Хобито на Герет Бејл поради кое Зидан беснее и кое му поттикнува повреди

Иднината на Бејл е под прашање: Велшанецот не сака да си оди, Реал е спремен да го продаде за 80 милиони евра, но на Бернабеу не стигнала никаква понуда до сега. Зидан има нешто против Бејл. Во саботата, пред мечот со Баерн Минхен од Интернационалниот Куп, Зидан рекол дека Велшанецот е близу до заминување: „Се надевам дека скоро ќе оди. Тоа ќе биде