притисни ентер »

Во драматичен меч по две продолженија Бостон го победи Клиперс (ВИДЕО)

Во драматичен меч по две продолженија Бостон го победи Клиперс (ВИДЕО)

Бостон и Лос Анџелес Клиперс одиграа драматичен натпревар кој беше решен дури по две продолженија, домаќините победија со 141:133. Во регуларниот тек од мечот двете екипи се менуваа во водство, само во еден момент Бостоин имаше двоцифрена предност и од од десет поени разлика 72:62. Но Клиперс се вратија и на крајот со тројка успеаа да дојдат до продолженија

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги совлада гостите Л.А. Клиперс со 141-133 по две продолженија во дуел од регуларната сезона во НБА. По 48 минути, дуелот заврши 114:114, при што Кемба Вокер испушти на домаќините да им ја донесе победата со сирената. Пп првото продолжение повторно немаше победник – 127: 127, со тоа што Бостон повторно го имаше последниот напад, но Џејсон Тејтум

Две продолженија во Бостон, Тејтум им пресуди на Клиперс (Видео)

Две продолженија во Бостон, Тејтум им пресуди на Клиперс (Видео)

Во последниот меч пред почетокот на Ол стар викендот во Чикаго кошаркарите на Бостон Селтикс и Лос Анџелес Клиперс им приредија вистински спектакл на навивачуте. Селтикс по две продолженија извојуваа победа 141:133. Играч на натпреварот во „ТВ Гарден“ во Бостон беше Џејсон Тејтум со 39 поени и девет скока. Брилијантен беше и Маркус Смарт со 31 поен,

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги совлада гостите Л.А. Клиперс со 141-133 по две продолженија во дуел од регуларната сезона во НБА. По 48 минути, дуелот заврши 114:114, при што Кемба Вокер испушти на домаќините да им ја донесе победата со сирената. Пп првото продолжение повторно немаше победник – 127: 127, со тоа што Бостон повторно го имаше последниот напад, но Џејсон Тејтум

Клиперс по две продолженија паднаа во Бостон

Клиперс по две продолженија паднаа во Бостон

Дури две продолжение беа потребни за да се добие победник на натпреварот помеѓу Бостон Селтикс и Лос Анџелес Клиперс, еден од само двата натпревара кои беа на програмата пред вечерашниот Ол Стар. Само два натпревара се играа во НБА ноќеска со оглед на тоа што вечерва после полнок на програмата е долгочекуваниот Ол Стар натпревар. Бостон во „ТиДи Гарден“

По две продолженија Бостон ги урна Клиперс

По две продолженија Бостон ги урна Клиперс

Во последниот меч пред Ол стар викендот се одигра спектакуларен натпревар во кој Бостон Селтикс по две продолженија ги победија Л.А. Клиперс со 141:133. Главен шоумен на натпреварот беше Џејсон Тејтум со постигнати 39 поени и девет фатени топки. Одличен беше и Маркус Смарт со 31 поен, а Гордон Хејворд стигна до дабл-дабл од 21 поен и 13 скокови. За

По две продолженија Бостон ги урна Клиперс

По две продолженија Бостон ги урна Клиперс

Во последниот меч пред Ол стар викендот се одигра спектакуларен натпревар во кој Бостон Селтикс по две продолженија ги победија Л.А. Клиперс со 141:133. Главен шоумен на натпреварот беше Џејсон Тејтум со постигнати 39 поени и девет фатени топки. Одличен беше и Маркус Смарт со 31 поен, а Гордон Хејворд стигна до дабл-дабл од 21 поен и 13 скокови. За

Трилерот во Бостон му припадна на Селтикс (ВИДЕО)

Трилерот во Бостон му припадна на Селтикс (ВИДЕО)

Фаворитите за трофејот Бостон селтикс и ЛА Клиперс одиграа вистински трилер натпревар во кој победникот беше решен по две продолженија. Домашниот тим на крајот триумфираше иако во последната минута Клиперси влегоа со еден поен предност. Натпреварот во регуларното време заврши со 114:114, при што Кемба Вокер го промаши шутот за победа на Бостон. Нерешено

Две продолженија во Бостон, Тејтум им пресуди на Клиперс (Видео)

Две продолженија во Бостон, Тејтум им пресуди на Клиперс (Видео)

Во последниот меч пред почетокот на Ол стар викендот во Чикаго кошаркарите на Бостон Селтикс и Лос Анџелес Клиперс им приредија вистински спектакл на навивачуте. Селтикс по две продолженија извојуваа победа 141:133. Играч на натпреварот во „ТВ Гарден“ во Бостон беше Џејсон Тејтум со 39 поени и девет скока. Брилијантен беше и Маркус Смарт со 31 поен,

Бостон во спектакуларен меч подобар од ЛА Клиперс, Оклахома го освои Њу Орлеанс (ВИДЕО)

Бостон во спектакуларен меч подобар од ЛА Клиперс, Оклахома го освои Њу Орлеанс (ВИДЕО)

Кошаркарите на Бостон Селтикс во спектакуларен меч со 274 поени и по две продолженија славеа против ЛА Клиперс, а Оклахома како гостин го освои Њу Орлеанс во двата синоќешни мечеви во најсилната кошаркарска лига НБА, пред претстојната пауза поради ол-старот во Чикаго од вечера до понеделник наутро по македонско време. Селтикс славеше во својот „ТД

ВИДЕО: Бостон го доби трилерот со Клиперс, Оклахома славеше против Њу Орлеанс

ВИДЕО: Бостон го доби трилерот со Клиперс, Оклахома славеше против Њу Орлеанс

Кошаркарите на Бостон Селтикс успеаа да го победат ЛА Клиперс по две продолженија со 141:133 во еден од двата натпревари одиграни во НБА лигата. Најзаслужен за триумфот на Селтикс беше Џејсон Тејтум кој постигна 39 поени и 9 скокови. Маркус Смарт средбата ја заврши со 31 поени а Хејворд постигна 21 поени и 13 скокови. Кај поразените Ленард се издвои

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

– Бостон ги совлада гостите Л.А. Клиперс со 141-133 по две продолженија во дуел од регуларната сезона во НБА. По 48 минути, дуелот заврши 114:114, при што Кемба Вокер испушти на домаќините да им ја донесе победата со сирената. Пп првото продолжение повторно немаше победник – 127: 127, со тоа што Бостон повторно го имаше последниот напад, но Џејсон

Два одлични натпревари во НБА, се радуваа Бостон и Оклахома (ВИДЕО)

Два одлични натпревари во НБА, се радуваа Бостон и Оклахома (ВИДЕО)

Вчера во најсилната кошаркарска лига во светот беа одиграни само два натпревари и во двата видовме одлични кошарка. Во „ТД Гарден“ Бостон го победи Лос Анџелес Клиперси после продолженија со резултат 141:133 додека во вториот натпреварот Оклахома славеше против домаќинот Њу Орлеанс со 123:118. Селтикси и Клиперси одиграа неизвесен натпревар. Во текот

По две продолженија Бостон ги урна Клиперс

По две продолженија Бостон ги урна Клиперс

Во последниот меч пред Ол стар викендот се одигра спектакуларен натпревар во кој Бостон Селтикс по две продолженија ги победија Л.А. Клиперс со 141:133. Главен шоумен на натпреварот беше Џејсон Тејтум со постигнати 39 поени и девет фатени топки. Одличен беше и Маркус Смарт со 31 поен, а Гордон Хејворд стигна до дабл-дабл од 21 поен и 13 скокови. За

ВИДЕО: Бостон во меч со 274 поени славеше над Клиперси, сигурна победа и за Оклахома

ВИДЕО: Бостон во меч со 274 поени славеше над Клиперси, сигурна победа и за Оклахома

Во пресрет на долгоочекуваниот Ол-стар викенд во Чикако, ноќва во НБА лигата се одиграа само два натпревари, од кои едниот беше вистински спектакл во режија на кошаркарите на Бостон Селтикс и Лос Анџелес Клиперс. Во „ТД Гарден“ арената во Бостон домашната екипа извојува значајна победа над големиот ривал, во натпревар на кој беше постигнати 274 поени

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги победи Л.А. Клиперс по две продолженија

Бостон ги совлада гостите Л.А. Клиперс со 141-133 по две продолженија во дуел од регуларната сезона во НБА. По 48 минути, дуелот заврши 114:114, при што Кемба Вокер испушти на домаќините да им ја донесе победата со сирената. Пп првото продолжение повторно немаше победник – 127: 127, со тоа што Бостон повторно го имаше последниот напад, но Џејсон Тејтум

Тејтум ги сруши Клиперс, нов рекорд на кариерата на Зајон

Тејтум ги сруши Клиперс, нов рекорд на кариерата на Зајон

Синоќа во НБА лигата се одиграа само два натпревари, во пресрет на Ол-стар викендот во Чикаго. Во главниот град на Масачусетс се одигра одличен натпревар меѓу Селтикс и Клиперс, еден од најдобрите оваа сезона, а триумфот на крајот отиде кај домашната екипа, после две продоженија, со резултат 141:133. Најефикасен во победничката постава беше Џејсон

Хјустон ја прекина победничката низа на Бостон од седум натпревари

Хјустон ја прекина победничката низа на Бостон од седум натпревари

Хјустон рокетс го победи Бостон селтикс и му ја прекина серијата од седум последователни победи во НБА лигата. Најефикасен играч на мечот во „Тојата центар“ беше Џејмс Харден со 42 поена. „Брадата“ имаше и осум скока и седум асистенции и заедно со Расел Вестбрук кој средбата ја заврши со 36 поени и 10 скока беа најзаслужните за триумфот на Рокетс.