притисни ентер »

Претходно осудуван насилник од Чашка пијан се обидел да силува жена од Негорци

Претходно осудуван насилник од Чашка пијан се обидел да силува жена од Негорци

Гевгелиското основното јавно обвинителство поведе истрага против жител на селото Мелница во општина Чашка, кој пијан се обидел да силува жена од Негорци. Настанот се случил на 12 јануари откако осомничениот се опил со 1,66 промили алкохол во крвта и отишол во домот на жената кажувајќи и дека сака да ја земе за жена нејзината ќерка. Жената го одбила,

ОЈО отвори истрага против жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

ОЈО отвори истрага против жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци. Осомничениот, информираат од ОЈО, се обидел да стори кривично дело „силување“ од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот

Претходно осудуван насилник од Чашка пијан се обидел да силува жена од Негорци

Претходно осудуван насилник од Чашка пијан се обидел да силува жена од Негорци

Гевгелиското основното јавно обвинителство поведе истрага против жител на селото Мелница во општина Чашка, кој пијан се обидел да силува жена од Негорци. Настанот се случил на 12 јануари откако осомничениот се опил со 1,66 промили алкохол во крвта и отишол во домот на жената кажувајќи и дека сака да ја земе за жена нејзината ќерка. Жената го одбила,

Педофил барал  ЖЕНА ДА МУ ЈА ДАДЕ ЌЕРКА И - Кога го одбила се обидел да изврши обљуба

Педофил барал ЖЕНА ДА МУ ЈА ДАДЕ ЌЕРКА И - Кога го одбила се обидел да изврши обљуба

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци. Осомничениот, информираат од ОЈО, се обидел да стори кривично дело „силување“ од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот

Претходно осудуван насилник од Чашка пијан се обидел да силува жена од Негорци

Претходно осудуван насилник од Чашка пијан се обидел да силува жена од Негорци

Гевгелиското основното јавно обвинителство поведе истрага против жител на селото Мелница во општина Чашка, кој пијан се обидел да силува жена од Негорци. Настанот се случил на 12 јануари откако осомничениот се опил со 1,66 промили алкохол во крвта и отишол во домот на жената кажувајќи и дека сака да ја земе за жена нејзината ќерка. Жената го одбила,

Педофил барал  ЖЕНА ДА МУ ЈА ДАДЕ ЌЕРКА И - Кога го одбила се обидел да изврши обљуба

Педофил барал ЖЕНА ДА МУ ЈА ДАДЕ ЌЕРКА И - Кога го одбила се обидел да изврши обљуба

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци. Осомничениот, информираат од ОЈО, се обидел да стори кривично дело „силување“ од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот

Притвор за жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

Притвор за жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

Скопје, 14 јануари 2020 (МИА) – Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци. Осомничениот, информираат од ОЈО, се обидел да стори кривично дело „силување“ од член 186 став

ОЈО отвори истрага против жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

ОЈО отвори истрага против жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци. Осомничениот, информираат од ОЈО, се обидел да стори кривично дело „силување“ од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот

Пијан маж се обидел да силува жена од село Негорци

Пијан маж се обидел да силува жена од село Негорци

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци. Осомничениот, информираат од ОЈО, се обидел да стори кривично дело „силување" од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот

ОЈО отвори истрага против жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

ОЈО отвори истрага против жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

– Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци. Осомничениот, информираат од ОЈО, се обидел да стори кривично дело „силување“ од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот

Жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

Жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

Сппоред Јавно обвинителство на Република  Македонија,осомничениот жител на селото Мелница, општина Чашка, на 12 јануари со употреба на сила се обидел да присили на обљуба една жена од селото Негорци. Откако самиот се довел во состојба на пијанство со 1,66 грам промили алкохол во крвта, тој отишол во домот на оштетената и започнал разговор со неа дека

Пијан маж се обидел да силува жена, за чија ќерка сакал да се ожени

Пијан маж се обидел да силува жена, за чија ќерка сакал да се ожени

Жител на Чашка е под истрага бидејќи пред два дена пијан се обидел да силува жена од селото Негорци, чија ќерка сакал да ја земе за жена. Тој и физички ја нападнал жената, а соседите успеале да ја одбранат. „Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против лице осомничено дека се обидело да стори кривично дело – Силување од член

Поведена истражна постапка против лицето осомничено за обид на силување во Негорци

Поведена истражна постапка против лицето осомничено за обид на силување во Негорци

Осомничениот жител на селото Мелница, општина Чашка, на 12 јануари со употреба на сила се обидел да присили на обљуба една жена од селото Негорци. Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против лице осомничено дека се обидело да стори кривично дело – Силување од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот законик. Осомничениот

Драма во Негорци: Пијан и влегол дома и се обидел да ја силува-  ја удирал по главата и телото, ја спасиле соседите

Драма во Негорци: Пијан и влегол дома и се обидел да ја силува- ја удирал по главата и телото, ја спасиле соседите

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против лице осомничено дека се обидело да стори кривично дело – Силување од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот законик. Осомничениот жител на селото Мелница, општина Чашка, на 12 јануари со употреба на сила се обидел да присили на обљуба една жена од селото Негорци. Откако

Пијан дошол да ја земе за жена ќерката, па се обидел да ја силува мајката

Пијан дошол да ја земе за жена ќерката, па се обидел да ја силува мајката

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против лице осомничено дека се обидело да стори кривично дело – Силување од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот законик. Осомничениот жител на селото Мелница, општина Чашка, на 12 јануари со употреба на сила се обидел да присили на обљуба една жена од селото Негорци. Откако

Истрага против жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

Истрага против жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци. Осомничениот, информираат од ОЈО, се обидел да стори кривично дело „силување“. – Откако самиот се довел во состојба на пијанство

ОЈО отвори истрага против жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

ОЈО отвори истрага против жител на Чашка осомничен за обид за силување во Негорци

Основното јавно обвинителство Гевгелија поведе истражна постапка против жител на селото Мелница, општина Чашка осомничен дека на 12 јануари годинава со употреба на сила се обидел да присили на обљуба жена од селото Негорци. Осомничениот, информираат од ОЈО, се обидел да стори кривично дело „силување“ од член 186 став 1 во врска со член 19 од Кривичниот

Обид за силување во Негорци, сторителот пронајден по еден час

Обид за силување во Негорци, сторителот пронајден по еден час

Денес меѓу 14:00 и 14:30 часот во село Негорци во семејната куќа врз Ј.Т. од страна на непознат сторител е извршено кривично дело “Обид за силување”, информираа попладнево од СВР Струмица. -По пријавувањето на настанот веднаш се преземени итни службени мерки и активности со координирање на сите служби на теренот, при што по еден час е пронајден сторителот

Обид за силување во Негорци, сторителот уапсен

Обид за силување во Негорци, сторителот уапсен

Обид за силување во Негорци, сторителот уапсен Во текот на денeшниот ден, меѓу 14 и 14.30 часот, во село Негорци во семејната куќа непознат сторител се обидел да ја силува врз Ј.Т., информираат од СВР Струмица. – По пријавувањето на настанот веднаш се преземени итни службени мерки и активности со координирање на сите служби на теренот, при што по еден