсуствуваа од тренинзите и натпреварите на Арсенал некое време поради обидот за грабеж кој им се случи пред неколку недели. Тандемот на Арсенал беше мета на двајца разбојници кои се обидоа да ги ограбат, но не успеаа во тоа. Босанскиот фудбалер излезе да

Озил и Колашинац им се вратија на тренинзите во Арсенал

Озил и Колашинац им се вратија на тренинзите во Арсенал

Добри вести пристигнаа од Англија за навивачите на „Топџиите“ откако Месут Озил и Сеад Колашинац се појавиле на денешниот тренинг. Плејмејкерот и дефанзивецот имаа проблеми со закани и вербални и физички пресметки со припадници на криминалното подземје во Лондон но откако сите проблеми биле решени а напаѓачите уапсени, двајцата играчи ќе можат да му

Колашинац и Озил со обезбедување пристигнаа на тренинг

Колашинац и Озил со обезбедување пристигнаа на тренинг

Сеад Колашинац и Месут Озил по кратко отсуство се вратија на тренинг на Арсенал. Тие двајца беа отсутни поради крадци, кои ги нападнаа на крајот на јули. Ѕвездите на Арсенал и понатаму се наоѓаат под 24-часовна заштита, а околу нивните куќи може да се забележат кучиња-чувари, а денеска се осмелија да пристигнат и на тренинг. Колашинац стигна во кампот

Колашинац и Озил со обезбедување се појавиле на тренингот на Арсенал

Колашинац и Озил со обезбедување се појавиле на тренингот на Арсенал

Сеад Колашинац и Месут Озил после отсуството се појавиле на тренингот на Арсенал, пишуваат британските медиуми. Двајцата фудбалери не беа отсутни поради повреда или слаба форма туку поради веќе добро познатата ситуација со разбојниците кои кон крајот на јули ги нападнаа. Иако претпазливоста се уште е присустна изгледа дека ситуацијата полека се смирува

Месут Озил се појави после пет дена (ФОТО)

Месут Озил се појави после пет дена (ФОТО)

Германскиот фудбалер Месут Озил конечно се појави во јавноста. После пет дена криење поради заканите упатени кон него и Сеад Колашинаец ѕвездата на Арсенал конечно се појави во јавноста. Озил излезе од својот дом во придружбан а силно обезбедување, седна на задното седиште и во придружба на уште неколку возила беше испратен од неговиот дом. Не е познато

Станува сериозно – Озил и Колашинац ги чуваат и кучиња-чувари (фото)

Станува сериозно – Озил и Колашинац ги чуваат и кучиња-чувари (фото)

Фудбалерите на лондонски Арсенал, Сеад Колашинац и Месут Озил го пропуштија отворањето на сезоната во Премиерлигата и не беа дел од тимот на „топчиите“ кои забележаа победа од 0-1 нагости кај Њукасл. Причината не е повреда или слаба форма туку веќе добро познатата ситуација со разбојниците кои ги нападнаа фудбалерите пред еден лондонски ресторан. Босанскиот

Станува сериозно – Озил и Колашинац ги чуваат и кучиња-чувари (фото)

Станува сериозно – Озил и Колашинац ги чуваат и кучиња-чувари (фото)

Фудбалерите на лондонски Арсенал, Сеад Колашинац и Месут Озил го пропуштија отворањето на сезоната во Премиерлигата и не беа дел од тимот на „топчиите“ кои забележаа победа од 0-1 нагости кај Њукасл. Причината не е повреда или слаба форма туку веќе добро познатата ситуација со разбојниците кои ги нападнаа фудбалерите пред еден лондонски ресторан. Босанскиот

ФОТО: Озил и Колашинац во паника, кучиња чувари внимаваат нивните домови

ФОТО: Озил и Колашинац во паника, кучиња чувари внимаваат нивните домови

Месут Озил и Сеад Колашинац се во паничен страв  по нападот на разбојници во Лондон, тие не играа на првата средба на Арсенал во Премиерлигата од безбедносни причини. Англиските медиуми објавија дека двајца разбојници се уапсени пред домовите на двајцата фудбалери на Арсенал, наводно станува збир за припадници на групата која претходно ги нападна.

По нападот ни трага ни глас од фудбалерот: Целиот свет се загрижи за Озил откако дозна како се обезбедува неговиот дом во Лондон (ФОТО)

По нападот ни трага ни глас од фудбалерот: Целиот свет се загрижи за Озил откако дозна како се обезбедува неговиот дом во Лондон (ФОТО)

По нападот ни трага ни глас од фудбалерот: Целиот свет се загрижи за Озил откако дозна како се обезбедува неговиот дом во Лондон (ФОТО) Фудбалерот на Арсенал Месут Озил заедно со соиграчот Сеад Колашинац минуваат низ проблематичен период низ животот. Се започна кон крајот на јули кога двајцата фудбалери беа мета на грабеж. Колашинац тогаш излезе од

Од Озил „ни трага ни гласа“: Погледнете какво обезбедување го чува неговиот дом (ФОТО)

Од Озил „ни трага ни гласа“: Погледнете какво обезбедување го чува неговиот дом (ФОТО)

Фудбалерот на Арсенал Месут Озил заедно со соиграчот Сеад Колашинац минуваат низ проблематичен период низ животот. Се започна кон крајот на јули кога двајцата фудбалери беа мета на грабеж. Колашинац тогаш излезе од автомобилот на Озил и тргна да се пресметува со разбојниците. На крајот добро се заврши за двајцата, но бандата сега започна да го возвраќа