притисни ентер »

Чави Пасквал седнува на клупата на Зенит

Чави Пасквал седнува на клупата на Зенит

Чави Пасквал е назначен за нов тренер на рускиот евролигаш, Зенит Санкт Петерсбург. Пасквал на клупата на рускиот клуб ќе го замени Жоан Плаза кој доби отказ по серијата лоши резултати. Клубот од Санкт Петерсбург имаше големи амбиции во Евролигата бидејќи пред почетокот на сезоната беа вложени големи средства, но бидејќи резултатите изостанаа, цехот

Тренерска смена во Зенит

Тренерска смена во Зенит

Рускиот евролигаш, Зенит одлучи да се раздели со искусниот шпански стратег Жоан Плаза. Слабите резултати во Евролигата во која рускиот тим има само седум победи и се наоѓа на претпоследната позиција на табелата, беа главниот фактор за разделбата меѓу Зенит и Плаза. „Ти благодариме тренеру за се што направи и ти посакуваме многу среќа во понатамошниот

ОФИЦИЈАЛНО:  Жоан Плаза веќе не е тренер на Зенит (ФОТО)

ОФИЦИЈАЛНО: Жоан Плаза веќе не е тренер на Зенит (ФОТО)

Управата на Зенит од Санкт Петерсбург официјално ја раскина соработката со шпанскиот стратег Жоан Плаза. BC Zenit parts ways with head coach Joan Plaza. We thank coach for the work and wish all the best in future. pic.twitter.com/yZjWF88cnA — Basketball club Zenit (@zenitbasket) February 12, 2020 Зенит го раскина договорот со Плаза. До прекин на соработката